В МБАЛ „Христо Ботев“ – Враца отваря лаборатория за PCR тестове

Лаборатория за PCR тестове ще отвори врати тази седмица в МБАЛ „Христо Ботев“ във Враца. С новата лаборатория се цели да се облекчи дейността по издирването на заразени с коронавирус в областта, както и наблюдението и лечението на пациенти с вече констатиран COVID-19.
За създаването на лабораторията от Министерството на здравеопазването са вложени 118 хиляди лева. От врачанската болница вече са пренасочени лекар-вирусолог и двама клинични лаборанти, които към момента са обучени да работят с подобен тип изследвания.
По думите на д-р Петър Керемедчиев, директор на лечебното заведение, в момента пробите, взети от пациенти със съмнение за коронавирус, се изследват в Националната референтна лаборатория. Този процес отнема около четири дни поради натовареността на лабораторията, поемаща проби от цялата страна, което изключително забавя работата по откриване на инфектирани с новия вирус.
bnr.bg, pixabay.com
НОВИНАТА е свързана към
- 10 песни, които да пеете, докато си миете ръцете срещу вирусите
- Двете жени от Габрово, заразени с коронавирус, не са били контактни
- Великобритания създава звено за борба с дезинформацията относно коронавируса
- Увеличава се броят на заразените с COVID-19 в Ямбол, новите случаи са 12
- Да бъдат защитени медицинските специалисти, които са на първа линия в борбата с коронавируса COVID – 19 поискаха от СБМС
- Цялото население на Ухан ще бъде тествано за COVID-19
- В „Пирогов“ не се приемат пациенти без предварително направен тест за COVID-19
- Какво е общото между испанския грип, корона вируса и Българската църква?
- Еврокомисията решава днес дали COVID-19 да бъде поставен в категорията на агентите с най-висок риск
- СЗО: Коронавирусът може никога да не изчезне напълно
Коментари към В МБАЛ „Христо Ботев“ – Враца отваря лаборатория за PCR тестове