От Лекарския съюз несъгласни със санкциите заради пациентски оплаквания
От Българския лекарски съюз се противопоставиха на новоприетите промени в Закона за здравното осигуряване.
Според новите текстове Здравната каса ще може да прекратява договори с болници при системно недоволство от страна на пациенти.
Мнението на лекарите обаче е, че неудовлетвореността не би могла да бъде база за санкции заради субективизма си.
От Съюза настояват за ясни критерии, според които ще бъдат налагани санкции.
Според медиците има вероятност субективната пациентска оценка да бъде плод на преднамереност и дори да е стимулирана от конкурентни болници.
НОВИНАТА е свързана към
- д-р Иван Янчев Маджаров
- От БЛС подкрепят исканията на лекари за реформа в ТЕЛК
- БЛС иска отпадане на болничните лимити
- Оставката на проф. Петко Салчев и край на преговорите с НЗОК поискаха от Лекарския съюз
- Българският лекарски съюз иска 3 милиарда за здраве
- Над 500 български лекари са заминали зад граница само за 2015 година
- БЛС иска повишение на здравните вноски с 1%
- БЛС: Само нашият регистър гарантира, че онлайн консултациите се извършват от лекари
- Ще има ли национален рамков договор в здравеопазването?
- Българският лекарски съюз обявява конкурс за стипендианти
Коментари към От Лекарския съюз несъгласни със санкциите заради пациентски оплаквания