Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Здравни новини Доц. д-р Ваня Недкова: Има поне 101 причини една майка да кърми детето си

Доц. д-р Ваня Недкова: Има поне 101 причини една майка да кърми детето си

от 05 авг 2011г., обновено на 28 ное 2012г.
Доц. д-р Ваня Недкова: Има поне 101 причини една майка да кърми детето си - изображение
  • Инфо
  • Продукти
  • Коментари
Инфо
Инфо
Продукти
Коментари
  Майки с бебета на всякаква възраст, както и бременни плевенчанки напълниха днес зала "Катя Попова" в Плевен. Интересът беше предизвикан от семинара на тема кърмене, различните проблеми, които жените срещат, както и начините, по които те могат да се решат.

  "Все още са живи много митове, свързани с този най-естествен природен процес - кърменето", разказа Десислава Бетова, доброволен консултант за Плевен на Националната асоциация за подкрепа на кърменето. От началото на тази година тя е консултирала близо 60 майки само от Плевен, на други, които изпитват съмнения, че ще се справят или имат проблем, е помогнала със съвети в интернет.

  Самата Деси има три деца - двете си по-големи дъщерички е кърмила по около година и половина, има и син на година и два месеца, който също продължава да кърми. На въпрос до кога ще продължи, тя отговаря, че кърменето е танц за двама - ако единият няма желание, няма да се получи. Редно е държавата да помисли и да възстанови банките за майчина кърма, каквато имаше и в Плевен до около 90-те години на миналия век, смята Десислава Бетова. Ако жената има сериозни проблеми и не може да кърми, а за детето единствената възможност да расте здраво е майчината кърма, то осигуряването й е жизнено важно. Много са митовете около този най-естествен процес, но истината е, че в повечето случаи проблемите се решават след създаване на добра организация и получаването на правилна информация, казва Деси.

  Ако една майка се колебае дали да кърми, нека потърси мнения в интернет - ще намери поне 101 причини да го направи. Това каза доц. д-р Ваня Недкова - началник на клиниката по детски болести към УМБАЛ "Д-р Георги Странски" в Плевен и председател на Националния комитет по кърмене. На първо място майчината кърма има уникални антиинфекциозни фактори. До сега нито една фирма - производителка на адаптирани млека, които обогатяват формулите си всяка година, не е успяла да доближи показателите до естественото майчино мляко. Възможността на кърмата да предпазва от всякакви видове инфекции и възпаления детския организъм е уникална, беше категорична доц. Недкова.

  Освен това по време на кърмене се засилва психо-емоционалната връзка между майката и бебето, която дава отпечатък в развитието на детето за цял живот. Кърменето се отразява добре и на майката и противно на митовете, че този процес разваля формата на бюста, се оказва, че рязкото насилствено спиране на млякото е много по-вредно, отколкото естественото отбиване на бебето след време.

 

3.3/5 6 оценки

Продукти свързани с НОВИНАТА

СЕБА МЕД БЕБЕ НЕЖЕН КРЕМ 50 мл
11.30лв.

СЕБА МЕД БЕБЕ НЕЖЕН КРЕМ 50 мл

КОЛИЙФ капки за бебета 7 мл
39.00лв.

КОЛИЙФ капки за бебета 7 мл

СЕБА МЕД БЕБЕ НЕЖЕН КРЕМ 200 мл
26.80лв.

СЕБА МЕД БЕБЕ НЕЖЕН КРЕМ 200 мл

СЕБА МЕД БЕБЕ НАМАСЛЕНИ КЪРПИ * 70
23.00лв.

СЕБА МЕД БЕБЕ НАМАСЛЕНИ КЪРПИ * 70

ВЕЛЕДА БЕБЕШКО МАСАЖНО ОЛИО ЗА КОРЕМ 50 мл
32.30лв.

ВЕЛЕДА БЕБЕШКО МАСАЖНО ОЛИО ЗА КОРЕМ 50 мл

УРИАЖ НЕЖНО ХИДРАТИРАЩО МЛЯКО ЗА БЕБЕТА 500 мл
54.00лв.

УРИАЖ НЕЖНО ХИДРАТИРАЩО МЛЯКО ЗА БЕБЕТА 500 мл

СЕБА МЕД БЕБЕ ОЛИО ГРИЖА ЗА КОЖАТА 150 мл
18.60лв.

СЕБА МЕД БЕБЕ ОЛИО ГРИЖА ЗА КОЖАТА 150 мл

КЛОРАН БЕБЕ ЕРИТЕАЛ УНГВЕНТ ПРОТИВ ПОДСИЧАНЕ 75 мл
19.80лв.

КЛОРАН БЕБЕ ЕРИТЕАЛ УНГВЕНТ ПРОТИВ ПОДСИЧАНЕ 75 мл

УРИАЖ ХИДРАТИРАЩ КРЕМ ЗА ЛИЦЕ ЗА БЕБЕТА И ДЕЦА 40 мл
31.40лв.

УРИАЖ ХИДРАТИРАЩ КРЕМ ЗА ЛИЦЕ ЗА БЕБЕТА И ДЕЦА 40 мл

Коментари към Доц. д-р Ваня Недкова: Има поне 101 причини една майка да кърми детето си

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Доц. д-р Ваня Недкова: Има поне 101 причини една майка да кърми детето си
    www.framar.bg 
    на 16 May 2025 в 15:51
    Коментирайте "Доц. д-р Ваня Недкова: Има поне 101 причини една майка да кърми детето си"
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();

ЗДРАВЕН ФОРУМ ПО ТЕМАТА

Защо урината ви мирише - 16 възможни причини и здравни проблеми

преди 42 дни, 1 час и 21 мин.

Слуз в изпражненията, урината, храчки и сополи - цветове, причини, свързани болести

преди 67 дни, 19 часа и 34 мин.
Всички

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Услуги в България на speedybook.pro

преди 3 часа и 55 мин.

Какво представлява прозяването

преди 4 дни, 18 часа и 55 мин.

Кои са летните фестивали, които ще посетите?

преди 4 дни, 19 часа и 7 мин.

Шалгам - сок от виолетов морков за детоксикация

преди 4 дни, 19 часа и 14 мин.
Всички

АНКЕТА

Прозрачна ли е благотворителността в България?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ДАМСКИ ПРЕВРЪЗКИ ОЛУЕЙС ПЛАТИНУМ СЕКЮР НАЙТ УЛТРА * 20

НИВЕА СЪН PROTECT & MOISTURE СЛЪНЦЕЗАЩИТЕН СПРЕЙ SPF50+ 200 мл

ИНОФАРМ ПЮР ЕЛЕМЕНТС СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ С 3% МАТРИКСИЛ И ХИАЛУРОНОВА КИСЕЛИНА 30 мл

ЛАКТО 4 ФОРС капсули * 10 ЕКОФАРМ

ДЖЕНТИК НООТРОПИКС МЪЖКО ЛИБИДО капсули * 60

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

НИЛАЦИД ГАСТРОГЕЛ саше * 20

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 май 2025г. в 15:24:57

МЕЗИМ ФОРТЕ 10000 таблетки * 20 BERLIN CHEMIE

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 май 2025г. в 15:14:59

АРИТАВИ капсули 60 мг * 28 ТЕВА

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 май 2025г. в 15:07:33

НИЛАЦИД ГАСТРОГЕЛ саше * 20

Коментар на: Златина Рей от 16 май 2025г. в 14:56:59

МЕЗИМ ФОРТЕ 10000 таблетки * 20 BERLIN CHEMIE

Коментар на: Белинда Бела от 16 май 2025г. в 14:28:02
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival