Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Здравни новини Д-р Румен Велев: Държавата трябва да отдели средства за ранния скрининг на генетичните заболявания

Д-р Румен Велев: Държавата трябва да отдели средства за ранния скрининг на генетичните заболявания

от 29 окт 2012г., обновено на 28 ное 2012г.
Д-р Румен Велев: Държавата трябва да отдели средства за ранния скрининг на генетичните заболявания - изображение
  • Инфо
  • Коментари
Инфо
Инфо
Коментари

В България няма достатъчно апаратура и специалисти, които да провеждат качествена диагностика на бременни жени. Това съобщи д-р Румен Велев, заместник-директор на болница "Шейново".

Освен това голяма част от изследванията, които показват дали бебето има генетични заболявания, или малформации не се поемат от здравната каса.

Според д-р Велев не е възможно една шепа лекари да развиват тази дейност, защото те са концентрирани в по-големите градове, а и това е свързано с финансов ресурс, често непосилен за пациентите.

"Държавата би трябва да отдели средства за ранния скрининг на различни генетични заболявания. Реномирани болници дори се затрудняват да закупуват такива апарати", подчерта д-р Румен Велев.

По думите на д-р Велев има голям проблем, който съществува между доболничната и болничната помощ, и това е липсата на добра връзка между тези две дейности:

"Приемаме, че жената е съвестна и изпълнява всички разпореждания. 45 дни преди раждането престава да бъде обект на доболничната помощ, тогава приключва женската консултация и в този най-важен период тя остава малко в небитието, почти никой не се грижи за нея, а този период е един от най-важните. Имаме много неблагополучия през този последен месец от бременността, в който жената трябва да бъде наблюдавана, но на практика не е".

0.0/5 0 оценки

Коментари към Д-р Румен Велев: Държавата трябва да отдели средства за ранния скрининг на генетичните заболявания

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Д-р Румен Велев: Държавата трябва да отдели средства за ранния скрининг на генетичните заболявания
    www.framar.bg 
    на 27 July 2026 в 23:25
    Коментирайте "Д-р Румен Велев: Държавата трябва да отдели средства за ранния скрининг на генетичните заболявания"
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Клетъчна терапия показва обещаващи резултати при болестта на ПаркинсонКлетъчна терапия показва обещаващи резултати при болестта на Паркинсон

Клетъчна терапия показва обещаващи резултати при болестта на Паркинсон

от 27 юли 2026г.Прочети повече
Синдром на БраунСиндром на Браун

Синдром на Браун

от 27 юли 2026г.Прочети повече
Епидемията от ебола в Конго отне живота на 1405 душиЕпидемията от ебола в Конго отне живота на 1405 души

Епидемията от ебола в Конго отне живота на 1405 души

от 27 юли 2026г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Спечели ли ви новата Coca - Cola Zero Zero?

преди 25 дни, 9 часа и 44 мин.

Може ли да се спортува преди кръвни изследвания?

преди 34 дни, 9 часа и 10 мин.
Всички

АНКЕТА

Колко деца имате?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ДЖИ ДЕРМА ДЕТОКС СЛИМ капсули * 60

ЦЕФАКЛОР сироп 250 мг / 5 мл 60 мл АЛКАЛОИД

А-ДЕРМА ДЕРМАЛИБУР+ ВЪЗСТАНОВЯВАЩ ЦИКА КРЕМ 50 мл

ДЖО ЕНД ДЖО КАПКИ НА ДР. БАХ №14 ДЕТОКС 30 мл

ДЖО ЕНД ДЖО КАПКИ НА ДР. БАХ № 12 АНТИ СТРЕС 30 мл

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

ЕСЦИТИЛ таблетки 10 мг * 28 ЕГИС

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 27 юли 2026г. в 15:13:11

ЕСЦИТИЛ таблетки 10 мг * 28 ЕГИС

Коментар на: Костадин от 27 юли 2026г. в 14:18:34

КО-ВАЛСАКОР таблетки 160 мг / 12.5 мг * 28 KRKA

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 27 юли 2026г. в 13:53:27

БИОЗИН ПРОБИОТИК ФЕМ капсули * 15

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 27 юли 2026г. в 13:40:03

КО-ВАЛСАКОР таблетки 160 мг / 12.5 мг * 28 KRKA

Коментар на: Мария Иванова от 27 юли 2026г. в 13:32:51
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Отказ от сделка
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2026 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival