Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Здравни новини Учени откриха генни аномалии в нелечими злокачествени тумори

Учени откриха генни аномалии в нелечими злокачествени тумори

от 11 апр 2014г.
Учени откриха генни аномалии в нелечими злокачествени тумори - изображение
  • Инфо
  • Коментари
Инфо
Инфо
Коментари
Генни аномалии в нелечими злокачествени тумори на мозъка на деца идентифицираха учени от института "Густав Руси" във Франция и Крис Джоунс от Института за онкологични изследвания в Лондон.

Откритието дава надежда, че ще бъде разработено лечение срещу заболяването.

Открити са мутации на гена ACVR1 в злокачествени тумори на мозъка, известни като глиоми на мозъчния ствол. За пръв път подобни мутации са идентифицирани в раково образувание.

"Мутиралият ген е нова терапевтична мишена, за която в момента се разработват лекарства", увериха авторите на изследването.

Този вид глиоми се появяват на мястото на свързване на централния с гръбначния мозък и са неоперабилни. Единственото лечение е радиотерапията, но резултатите от нея нямат продължителен ефект - повечето деца умират две години след появата на болестта, а много деца оцеляват по-малко от година.

Същите мутации са открити и при появата на много рядко генетично заболяване, известно като синдром на каменния човек. То е свързано с бавно превръщане на мускули и сухожилия в кости.

5.0/5 1 оценка

Коментари към Учени откриха генни аномалии в нелечими злокачествени тумори

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Учени откриха генни аномалии в нелечими злокачествени тумори
    www.framar.bg 
    на 11 January 2026 в 00:13
    Коментирайте "Учени откриха генни аномалии в нелечими злокачествени тумори"
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Как да разберете дали раната ви трябва да бъде зашитаКак да разберете дали раната ви трябва да бъде зашита

Как да разберете дали раната ви трябва да бъде зашита

от 09 яну 2026г.Прочети повече
Специална функция на ChatGPT ще предоставя персонализирани здравни съветиСпециална функция на ChatGPT ще предоставя персонализирани здравни съвети

Специална функция на ChatGPT ще предоставя персонализирани здравни съвети

от 09 яну 2026г.Прочети повече
Изкуствен интелект открива над 100 заболявания по време на сънИзкуствен интелект открива над 100 заболявания по време на сън

Изкуствен интелект открива над 100 заболявания по време на сън

от 09 яну 2026г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Да си поговорим честно за ПМС, хормоните и "онези дни"...

преди 31 дни, 11 часа и 14 мин.

Биомаркерите са ключът към правилното лечение на рака на белия дроб

преди 71 дни, 13 часа и 10 мин.
Всички

АНКЕТА

Как ще ни повлияе приемане на еврото?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

БАЛЕВСКИ И КИРОВ ШИПКОВО МАСЛО С АЛОЕ ВЕРА ЛУКС 30 мл

АЛБУТЕИН инфузионен разтвор 200 г/л 100 мл GRIFOLS

КОЗМЕТИЧНИ ТАМПОНИ АГИВА * 130

КОЗМЕТИЧНИ ТАМПОНИ АГИВА * 85

КОЕНЗИМ CoQ10 УЛТРА СТРЕНТ капсули 400 мг * 60 УЕБЪР НАТУРАЛС

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

КАВИНТОН ФОРТЕ таблетки 10 мг * 90

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 09 яну 2026г. в 16:40:03

АУГМЕНТИН таблетки 875 мг / 125 мг * 14 GLAXOSMITHKLINE

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 09 яну 2026г. в 14:00:52

АУГМЕНТИН таблетки 875 мг / 125 мг * 14 GLAXOSMITHKLINE

Коментар на: Радослав от 09 яну 2026г. в 13:55:29

КАВИНТОН ФОРТЕ таблетки 10 мг * 90

Коментар на: Мария Иванова от 09 яну 2026г. в 13:53:28

КАВИНТОН ФОРТЕ таблетки 10 мг * 90

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 09 яну 2026г. в 13:47:27
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2026 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival