Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Здравни новини Д-р Георги Тодоров: Колеги, защо не реагирахте на лишените от смисъл промени в Закона за здравето?

Д-р Георги Тодоров: Колеги, защо не реагирахте на лишените от смисъл промени в Закона за здравето?

от 11 май 2020г.
Редактор: Гергана Караилиева
Д-р Георги Тодоров: Колеги, защо не реагирахте на лишените от смисъл промени в Закона за здравето? - изображение
  • Инфо
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Коментари
Свързаност

В отворено писмо, което публикува в профила си във Фейсбук", до лекарите депутати в българския парламент лабораторният специалист д-р Георги Тодоров задава въпроса защо никой от тях не е реагирал на лишените от смисъл промени в Закона за здравето. Специалистът пита още каква е причината водещата комисия по темата да бъде правната, а не тази по здравеопазване. В типичния за него стил д-р Тодоров призовава 16-те поименно изброени от него лекари в Народното събрание да не петнят професионалното си име, като подкрепят промените в закона. Д-р Тодоров е категоричен, че няма понятие „извънредна епидемиологична обстановка“, а задължителното изследване с определен метод се определя като медицински фашизъм.

Пълният текст на отвореното писмо на д-р Георги Тодоров публикуваме тук:

                                              Отворено писмо

"Уважаеми колеги,

Не зная как допуснахте водеща в парламента за промяна на Закона за здравето да е Комисията по правните въпроси. Вие сте лекарите и Законът за здравето и споменатите в него болести са познати на вас, а не на юристите.

Не зная как сте се съгласили и защо не реагирахте на откровените и лишени от смисъл промени в Закона за здравето.

Не може болестта да се нарича с определение за симптоматика – тежък остър респираторен синдром - цитирам законопроекта. Това не е болест и вие го знаете.

Не може да има задължително изследване с определен метод. Това е страшно и граничи с медицински фашизъм, а ПСР е метод за експеримент, тоест противоречи на чл.29, ал.2 от конституцията, в която вие сте се клели. Не може да има принудително лечение .

Няма понятие “извънредна епидемиологична обстановка” и каквито и напъни да се направят от юристи или даже с помощта на някои от вас, не може да стигнете до дефиниция, която да не може да се тълкува многозначно!

Има епидемия и за нея има критерии, а ние сме в първата в света епидемия без болни!

Уважаеми колеги, разберете, вие сте лекари и със закон не може да се постигне друго качество на дадена болест – в нашия случай SARS-Cov2. Това не е особено опасна инфекция и не може да бъде обявена за такава, не е и особено заразна, защото заразният й индекс е в пъти по-нисък от морбили, рубеола и други познати болести. Фактът, че е нова инфекция, не я прави нито по-опасна от други далеч по-сериозни като развитие заболявания, нито достойна за свръхреакция от законодателен вид като предложените промени в закона за здравето.

Призовавам ви като български лекари отново да си отворите учебника по инфекциозни болести и да прочетете първите 50 страници. Ако го направите, ще се замислите дали да давате в ръцете на министъра на здравеопазването и неговия главен държавен санитарен инспектор властта да се разпореждат със съдбите ни, без да могат да направят и каквото да е срещу разпространението на една инфекция от такъв тип, която се оказва по данните в страната, че не е епидемия.

Поне така пише в учебниците, с които сте завършили медицина.

Колеги, лекари – народни представители, вие сте за малко време народни представители, но ще сте лекари за цял живот.

Призовавам ви - не петнете името си на лекари като гласувате „ЗА“ този законопроект, независимо от промените, които може да направите между две четения. Намерете друг, по-демократичен и по-хуманен начин за обяснение на хората, за спечелване на доверието им, а не като главния държавен санитарен инспектор – с всяване на страх и закани към гражданите.

Запазете достойнството си, защото ако не му се противопоставите, ще сте го загубили, а който е загубил достойнството си, е загубил всичко. Ползвайте здравия разум, за да не ни убият, поне духовно и психически здравите, а не здравните сили!"

Искрено Ваш
Д-р Георги Тодоров - лекар

Източник:

Личен профил във Фейсбук на д-р Георги Тодоров

Още по темата:
  • Българска компания разработва от 4 години микромолекула за лечение на коронавируси Българска компания разработва от 4 години микромолекула за лечение на коронавируси
  • Затвориха Спешното отделение на ямболската болница за 24 часа заради случай на  COVID-19 Затвориха Спешното отделение на ямболската болница за 24 часа заради случай на COVID-19
  • България вече може да изнася аналгин-хинин България вече може да изнася аналгин-хинин
  • Първи излекуван от COVID-19 и нови 17 случая на 20 март 2020 г. Първи излекуван от COVID-19 и нови 17 случая на 20 март 2020 г.
5.0/5 1 оценка

Коментари към Д-р Георги Тодоров: Колеги, защо не реагирахте на лишените от смисъл промени в Закона за здравето?

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Д-р Георги Тодоров: Колеги, защо не реагирахте на лишените от смисъл промени в Закона за здравето?
    www.framar.bg 
    на 16 August 2025 в 05:13
    Коментирайте "Д-р Георги Тодоров: Колеги, защо не реагирахте на лишените от смисъл промени в Закона за здравето?"

НОВИНАТА е свързана към

  • Как правилно да поставите предпазна маска за лице?
  • Хранене при грип
  • Първи съмнения за коронавирус в България
  • Над 3,5 милиона души в световен мащаб са заразени с COVID-19
  • Д-р Георги Тодоров: Извънредното положение не е оправдание за погазване на права и компромис с медицинската наука!
  • Бойко Борисов: Нулевият пациент с коронавирус е дошъл от Гърция
  • Двете жени от Габрово, заразени с коронавирус, не са били контактни
  • Националният оперативен щаб ще дава пресконференция веднъж седмично
  • В България няма нови случаи на коронавирус
  • 57 са новите случаи на COVID-19 у нас, общият брой на заразените е 1689
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Назначението на антиваксъри в Комитета по ваксинационни политики разбуни ИталияНазначението на антиваксъри в Комитета по ваксинационни политики разбуни Италия

Назначението на антиваксъри в Комитета по ваксинационни политики разбуни Италия

от 15 авг 2025г.Прочети повече
Спасиха мъж с 12-милиметрова костица от риба в езика, причинила абсцесСпасиха мъж с 12-милиметрова костица от риба в езика, причинила абсцес

Спасиха мъж с 12-милиметрова костица от риба в езика, причинила абсцес

от 15 авг 2025г.Прочети повече
Един баща за синдрома на празното гнездо: Не трябва да запълваме празнина, а да намерим целЕдин баща за синдрома на празното гнездо: Не трябва да запълваме празнина, а да намерим цел

Един баща за синдрома на празното гнездо: Не трябва да запълваме празнина, а да намерим цел

от 15 авг 2025г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Преглед при лекар, рецепти, лечение - по време на почивка

преди 30 дни, 15 часа и 55 мин.

Къде изчезна пробиотикът Вивомикс?

преди 35 дни, 19 часа и 17 мин.
Всички

АНКЕТА

Как се спасявате от летните жеги?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ПОСТ - НЕПРОЛ М гел 50 г

ЛАЙФ ЕКСТЕНШЪН ФУКОИДАН капсули * 60

МЕТАЛЕН КАПАН ЗА ПЛЪХОВЕ K - 3003

ОЛАНЗАКОН таблетки 10 мг * 28 ФАРМАКОНС

АБОФАРМА МАГНЕФОРС ЛИКУИД + В6 СТИК с вкус на кола * 20

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

ТАНТУМ ВЕРДЕ спрей 0.15% 30 мл

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 15 авг 2025г. в 15:55:10

АЦЦ 200 прах за перорален разтвор 200 мг * 20

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 15 авг 2025г. в 15:53:43

ТАНТУМ ВЕРДЕ спрей 0.15% 30 мл

Коментар на: Десислава от 15 авг 2025г. в 15:39:16

СИНТРОМ таблетки 4 мг * 20

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 15 авг 2025г. в 15:04:32

ТЕСТ ЗА РАННА БРЕМЕННОСТ ПРЕСТО

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 15 авг 2025г. в 14:47:52
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival