Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Любопитно Знаете ли, че... Чувствителността към хипноза е наследствена?

Чувствителността към хипноза е наследствена?

от 04 апр 2014г.
Чувствителността към хипноза е наследствена? - изображение
  • Инфо
  • Продукти
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Продукти
Коментари
Свързаност

Оказва се, че чувствителността към хипноза може да варира и да е различна при различните хора. Според американски учени най-вероятно това се дължи на наследственост.

Изследванията показват, че обемът на сивото вещество в определени области на мозъка и невронните връзки между тях, са различни при хората, които са податливи на хипноза и тези, които не са.

Изследователският екип, начело с д-р Алекс Хубер, си е поставил за цел да проучи феномена хипноза, като търсенията им са били насочени към определен мозъчен субстрат - hypnoability. Според учените чувствителността към хипноза е наследствена характеристика и може да се измерва с помощта на стандартни скали.

Резултатите от поведенчески и физиологични изследвания показват различия, свързани с мозъчния субстрат - hypnotizability при функционирането по отношение на сетивно-моторната дейност, въображението и вниманието при хора с повишена чувствителност към хипноза.

Д-р Алекс Хубер, за разлика от други свои колеги, извършва проучванията си за това каква е податливостта на хората, като разглежда показателите не общо за населението, а тества поотделно хората с ниска, средна и висока чувствителност.

При анализа на резултатите, д-р Хубер измерил чувствителността с помощта на скалата на Станфорд. Въз основа на получените данни, участниците били условно разделени на такива с ниска чувствителност към хипноза (<4 точки), умерена чувствителност (4-7 точки) и висока чувствителност (> 7 точки). В последната група били 11 % от анкетираните общо 37 доброволци.

Участниците били изследвани и с помощта на функционален магнитен резонанс (MRI). Анализът на данните доказал ясно, че мозъчният субстрат, наречен hypnotizability, е свързан с индивидуалните различия в няколко области на мозъка и функционалните връзки между тях.

По този начин, според учените, изследването дава информация, която предполага наличието наследственост при хора, които са силно податливи на хипноза. Изследователите планират с тази група хора да осъществят по-широк мониторинг, за да проучат точните механизми на действие. Според тях този тип хора по-лесно се съсредоточват върху всякакъв вид дейност и по-малко се разсейват.

Тъй като в проучването са били включени само жени, изследователите подчертават, че е необходимо в допълнителния мониторинг да се включат вече участници от двата пола, които ще помогнат за обобщение на резултатите за населението като цяло.

Още по темата:
  • Хипнозата влияе положително на зачеването Хипнозата влияе положително на зачеването
  • Британка свали 35кг. чрез виртуална стомашна лепенка под хипноза Британка свали 35кг. чрез виртуална стомашна лепенка под хипноза
  • Кисти на бъбреците - видове и терапия Кисти на бъбреците - видове и терапия
  • Артроза на пръстите - добри решения против болките Артроза на пръстите - добри решения против болките
5.0/5 1 оценка

Продукти свързани със СТАТИЯТА

МЪДРОСТТА НА ДУШИТЕ - ИНСТИТУТ МАЙКЪЛ НЮТЪН - ХЕРМЕС
17.95лв.

МЪДРОСТТА НА ДУШИТЕ - ИНСТИТУТ МАЙКЪЛ НЮТЪН - ХЕРМЕС

СПОМЕНИ ОТ ОТВЪДНОТО - МАЙКЪЛ НЮТЪН - ХЕРМЕС
17.95лв.

СПОМЕНИ ОТ ОТВЪДНОТО - МАЙКЪЛ НЮТЪН - ХЕРМЕС

МАК ДЕЙВИД ПАКЕТ ЗА МИГНОВЕНО ИЗСТУДЯВАНЕ 212
8.00лв.

МАК ДЕЙВИД ПАКЕТ ЗА МИГНОВЕНО ИЗСТУДЯВАНЕ 212

СИСТЕМА ЗА АЕРОЗОЛНА ТЕРАПИЯ МЕДЕЛ ПРОФЕШЪНАЛ 95140
194.60лв.

СИСТЕМА ЗА АЕРОЗОЛНА ТЕРАПИЯ МЕДЕЛ ПРОФЕШЪНАЛ 95140

Безплатна доставка за България!
УЛТРАЗВУКОВА ШПАТУЛА 3 В 1
59.00лв.

УЛТРАЗВУКОВА ШПАТУЛА 3 В 1

УЛТРАЗВУКОВ КОЗМЕТИЧЕН И ТЕРАПЕВТИЧЕН АПАРАТ CS-628A
195.00лв.

УЛТРАЗВУКОВ КОЗМЕТИЧЕН И ТЕРАПЕВТИЧЕН АПАРАТ CS-628A

Безплатна доставка за България!

Коментари към Чувствителността към хипноза е наследствена?

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Чувствителността към хипноза е наследствена?
    www.framar.bg 
    на 16 June 2025 в 21:05
    Коментирайте "Чувствителността към хипноза е наследствена?"

СТАТИЯТА е свързана към

  • Знаете ли, че...
  • Лечение с кислород
  • д-р Ивелина Генова Сталева
  • д-р Любка Симеонова Илиева
  • д-р Даниела Георгиева Ангелова
  • д-р Фаня Василева Танева
  • Адювантна терапия
  • д-р Георги Димитров Димитров
  • д-р Иван Георгиев Тянев
  • Д-р Даниела Атанасова Ковачева
  • Хормонална терапия за смяна на пола
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();

ЗДРАВЕН ФОРУМ ПО ТЕМАТА

Възможно ли е да провеждам арт терапия у дома или къде да намеря специалист?

преди 3709 дни, 8 часа и 25 мин.

Kонсултация за бели дробове и предписана терапия с Аугментин, Солволан, Пробиен и Парацетамол

преди 3813 дни, 3 часа и 23 мин.
Всички

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Прием в болница - какво заплаща НЗОК, какви документи са необходими и колко продължава болничният престой

преди 3 дни, 4 часа и 49 мин.

Психотест за оръжие в България: Какво представлява и формалност ли е?

преди 3 дни, 11 часа и 50 мин.

Фармацевтични дни на кариерата - 21 юни, 2025 година - НДК

преди 7 дни, 4 часа и 7 мин.

Бедечка фест - На зелено 3 - 20-22 юни, 2025 година

преди 8 дни, 3 часа и 32 мин.
Всички

АНКЕТА

Готови ли сте у дома да полагате грижа за болен роднина?

Виж резултатите
Още интересни публикации
Хипнотерапия за справяне със зависимости и фобии Хипнотерапия за справяне със зависимости и фобии

Хипнотерапия за справяне със зависимости и фобии

от 12 дек 2022г. Прочети повече
Облекчете дерматита с помощта на цветотерапия Облекчете дерматита с помощта на цветотерапия

Облекчете дерматита с помощта на цветотерапия

от 05 май 2017г. Прочети повече

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ЕНАП H таблетки * 20 KRKA

ДЕТСКИ АПАРАТ ЗА КРЪВНО НАЛЯГАНЕ HS-20C

ПАРАКИТО РЕПЕЛЕНТНА ГРИВНА ПРОТИВ КОМАРИ ЗА ВЪЗРАСТНИ + РЕПЕЛЕНТНИ ТАБЛЕТКИ * 2

ВИТАМИКС ВИТА МЕЧЕТА желирани * 60 ФОРТЕКС

МИША MAGIC CUSHION COVER LASTING ФОН ДЬО ТЕН №25 15 г

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

ЦИПРАЛЕКС таблетки 10 мг * 28

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 юни 2025г. в 17:07:17

ТАМИФЛУ капсули 75 мг * 10

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 юни 2025г. в 17:06:38

НАЗОПАС капки за нос 0.25 мг / мл 10 мл

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 юни 2025г. в 17:05:34

БИЗОР таблетки 5 мг * 30 ЧАЙКАФАРМА

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 юни 2025г. в 17:03:48

РЕСПИВАКС таблетки 50 мг * 30

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 юни 2025г. в 17:02:18
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival