Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Здравни новини Жена с тежка тромбофилия роди успешно в бургаската УМБАЛ „Дева Мария“

Жена с тежка тромбофилия роди успешно в бургаската УМБАЛ „Дева Мария“

от 22 юни 2020г.
Редактор: Гергана Караилиева
Жена с тежка тромбофилия роди успешно в бургаската УМБАЛ „Дева Мария“ - изображение
  • Инфо
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Коментари
Свързаност

Историята на бременността и раждането на 37-годишна жена от Русе можеше да бъде трагична. Благодарение на екипа от бургаската Университетска болница „Дева Мария“ обаче, тя е една от историите с добър край.

Първата бременност на дамата се оказва сериозно предизвикателство, защото тя страда от тежка тромбофилия. Заболяването увеличава до сто пъти риска от образуване на тромби. Вероятно това е причината и няколко болници, включително и една столична, да не се ангажират и да откажат раждането да стане при тях, защото опасностите са много и са както по време на бременността, така и по време на самото раждане.

Щастливо стечение на обстоятелствата е срещата между бъдещата майка и доц. Георги Хубчев, който също е от Русе и който оглавява АГ отделението в бургаската болница. Специалистът поема ангажимент и както става ясно, той и екипът успяват да се справят успешно.

Бременната постъпва в болницата, когато е в 33 гестационна седмица. Доц. Хубчев обяснява, че възможните усложнения като тромбемболия или обилно кървене биха застрашили живота на бебето, тъй като тромбофилията се наследява. В продължение на три седмици лекарите извършват пълни изследвания, осъществяват консултации с кардиолог и съдов хирург.

Секциото се налага заради значителната венозна стаза. Детето се ражда с тегло 2320 грама. Проведеното лечение е успешно и три дни след раждането детето е свалено от респиратора. Д-р Мария Търнева, която оглавява неонатологичното отделение, отбелязва, че са продължили с кислородотерапия. Специалистката признава, че раждането е било от категорията на тези с висок риск заради заболяването на майката, но е доволна, че след 17 дни изписват бебето с добри показатели, неврологичен статус и без патологични отклонения.

След операцията и майката, и детето са под постоянно и прецизно наблюдение. Направени са изследвания, които да установят в каква степен бебето е наследило проблема. Оказва се, че въпреки тежката форма на тромбофилия на майката, детето не е наследило заболяването.

Екипната работа на гинеколозите, съдовите хирурзи, кардиолозите, уролозите, неонатолозите и анестезиолозите прави възможен добрия изход, за който жената изказва своята искрена благодарност.

Доц. Хубчев е специалист по акушерство и гинекология, онко- и урогинекология, известен е с множество иновативни подходи при лечението на гинекологични заболявания. Има специализации по тазова и лапароскопска хирургии, гинекологична ендокринология и 4D ехография – пренатална диагностика.

Източник:

devamaria.com

Още по темата:
  • АГ отделението в бургаската МБАЛ "Дева Мария" с нов шеф АГ отделението в бургаската МБАЛ "Дева Мария" с нов шеф
  • Лекарско звено в Бургас ще диагностицира пациентите с неясна диагноза Лекарско звено в Бургас ще диагностицира пациентите с неясна диагноза
  • Бургаски лекари спасиха живота на руски министър Бургаски лекари спасиха живота на руски министър
  • Болница "Дева Мария" в Бургас преустановява плановия прием на пациенти Болница "Дева Мария" в Бургас преустановява плановия прием на пациенти
5.0/5 1 оценка

Коментари към Жена с тежка тромбофилия роди успешно в бургаската УМБАЛ „Дева Мария“

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Жена с тежка тромбофилия роди успешно в бургаската УМБАЛ „Дева Мария“
    www.framar.bg 
    на 05 March 2026 в 11:50
    Коментирайте "Жена с тежка тромбофилия роди успешно в бургаската УМБАЛ „Дева Мария“"

НОВИНАТА е свързана към

  • Д-р Петьо Иванов Братоев
  • Д-р Исмед Исмедов Мехмедов
  • Д-р Силвия Йотова Атанасова
  • Д-р Петър Петров Вътов
  • Д-р Десислава Миленова Джорова
  • д-р Иван Тодоров Данов
  • Д-р Стоян Димитров Минчев
  • д-р Борислав Тодоров Тръпчев
  • Д-р Димитър Есенов Илиев
  • Д-р Георги Красимиров Зафиров
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Климатичните промени влияят върху съотношението на половете при ражданеКлиматичните промени влияят върху съотношението на половете при раждане

Климатичните промени влияят върху съотношението на половете при раждане

от 05 март 2026г.Прочети повече
За незрелите мъже, които искат да останат, но не знаят какЗа незрелите мъже, които искат да останат, но не знаят как

За незрелите мъже, които искат да останат, но не знаят как

от 05 март 2026г.Прочети повече
Синдром на ЛинчСиндром на Линч

Синдром на Линч

от 04 март 2026г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Как да предпазим децата си от инфекции и да се грижим за здравето на носа

преди 24 дни, 53 мин.

Инуностимулант при диабет - дайте ми предложения

преди 32 дни, 21 часа и 23 мин.
Всички

АНКЕТА

Има ли недостиг на лекарства по аптеките?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ВИТАМИКС ЗА КОСА, КОЖА И НОКТИ капсули * 30 ФОРТЕКС

БЕКЛИ ОРГАНИКС ЧАЙ ЗА КЪРМАЧКИ ФИЛТЪР * 20

МОЗЪК НЕ ЗА ТОЗИ СВЯТ - АНДЕРШ ХАНСЕН - СИЕЛА

ОТИРЕЛАКС капки за уши 15 мл ФОРТЕКС

АЛТЕР МЕДИКА СОК ОТ АЦЕРОЛА (НАТУРАЛЕН ВИТАМИН С) 500 мл

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

ЗАФРИЛА таблетки 2 мг * 28

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 05 март 2026г. в 11:23:29

АМОКСИГАММА таблетки 875 мг/125 мг * 21

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 05 март 2026г. в 11:19:28

КВАМАТЕЛ табетки 40 мг * 14

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 04 март 2026г. в 17:22:01

НУРОФЕН ЕКСПРЕС ФОРТЕ КОМПАКТ капсули 400 мг * 20

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 04 март 2026г. в 17:02:02

УБИКВИНОЛ QH АКТИВЕН КОЕНЗИМ Q10 капсули 100 мг * 30 УЕБЪР НАТУРАЛС

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 04 март 2026г. в 16:51:50
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2026 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival