Глобалното затопляне е започнало още преди 200 години
Глобалното затопляне е свързано с човешки дейности, започнали преди около 200 години - още в началото на индустриалната революция. До този извод са стигнали учени от Австралийския национален университет.
Те са анализирали данни, събрани от кораловите рифове, ледниците и дълбоките пещери.
"Заради масовото изгаряне на въглища, температурата на планетата е започнала бавно да се покачва, но тогава промените са били само в някои райони на света", обясняват изследователите.
Те са открили, че първото покачване на температурата е започнало през 1830 г. в тропическите води на океаните и в Северното полукълбо. Друго изненадващо откритие на австралийските учени е, че максималното покачване на температурата се е случило в Арктика.
Снимка: santeplusmag.com
Продукти свързани със СТАТИЯТА
НАУКАТА ЗА КЛИМАТИЧНИТЕ ПРОМЕНИ - ЛОРЪНС КРАУС - СИЕЛА
ПРЕОБРАЗЕНАТА ЗЕМЯ - ПИТЪР ФРАНКОПАН - СИЕЛА
СЕДМИЯТ ПЕЧАТ - ЖОЗЕ РОДРИГЕШ ДУШ САНТУШ - ХЕРМЕС
СТАТИЯТА е свързана към
- Екология
- Очаква се скок в броя на хоспитализациите заради екстремните горещини
- Науката твърди, че изменението на климата оказва съществено влияние върху нашите личности
- 9 катастрофални последици, причинени от глобалното затопляне
- Малка ледена епоха може да застигне Земята през 2030 г.
- Учени изчисляват какъв е приносът на дърветата за намаляване на горещините в големите градове
- Залесяването може да намали с 1/3 смъртните случаи заради сърдечносъдови заболявания в Европа
- Последици от наводненията върху физическото и психичното здраве на човека
- За да спасим планетата, трябва да ограничим консумацията на говеждо и млечни продукти
- Микроби, които се хранят с метан, могат да намалят вредните емисии
- Как промените в начина ни на живот могат да ограничат емисиите на парникови газове
Коментари към Глобалното затопляне е започнало още преди 200 години