Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Здравни новини Словения – първата европейска страна, обявила край на епидемията от коронавирус

Словения – първата европейска страна, обявила край на епидемията от коронавирус

от 15 май 2020г.
Редактор: Вероника Събова
Словения – първата европейска страна, обявила край на епидемията от коронавирус - изображение
  • Инфо
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Коментари
Свързаност

Късно вечерта на 14 май 2020-а Словения обяви край на епидемията от коронавирус в страната, превръщайки се в първата европейска държава, която официално е преустановила епидемиологичното положение. Причината за решението на словенското правителство е, че през последните две седмици здравните власти не са регистрирали повече от 7 нови случая на ден.

„Словения успя да ограничи разпространението на вируса през последните два месеца. Днес Словения има най-добрата епидемиологична картина в Европа“, заяви премиерът Янез Янша пред парламента в четвъртък.

С края на епидемията в Словения ще бъдат преустановени някои мерки, включително финансова помощ, отпускана от държавата, за граждани и фирми, засегнати от коронавируса.

Премахната ще бъде и задължителната карантина на хората, които пристигат от други държави на Европейския съюз. Забрана за влизане на територията на страната ще има само за европейските граждани, които показват признаци на коронавирусна инфекция.

Задължителната карантина за период от 14 дни ще остане в сила за граждани на държави извън ЕС. Изключение е направено само за дипломати и служители на фирми за превозване на товари.

Словенското население все още ще трябва да спазва основни правила, които имат за цел да предотвратят евентуалното разпространение на инфекцията, независимо от обявения край на епидемията.

Правителството на Словения започна облекчаване на епидемиологичните мерки на 20 април. Общественият транспорт в страната беше възобновен по-рано тази седмица, а от следващата някои учениците ще се върнат в класните стаи. След броени дни ще бъде разрешено и отварянето на всички барове и ресторанти, както и на малките хотели с капацитет до 30 стаи.

Източник:

reuters.com, balkaninsight.com, pixabay.com

Още по темата:
  • България вече може да изнася аналгин-хинин България вече може да изнася аналгин-хинин
  • Носенето на медицински маски става задължително в Гърция Носенето на медицински маски става задължително в Гърция
  • Първи излекуван от COVID-19 и нови 17 случая на 20 март 2020 г. Първи излекуван от COVID-19 и нови 17 случая на 20 март 2020 г.
  • Според заповед от 30 март 2020-а на министър Ананиев носенето на маски става задължително Според заповед от 30 март 2020-а на министър Ананиев носенето на маски става задължително
5.0/5 1 оценка

Коментари към Словения – първата европейска страна, обявила край на епидемията от коронавирус

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Словения – първата европейска страна, обявила край на епидемията от коронавирус
    www.framar.bg 
    на 26 February 2026 в 20:00
    Коментирайте "Словения – първата европейска страна, обявила край на епидемията от коронавирус"

НОВИНАТА е свързана към

  • България вече може да изнася аналгин-хинин
  • Хранене при грип
  • 10 песни, които да пеете, докато си миете ръцете срещу вирусите
  • Как правилно да поставите предпазна маска за лице?
  • Носенето на медицински маски става задължително в Гърция
  • Първи съмнения за коронавирус в България
  • Видеоконферентна връзка, посветена на коронавируса COVID-19, осъществиха световни лидери
  • Великобритания създава звено за борба с дезинформацията относно коронавируса
  • Средно за пет дни се проявяват симптомите на коронавирус COVID-19
  • От 16 март се възобновява учебният процес в област Габрово
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Защо някои хора имат изключителна памет и умствена яснота в напреднала възрастЗащо някои хора имат изключителна памет и умствена яснота в напреднала възраст

Защо някои хора имат изключителна памет и умствена яснота в напреднала възраст

от 26 фев 2026г.Прочети повече
Защо болката при жените отшумява по-бавноЗащо болката при жените отшумява по-бавно

Защо болката при жените отшумява по-бавно

от 26 фев 2026г.Прочети повече
C09BX05 рамиприл и бисопрололC09BX05 рамиприл и бисопролол

C09BX05 рамиприл и бисопролол

от 26 фев 2026г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Как да предпазим децата си от инфекции и да се грижим за здравето на носа

преди 17 дни, 9 часа и 3 мин.

Инуностимулант при диабет - дайте ми предложения

преди 26 дни, 5 часа и 33 мин.
Всички

АНКЕТА

Има ли недостиг на лекарства по аптеките?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ДИАСТОП ДИРЕКТ саше * 10 АЛКАЛОИД

КОНЕЦ ЗА ЗЪБИ АСТЕРА 50 м

СЛАДКИ СЪНИЩА капсули * 30 ФОРТЕКС

СЛАДКИ СЪНИЩА ФОРТЕ таблетки * 30 ФОРТЕКС

ВИТАМИКС ДЕПО ВИТАМИН C + ЦИНК + СЕЛЕН + D3 таблетки * 30 ФОРТЕКС

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

Глаукома

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 26 фев 2026г. в 14:17:30

Глаукома

Коментар на: Соня от 26 фев 2026г. в 12:27:15

СОЛГАР ВИТАМИН D3 таблетки 1000 IU * 90

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 26 фев 2026г. в 11:39:26

МИЛГАММА N капсули * 20 WORWAG PHARMA

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 26 фев 2026г. в 11:33:37

МЕДОПРИД таблетки 50 мг * 40

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 26 фев 2026г. в 11:33:13
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2026 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival