Начало Здравна медиа Здравни новини Български борци спечелиха 5 медала от Световния шампионат по борба за хора с увреден слух

Български борци спечелиха 5 медала от Световния шампионат по борба за хора с увреден слух - изображение

Български борци спечелиха 5 медала от Световния шампионат по борба за хора с увреден слух, който се проведе в иранската столица Техеран.

231 състезатели от 21 държави в продължение на 10 дни се състезаваха за първите места в класирането при юноши, кадети и мъже. България бе представена от 12 борци в различните категории и дисциплини.

Два златни медали при кадетите в свободния и класическия стил до 50 кг спечели Панайот Димитров. Сребърен медал извоюва Иван Стоилов (66 кг) при мъжете, а бронз получиха Христо Павлов (80 кг) и Русин Русинов (61 кг).

Снимка bdsf-bg.com

В отборното класиране в класическия стил България се класира на четвърто място след Русия, Турция и Украйна, а в свободния е на шесто. Преди нашата страна са Иран, Турция, Русия, Казахстан и Украйна.