Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Интервюта Лекарите говорят Д-р Фродита Якимовска: Ако след произшествие не се отиде веднага в болница и не се коригира носа, гарантирано той ще остане крив

Д-р Фродита Якимовска: Ако след произшествие не се отиде веднага в болница и не се коригира носа, гарантирано той ще остане крив

от 28 май 2012г.
Д-р Фродита Якимовска: Ако след произшествие не се отиде веднага в болница и не се коригира носа, гарантирано той ще остане крив - изображение
  • Инфо
  • Продукти
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Продукти
Коментари
Свързаност

Д-р Фродита Якимовска работи в Университетската клиника по УНГ в Скопие. Тя бе сред гост лекторите на първата българо-италианска среща на хирурзите ринолози. Д-р Якимовска е сред водещите специалисти в страната си и бе модератор в демонстрацията за изправянето на нос и изглаждане на бръчки по метода "Радиес".

 

Какви са най-честите причини за изкривяването на носовете?

Основно са травмите. Може да бъдат и вследствие от предходни операции. Също така в по-малък процент да са получени при раждането. По-редки са изкривяванията на носа от някои заболявания с възпалителни процеси - сифилис, туберкулоза.

 

При кого са по-често изкривяванията на носове от травми - при мъжете или при жените?

Напоследък са разпределени еднакво. Преди това беше по-често срещано при мъжете. Сега вече спортуват бойни изкуства и жените. Затова процентът напоследък се изравни. Не са редки и случаите на пострадали при домашни инциденти жени. Но от катастрофи тези травми на носа са най-чести. Ако след произшествие не се отиде веднага в болница и не се извърши изправяне на носа, гарантирано той ще си остане крив.

 

При счупване на носа какво трябва да се направи първоначално, ако няма как да се потърси лекар? Може ли с издърпване пострадалият да се опита да го изправи и намести?

Зависи от това колко е храбър. Имах случай с моя колежка психиатър, която бе ударена от буйстващ пациент. Носът й беше строшен. Тя веднага застанала пред огледалото и си го беше изправила самичка. Едва след това дойде при мен да видим какво е станало и дали трябва аз да върша нещо. Беше се справила перфектно. Но не препоръчвам това на хората. Най-добре е изправянето на прясна фрактура да го извърши лекар. До 7 дни след травмата може да се изправи носът. След този период мястото почва да се калцира, да заздравява и вече е много по-трудно да се манипулира с изкривените носни кости. А в първите дни лесно се наместват не само те, а и евентуално изкривената преграда.

 

Изправянето на прясно счупени носове с операция ли става?

То е кратка интервенция, не е класическа операция, каквато би била за изправяне на заздравели криви носове. Те са орган, даден ни за дишане. Тази негова респираторна функция е много по-важна, отколкото естетиката. Но има немалко пациенти, за които е по-съществено да изглеждат красиви. Аз като ринолог предпочитам да се запази функцията на носа и чак тогава да се оправя видът му.

 

В Македония има ли бум на естетическо изправяне на носове?

Да, и то голям. А най-учудващото е, че расте процентът на мъжете, които прибягват до разкрасяване на носа. Криви са им от физически повреди - спортове, травми.

 

Оперирали ли сте известни лица от шоу бизнеса?

Коригирала съм носа на певицата Даяна. Не знам дали е популярна в България, но в Македония е звезда. Не мога в момента да се сетя за други имена. Един футболист ме чака да се прибера от Пловдив и да му изправя носа.

 

4.7/5 3 оценки

Продукти свързани с ИНТЕРВЮТО

ЛИПОЕЛАСТИК ДАМСКО КОМПРЕСИВНО БОДИ БЕЗ РЪКАВ MH SPECIAL COMFORT
226.00лв.

ЛИПОЕЛАСТИК ДАМСКО КОМПРЕСИВНО БОДИ БЕЗ РЪКАВ MH SPECIAL COMFORT

Безплатна доставка за България!
ЛИПОЕЛАСТИК КОМПРЕСИРАЩА МАСКА ЗА ЛИЦЕ FM SPECIAL VELCRO FASTENER
96.00лв.

ЛИПОЕЛАСТИК КОМПРЕСИРАЩА МАСКА ЗА ЛИЦЕ FM SPECIAL VELCRO FASTENER

ЛИПОЕЛАСТИК КОМПРЕСИВНИ СЛЕДОПЕРАТИВНИ РЪКАВИ AS VARIANT
90.00лв.

ЛИПОЕЛАСТИК КОМПРЕСИВНИ СЛЕДОПЕРАТИВНИ РЪКАВИ AS VARIANT

ЛИПОЕЛАСТИК PI IDEAL СЛЕДОПЕРАТИВЕН СУТИЕН
120.00лв.

ЛИПОЕЛАСТИК PI IDEAL СЛЕДОПЕРАТИВЕН СУТИЕН

Безплатна доставка за България!
ЛИПОЕЛАСТИК КОМПРЕСИРАЩА МАСКА ЗА ЛИЦЕ FM VELCRO FASTENER
84.00лв.

ЛИПОЕЛАСТИК КОМПРЕСИРАЩА МАСКА ЗА ЛИЦЕ FM VELCRO FASTENER

ЛИПОЕЛАСТИК VH BODY VARIANT СЛЕДОПЕРАТИВНО КОМПРЕСИВНО БЕЛЬО
162.00лв.

ЛИПОЕЛАСТИК VH BODY VARIANT СЛЕДОПЕРАТИВНО КОМПРЕСИВНО БЕЛЬО

Безплатна доставка за България!

Коментари към Д-р Фродита Якимовска: Ако след произшествие не се отиде веднага в болница и не се коригира носа, гарантирано той ще остане крив

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Д-р Фродита Якимовска: Ако след произшествие не се отиде веднага в болница и не се коригира носа, гарантирано той ще остане крив
    www.framar.bg 
    на 12 July 2025 в 11:51
    Коментирайте "Д-р Фродита Якимовска: Ако след произшествие не се отиде веднага в болница и не се коригира носа, гарантирано той ще остане крив"

ИНТЕРВЮТО е свързано към

  • Лекарите говорят
  • Жени се сдобиват с изкуствени трапчинки за 30 минути
  • Хирургичните достижения и нововъведения на Албуказис
  • Уолтър Йео – първият пациент претърпял пластична операция на лицето през 1917 година
  • Жена харчи 76 000 долара за пластични операции, които да й помогнат да постигне "перфектното" тяло
  • 35-годишната Аби Ву: Направих си над 100 козметични операции и не мисля да спирам
  • Пластичният хирург Майкъл Прейгър: Ботоксът и филърите се превърнаха в съвременно мерило за красота
  • Да бъдеш жива кукла – ежедневна мисия и идеал за красота
  • Австралия въвежда ново изискване за пластичните операции – задължителна психологическа оценка на пациентите
  • Правят ли пластичните операции по-щастлив и уверен човека
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();

ЗДРАВЕН ФОРУМ ПО ТЕМАТА

Прием в болница - какво заплаща НЗОК, какви документи са необходими и колко продължава болничният престой

преди 28 дни, 19 часа и 35 мин.

Кожен проблем по време на бременност - след посещение на козметик

преди 40 дни, 16 часа и 25 мин.
Всички

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Продавам ваксина StroVak

преди 48 мин.

Продавам немска ваксина StroVak

преди 1 час и 6 мин.

Къде изчезна пробиотикът Вивомикс?

преди 1 дни, 1 час и 56 мин.

Експертиза на трайно намалена работоспособност ТЕЛК и ЛКК - какво трябва да знаете

преди 3 дни, 1 час и 33 мин.
Всички

АНКЕТА

Как ще ни повлияе приемане на еврото?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

РИВАНА БАЗОВО МАСЛО ОТ КОКОС 55 мл

РИВАНА БАЗОВО МАСЛО ОТ ШЕА 55 мл

СИЙСТАРС СОЛИЛУГ ЧЕРНОМОРСКА ЛУГА разтвор 950 мл

АЦЕТА БИО ОРГАНИЧЕН СЛЪНЦЕЗАЩИТЕН БЕБЕШКИ ЛОСИОН 50 мл

МАНХАЕ ИНТИМА капс.*30

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

Завръщането на ирисовата диагностика

Коментар на: Стоян от 11 юли 2025г. в 16:54:11

ДИАЗЕПАМ ректална туба 5мг/2.5мл

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 11 юли 2025г. в 15:24:45

ДИАЗЕПАМ ректална туба 5мг/2.5мл

Коментар на: Tania Nikolova от 11 юли 2025г. в 15:03:39

ТИНКТУРА КАСТЕЛАНИ - ХЕФЕ 50 мл ХИМАКС ФАРМА

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 11 юли 2025г. в 14:39:29

ДОПЕЛХЕРЦ ВИТАЛ ТОНИК 750 мл

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 11 юли 2025г. в 14:33:03
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival