Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Здравни новини БЛС е за поетапно въвеждане на диагностично-свързаните групи във всички болници

БЛС е за поетапно въвеждане на диагностично-свързаните групи във всички болници

от 07 ное 2011г., обновено на 28 ное 2012г.
БЛС е за поетапно въвеждане на диагностично-свързаните групи във всички болници - изображение
  • Инфо
  • Продукти
  • Коментари
Инфо
Инфо
Продукти
Коментари
  БЛС категорично настоява средствата на болниците да останат непроменени и през следващата година, каза за БТА председателят на съсловната организация д-р Цветан Райчинов след приключване на конференция по проблемите на финансирането през 2012 г.

  120 участници в конференцията единодушно са гласували болниците да имат прогнозни бюджети, каквито са и досега.

  Поетапно да се въведат диагностично-свързаните групи във всички болници, като до 7-10 години да станат изцяло като форма на финансиране, а не като пилотен проект от следващата година в някои болници, каза още д-р Райчинов.

  Лекарите са единодушни, че Спешната помощ не може да премине към областните болници, както вчера обявиха министърът на здравеопазването Стефан Константинов и премиерът Бойко Борисов.

  Прехвърлянето технически ще стане трудно - не е помислено за филиалите за спешна помощ, за тел. 112, за начина на финансирането й, болниците са търговски дружества, а спешната помощ е изцяло държавен ангажимент и др., аргументира се лекарят.

  Според делегатите, спешната помощ трябва да е самостоятелна структура със съответното оборудване, екипировка и кадри, но като част от системата на тел. 112.

  Администрацията в спешната помощ не е 1300, а до 500 души в цялата страна, при това са с ниски заплати и не може да се съкрати изцяло, допълни д-р Райчинов.

  Той не прогнозира дали министър Константинов ще вземе под внимание решенията на лекарите, но по отношение на премиера Бойко Борисов уточни, че той "винаги е проявявал здрав усет и разум".

3.5/5 6 оценки

Продукти от Framar.bg

КОМПЛЕКТ ХИАЛУРОНОВА КИСЕЛИНА СИ ДЖЕЛИ желирани стика 2 кутии * 31
45.50€ / 88.99лв.

КОМПЛЕКТ ХИАЛУРОНОВА КИСЕЛИНА СИ ДЖЕЛИ желирани стика 2 кутии * 31

Коментари към БЛС е за поетапно въвеждане на диагностично-свързаните групи във всички болници

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте БЛС е за поетапно въвеждане на диагностично-свързаните групи във всички болници
    www.framar.bg 
    на 06 August 2026 в 23:33
    Коментирайте "БЛС е за поетапно въвеждане на диагностично-свързаните групи във всички болници"
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Първи случай на заразен с Бурбонски вирус след ухапване от кърлеж в Ню ЙоркПърви случай на заразен с Бурбонски вирус след ухапване от кърлеж в Ню Йорк

Първи случай на заразен с Бурбонски вирус след ухапване от кърлеж в Ню Йорк

от 06 авг 2026г.Прочети повече
Терапия с теклистамаб предотврати отхвърляне на присаден бъбрек при мъж на диализаТерапия с теклистамаб предотврати отхвърляне на присаден бъбрек при мъж на диализа

Терапия с теклистамаб предотврати отхвърляне на присаден бъбрек при мъж на диализа

от 06 авг 2026г.Прочети повече
Витамин B3 подобрява шансовете за оцеляване на деца с рядко генетично заболяванеВитамин B3 подобрява шансовете за оцеляване на деца с рядко генетично заболяване

Витамин B3 подобрява шансовете за оцеляване на деца с рядко генетично заболяване

от 06 авг 2026г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Спечели ли ви новата Coca - Cola Zero Zero?

преди 35 дни, 9 часа и 53 мин.

Може ли да се спортува преди кръвни изследвания?

преди 44 дни, 9 часа и 18 мин.
Всички

АНКЕТА

Скъпи ли са хранителните продукти в България?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

АЦЕТОКАУСТИН разтвор 0.5 мл

ВИТАМИН С 1000 мг + ШИПКА таблетки с удължено освобождаване * 150 УЕБЪР НАТУРАЛС

ПУЛСОВ ОКСИМЕТЪР ЗА ВЪРХА НА ПРЪСТА ДЕСПИК YK - 83A

ПАНАЦЕЯ ТИНКТУРА ЕХИНАЦЕЯ 100 мл

ВЕГАВЕРО МАГНЕЗИЙ + КАЛИЙ капсули * 180

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

д-р Евгени Петров Белоев

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 06 авг 2026г. в 15:36:35

БЕВИТ ФОРТЕ таблетки 100 мг / 200 мг / 200 мкг * 100

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 06 авг 2026г. в 15:34:16

ГАСТРОПРОТЕКТ таблетки за дъвчене * 24 АДИФАРМ

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 06 авг 2026г. в 15:30:43

ТРИБЕСТАН таблетки 250 мг * 60 СОФАРМА

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 06 авг 2026г. в 15:25:26

ПРИМОЛУТ - НОР таблетки 5 мг * 30 BAYER

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 06 авг 2026г. в 15:19:30
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Отказ от сделка
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2026 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival