Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Здравни новини Болница пести от електричество със слънчеви панели

Болница пести от електричество със слънчеви панели

от 27 сеп 2011г., обновено на 28 ное 2012г.
Болница пести от електричество със слънчеви панели - изображение
  • Инфо
  • Коментари
Инфо
Инфо
Коментари
  Университетската болница „Свети Петър" в Ню Брънзуик съобщи, че през октомври ще се заеме с инсталиране на 10 000 слънчеви панела в двора си. 2,1-мегаватовият проект ще бъде най-големият, реализиран някога в болница на щата Ню Джърси.

  Соларната система ще включва две покривни инсталации, три паркоместа със слънчеви навеси и още един навес на покрива на паркинг гараж. Изпълнител на проекта е компанията Sun Farm Network, а 10-те хиляди слънчеви клетки ще достави Canadian Solar, която има дъщерни дружества в Китай.

  И ако този проект е доста голям за стандартите на една болница, то Canadian Solar се е справяла с далеч по-огромни предизвикателства, като например построяването на масивна 500-мегаватова слънчева електроцентрала в Китай.

  Болницата в Ню Брънзуик ще похарчи около 9 милиона долара по проекта, като ще разчита на допълнително финансиране от програмата за ефективност за здравни заведения на ютилити компанията PSE&G.

   Програмата ще позволи на болницата да изплаща заеми при 0% лихва, както и чрез използване на кредитите на Ню Джърси за възобновяема енергия. Начинът, по който е устроена политиката на щата, дава възможност да се печели такъв кредит за всеки мегаватчас слънчева енергия.

  Очаква се, когато стане готова, системата да генерира годишно 2,3 милиона киловатчаса електричество, както и да спести на болницата енергийни разходи от 10 милиона долара в рамките на 25 години.

  Идеята за използване на все повече соларна енергия съвпада с основната цел на болницата за запазване здравето на хората чрез намаляване на количеството въглероден диоксид в атмосферата.

  „Ние очакваме, че щатската мрежа от соларни паркове ще осигури значителна част от електроенергията на Ню Джърси през следващите десетилетия. Надяваме се, че всички жители ще могат да се възползват от електричество на фиксирана цена, което ще бъде чисто, възобновяемо и генерирано точно тук, у дома", коментираха от Sun Farm Network.

4.0/5 7 оценки

Коментари към Болница пести от електричество със слънчеви панели

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Болница пести от електричество със слънчеви панели
    www.framar.bg 
    на 25 February 2026 в 21:59
    Коментирайте "Болница пести от електричество със слънчеви панели"
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Тайната на имунологичната памет: Как ваксините изграждат дълготрайна защитаТайната на имунологичната памет: Как ваксините изграждат дълготрайна защита

Тайната на имунологичната памет: Как ваксините изграждат дълготрайна защита

от 25 фев 2026г.Прочети повече
99% от хората над 40 години страдат от проблем с ротаторния маншон на рамото99% от хората над 40 години страдат от проблем с ротаторния маншон на рамото

99% от хората над 40 години страдат от проблем с ротаторния маншон на рамото

от 25 фев 2026г.Прочети повече
Скритата заплаха: Как ежедневни дейности поддържат смъртоносни болестиСкритата заплаха: Как ежедневни дейности поддържат смъртоносни болести

Скритата заплаха: Как ежедневни дейности поддържат смъртоносни болести

от 25 фев 2026г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Как да предпазим децата си от инфекции и да се грижим за здравето на носа

преди 16 дни, 11 часа и 2 мин.

Инуностимулант при диабет - дайте ми предложения

преди 25 дни, 7 часа и 32 мин.
Всички

АНКЕТА

Има ли недостиг на лекарства по аптеките?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

НАНГА АРДЖУНА капсули * 10

ВИТАУЪРЛД CoQ10 УБИКВИНОН капсули 100 мг * 100

ВИТАУЪРЛД СПЕРМИДИН ПЛЮС капсули * 60

ВИТАУЪРЛД ЛИПОЗОМЕН ВИТАМИН C 250 мл

БИЛКОВА АПТЕКА ТИНКТУРА ЕХИНАЦЕЯ, ПРОПОЛИС И БЪЗ + ВИТАМИН B6 50 мл

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

ДЕФЕНДИЛ ИМУНОГЛЮКАН P4H ФОРТЕ сироп 100 мл

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 25 фев 2026г. в 17:01:31

ЛИВУРОН ФОРТЕ капсули * 30 НАТУРФАРМА

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 25 фев 2026г. в 16:18:49

ТЕРБИНАФИН таблетки 250 мг * 28

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 25 фев 2026г. в 16:17:14

ФАСТУМ ГЕЛ 2.5% 50 г BERLIN CHEMIE

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 25 фев 2026г. в 16:16:19

НИСТАТИН АБР крем 15 г

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 25 фев 2026г. в 16:14:43
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2026 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival