Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Здравни новини Открити са нови положителни ефекти на мозъчна стимулация

Открити са нови положителни ефекти на мозъчна стимулация

от 16 дек 2013г.
Открити са нови положителни ефекти на мозъчна стимулация - изображение
  • Инфо
  • Коментари
Инфо
Инфо
Коментари

Нови положителни ефекти на мозъчна стимулация, установиха учени от Станфордския университет. Те провели експеримент, в който разкриват, че стимулирането на специфични области на мозъка може да доведе до увеличаване на доверието в решаването на проблемите. 

Невромодулирането на предната мозъчна кора, извършено в това изследване, и резултатите от него имат потенциал за клинично приложение при лечението на психопатологични състояния, смятат учените.

Според ръководителя на изследователската група д-р Джоузеф Парвизи може да се идентифицира точното анатомично разположение на невроните и невронните мрежи, отговорни за сложните психологически и поведенчески промени, свързани с упоритост и сила на волята. 

Това откритие показва, че вътрешните различия в специфичните невронни мрежи водят до индивидуални различия в способността да се справят с физическо или психическо страдание. Тези промени могат да бъдат открити в детството и модифицирани с помощта на поведенческа терапия, медикаменти или електрическа стимулация.

Въз основа на тези данни учените са провели експеримент с двама пациенти с епилепсия, рефрактерни на лечение с електроди, имплантирани в мястото на дейност на пристъпите. При двата случая електрическото стимулиране довело до промени във възприятието и поведението.

Пациентите съобщили в края на експеримента, че имат повишена мотивация в борбата с трудностите на живота, както и висока степен на увереност, че ще ги преодолеят. Физическите промени при тях били - треперене, горещи вълни и сърцебиене.

Невроизобразяването показва, че тази област от мозъка, която се стимулира, е част от обширна невронна мрежа, включваща много други области, включително тези, които отговарят за внимание и емоция.

Изследователите отбелязват, че това откритие има и важни клинични последствия във връзка с нервно-психическите разстройства с дисфункция на предната мозъчна кора. 

По-специално този експеримент може да се използва за определяне на успеха на хирургически интервенции в тази област на мозъка при обсесивно-компулсивно разстройство.

5.0/5 1 оценка

Коментари към Открити са нови положителни ефекти на мозъчна стимулация

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Открити са нови положителни ефекти на мозъчна стимулация
    www.framar.bg 
    на 14 May 2025 в 10:09
    Коментирайте "Открити са нови положителни ефекти на мозъчна стимулация"
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();

ЗДРАВЕН ФОРУМ ПО ТЕМАТА

Метформин на гладно - странични ефекти

преди 203 дни, 18 часа и 31 мин.

АДЕНУРИК -СТРАНИЧНИ ЕФЕКТИ ?

преди 1687 дни, 21 часа и 12 мин.
Всички

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Какво представлява прозяването

преди 2 дни, 13 часа и 14 мин.

Кои са летните фестивали, които ще посетите?

преди 2 дни, 13 часа и 25 мин.

Шалгам - сок от виолетов морков за детоксикация

преди 2 дни, 13 часа и 32 мин.

Промо код за онлайн отстъпки - търся/предлагам

преди 2 дни, 13 часа и 39 мин.
Всички

АНКЕТА

Прозрачна ли е благотворителността в България?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

АЛПЕЦИН ШАМПОАН УБИЕЦ НА ПЪРХОТ 250 мл

ПИЗ БУИН AFTER SUN ВЪЗСТАНОВЯВАЩ СПРЕЙ ЗА СЛЕД СЛЪНЦЕ 200 мл

ЕКСТРАКТ ОТ ХАМАМЕЛИС капсули * 60 NAT&FORM

КОЛОР СОЙН БОЯ 7 B

КОЛОР СОЙН БОЯ 5 W

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

ДУЛСЕВИА капсули 60 мг * 28 KRKA

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 13 май 2025г. в 17:09:59

ДУЛСЕВИА капсули 60 мг * 28 KRKA

Коментар на: Йорданка Илиева от 13 май 2025г. в 16:41:34

Д-р Георги Ангелов

Коментар на: Анастасия Арасланова от 13 май 2025г. в 15:57:52

ФЛОРАДИКС КИНДЕРВИТАЛ сироп 250 мл SALUS HAUS

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 13 май 2025г. в 15:52:15

АМИТРИПТИЛИН таблетки 25 мг * 60 МАЙЛАН

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 13 май 2025г. в 14:15:09
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival