Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Здравни новини 59% от българите са затлъстели

59% от българите са затлъстели

от 23 ное 2011г., обновено на 28 ное 2012г.
59% от българите са затлъстели - изображение
  • Инфо
  • Продукти
  • Коментари
Инфо
Инфо
Продукти
Коментари
  72% от българите от 18- до 65-годишна възраст изпитват умора на работното място. 69% от тях признават, че изпитват и стрес, но само 6 на сто се занимават със спорт.

  Стряскащите данни бяха изнесени от спортното министерство по проекта "Никога не е късно за ново начало", който се финансира от ЕС. Той се прави, за да се популяризира спортът сред работещите в България. Стартира и разяснителна кампания, най-вече сред работодателите, като им се обясни ползата от заниманията със спорт за тонизирането и работоспособността.

  "Трябва да подчертая, че има две таргет групи, с които трябва сериозно да се работи. Това са учителите и лекарите. Защото има още болници, в които се пуши. Не е лошо обаче да се направят изследвания на депутатите, защото министрите по принцип спортуват", заяви Мира Радева от Института за социални изследвания и маркетинг - MБMД, който е правил изследването.

  Констатациите са доста тревожни. При проверката за кислородна адаптация 57% от младите са показали изключително лоши резултати. Това означава, че те се уморяват доста по-бързо от нормалните хора в Европа.

  От изследваните 45% са се оказали пушачи, 40 на сто употребяват алкохол, а 20% - наднормено сол. Това води до неизлечими болести, особено при напредването на възрастта.

  Средният ръст и тегло на българина в активна възраст са съответно 169 см и 75 кг, като за мъжете тези показатели са 174 см и 81 кг, а за жените - 163 см и 69 кг. Младите хора са с най-висок ръст. Тенденцията е с повишаване на възрастта да се увеличава и теглото. На базата на ръста и теглото е изчислен и индексът на телесната маса. Според него само 4% са с тегло под нормата, 39% са с нормално, 34% са над нормата, 21% са затлъстели, а 2% са с тежка форма на затлъстяване. Индексът на телесната мазнина е също толкова обезпокоителен. Само 7% от запитаните са в отлично състояние, 7 на сто - в добро, 27% - в приемливо и 59% са затлъстели.

  69 на сто от работещите са с учестен сърдечен ритъм, а 5 на сто вече са с тежка форма на тахикардия, обясниха социолозите, провеждали изследването.

  Средно 12,82 секунди са необходими за пробягването на 50 метра, което е двойно повече от стандарта. Средният скок от място е само 147 см, а силомерът спира на 59,6 кг, показват данните от анкетата.

  От края на този месец до февруари догодина ще бъдат организирани три кампании за популяризирането на масовия спорт. В тях ще се включат известни спортисти като Йордан Йовчев, Евгени Иванов, Константин Папазов, Йорданка Благоева, Евгения Раданова, Симона Пейчева, Елис Гури и други. Ще бъдат отворени много зали и стадиони, за да може да се спортува.

  Проектът се финансира с 3 423 275,26 лева с подкрепата на оперативна програма "Развитие на човешките ресурси", съфинансирана от социалния фонд на ЕС.

  Анкетирани са 802 души на възраст от 18 до 65 години, изследването е направено с представителна извадка за трудоспособното население на България.

  Свилен Нейков: Спортувайте, за това никога не е късно!

  "С този проект искаме да покажем, че спортът е чудо, което може да направи личността по-трудоспособна", заяви министър Свилен Нейков по време на пресконференцията за проекта "Никога не е късно за ново начало".

  "С осъществяването на проекта правим крачка напред, крачка към една реформа, промяна в начина на живот на хората в трудоспособна възраст. По никакъв начин не можем да бъдем работоспособни на работното си място, ако не се занимаваме със спорт. Спортът е основна характеристика, която присъства в ежедневието на всеки човек. Затова никога не е късно за ново начало - защото основната роля на спорта е да осигурява необходимата двигателна активност за здраве, за просперитет на човечеството и поведение на работното място. Тук е мястото да благодаря на нашите спортисти и треньори, които са лица на проекта и ще помагат в процеса на неговото осъществяване. За периода от 2014 - 2020 г. Министерството на физическото възпитание и спорта ще усвоява значителни средства по европейски програми, което се случва за първи път. Мисля, че можем да помогнем на всички в трудоспособна възраст активно да се занимават със спорт. Предполагам, че ще успеем да привлечем много хора, които да разберат ползата и необходимостта от спорта", каза още той.

  От началото на мандата приоритет на министерството е бил спортът при учащите се, сега обаче с този проект се прави опит за пробив в мисленето на българина. "Все пак от родителите трябва да тръгнат възпитанието и любовта на децата към спорта. И с истински шампиони, които да бъдат за пример", каза още спортният министър на пресконференцията вчера.

2.6/5 5 оценки

Продукти свързани с НОВИНАТА

ЗАХИР капсули * 80 за отслабване
31.80лв.

ЗАХИР капсули * 80 за отслабване

АУРА СЛИМ 75 мл. крем за отслабване
12.40лв.

АУРА СЛИМ 75 мл. крем за отслабване

ХИМАЛАЯ АЮРСЛИМ капсули * 60
14.30лв.

ХИМАЛАЯ АЮРСЛИМ капсули * 60

КОЛОН СТИМ ЗА ОТСЛАБВАНЕ 200 г
28.80лв.

КОЛОН СТИМ ЗА ОТСЛАБВАНЕ 200 г

ИНХУА СЛИМ капсули * 36
13.20лв.

ИНХУА СЛИМ капсули * 36

Коментари към 59% от българите са затлъстели

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте 59% от българите са затлъстели
    www.framar.bg 
    на 11 May 2025 в 17:33
    Коментирайте "59% от българите са затлъстели"
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();

ЗДРАВЕН ФОРУМ ПО ТЕМАТА

След Брекзит има ли опасност за българите във Великобритания?

преди 1924 дни, 1 час и 2 мин.

Мислите, че българите сме на ТИ с хигиената?

преди 3930 дни, 3 часа и 16 мин.
Всички

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

[[Great Savings]] Temu Coupon Code {{<<acv951295>>}} ? €100 Off ? new & old customer – Estonia

преди 11 часа и 51 мин.

[[Great Savings]] Temu Coupon Code {{<<acv951295>>}} ? €100 Off ? new & old customer – Estonia

преди 11 часа и 52 мин.

[[Just Landed]] Temu Coupon Code {{<<acv951295>>}} ? €100 Off ? all order – Belgium

преди 20 часа и 44 мин.

[[Just Landed]] Temu Coupon Code {{<<acv951295>>}} ? €100 Off ? all order – Belgium

преди 20 часа и 45 мин.
Всички

АНКЕТА

Как ще ни повлияе приемане на еврото?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ГРАНДЕ МАСКАРА ЧЕРНА СПИРАЛА ЗА МИГЛИ 11.5 г

МУНДЖАРО КУИК ПЕН инжекционен разтвор в предварително напълнена писалка 2.5 мг/доза 4 дози

ДЕРМАКОД ФЛУИД С ДИНАЛИФТ 7% 50 мл

ДЕРМАКОД СЕРУМЕН ЕНЗИМ С ЦВЕТНИ КИСЕЛИНИ 10 мл

ДЕРМАКОД СЕРУМ С ХИАЛУРОНОВА КИСЕЛИНА 1.5 % 10 мл

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

РОДОЖИЛ таблетки * 20 САНОФИ

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 09 май 2025г. в 18:04:29

ЕСЦИТИЛ таблетки 10 мг * 28 ЕГИС

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 09 май 2025г. в 18:01:29

РОДОЖИЛ таблетки * 20 САНОФИ

Коментар на: Яни от 09 май 2025г. в 17:42:32

БЕТЪР МИ БЛЕНД 250 г

Коментар на: Velina от 09 май 2025г. в 17:22:35

ЕСЦИТИЛ таблетки 10 мг * 28 ЕГИС

Коментар на: Красимира от 09 май 2025г. в 17:03:23
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival