Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Здравни новини Кирил Ананиев подкрепи идеята за създаването на национална педиатрична болница

Кирил Ананиев подкрепи идеята за създаването на национална педиатрична болница

от 16 ное 2018г., обновено на 20 ное 2018г.
Кирил Ананиев подкрепи идеята за създаването на национална педиатрична болница - изображение
  • Инфо
  • Продукти
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Продукти
Коментари
Свързаност

Министърът на здравеопазването е убеден, че въпросът за изграждането на Университетска педиатрична болница не търпи отлагане и пое ангажимент проблемът да бъде решен. Това стана ясно след среща между него и членове на инициативния комитет, създаден преди година, в който влизат авторитетни български педиатри, чиито усилия са насочени към създаването на високотехнологично здравно заведение за деца.

По време на разговора министър Ананиев заяви, че тъй като здравното ведомство е принципал на педиатричните болници, то може да бъде взето решение за тяхното преструктуриране. Той обеща да направи възможното и предложенията да бъдат готови преди Коледните празници.

От Инициативния комитет настояха формата на собственост на бъдещата Университетска многопрофилна педиатрична болница да бъде 100% държавна.

Присъстващите на срещата проф. Владимир Пилософ, д-р Таня Андреева, Мила Ташкова, Ева Борисова за пореден път поискаха усилията да се насочат към бързи действия, за да се реши проблема с разпокъсаните педиатрични отделения.

Още преди година, когато Инициативният комитет беше създаден, неговите членове припомниха, че България е единствената страна в Европа, в която няма такъв вид обединена болница за деца, а специалистите са пръснати в повече от четиринадесет лечебни заведения. Това създава неимоверни проблеми пред родителите, които обикалят от едно място на друго.

Новото здравно заведение ще обедини различните специалисти и ще осигури ефикасна комуникация, но и екипна работа. Според проф. Пилософ новото лечебно заведение не само трябва да разполага с най-модерната и иновативна апаратура и технологии, но и да осигурява високоспециализирана спешна помощ и психологическа и социална подкрепа за малчуганите и техните родители, което включва и обучението на родители, чиито деца са с хронични проблеми.

Обявявайки пред обществото идеята си преди година, медиците, представителите на 31 неправителствени организации и гражданите изпратиха апел до президента, председателя на НС, премиера и министъра на образованието, в който аргументирано обосновават необходимостта от създаването на обединено детско болнично заведение.

Идеята за многопрофилна педиатрична болница не е от вчера. През 1978-а е направена първата копка на територията на „Александровска“ и дори е издигнат частично един корпус. Десет години по-късно е изготвен план, според който бившата профсъюзна школа, която се намира на Горнобанския път, трябва да стане детска болница.Започват реконструкцията, но малко след това работата спира. През 2003-а се появява идеята за „Царска болница“, но политическите партии така и не успяват да постигнат консенсус. През 2013 г. Министерския съвет взема решение, в което е посочено, че предложението на Българската педиатрична асоциация за нуждата да бъде построена такава болница, е прието.

Редактор: Гергана Караилиева
Източник: prakticheska-pediatria.net, medicalnews.bg
Снимка: tpf.eu

Още по темата:
  • Четири нови болници ще отворят врати през тази година Четири нови болници ще отворят врати през тази година
  • Разработиха ново лекарство против хепатит В Разработиха ново лекарство против хепатит В
  • Учени откриха нов вид лактобацилус в златоградско домашно сирене Учени откриха нов вид лактобацилус в златоградско домашно сирене
  • Откриха начин да блокират четири вида рак в ранен стадий Откриха начин да блокират четири вида рак в ранен стадий
5.0/5 1 оценка

Продукти свързани с НОВИНАТА

ПРОЛЕТНО ИЗКУШЕНИЕ - МИЛИ ДЖОНСЪН - СИЕЛА
18.90лв.

ПРОЛЕТНО ИЗКУШЕНИЕ - МИЛИ ДЖОНСЪН - СИЕЛА

ЛИЧНОСТНИ РЕГУЛАТИВНИ ПРОЦЕСИ В БОЛНИЧНА СРЕДА. ОСНОВНИ НАПРАВЛЕНИЯ В ПСИХОЛОГИЧНАТА ПОМОЩ - ИВАН АЛЕКСАНДРОВ
12.00лв.

ЛИЧНОСТНИ РЕГУЛАТИВНИ ПРОЦЕСИ В БОЛНИЧНА СРЕДА. ОСНОВНИ НАПРАВЛЕНИЯ В ПСИХОЛОГИЧНАТА ПОМОЩ - ИВАН АЛЕКСАНДРОВ

НИТРИЛНИ РЪКАВИЦИ ЗА ЕДНОКРАТНА УПОТРЕБА АЛДЕНА M * 100
23.00лв.

НИТРИЛНИ РЪКАВИЦИ ЗА ЕДНОКРАТНА УПОТРЕБА АЛДЕНА M * 100

НИТРИЛНИ РЪКАВИЦИ ЗА ЕДНОКРАТНА УПОТРЕБА АЛДЕНА L * 100
27.00лв.

НИТРИЛНИ РЪКАВИЦИ ЗА ЕДНОКРАТНА УПОТРЕБА АЛДЕНА L * 100

НИТРИЛНИ РЪКАВИЦИ ЗА ЕДНОКРАТНА УПОТРЕБА АЛДЕНА XL * 100
23.00лв.

НИТРИЛНИ РЪКАВИЦИ ЗА ЕДНОКРАТНА УПОТРЕБА АЛДЕНА XL * 100

НИТРИЛНИ ХИРУРГИЧНИ РЪКАВИЦИ БЕЗ ТАЛК  * 100
23.00лв.

НИТРИЛНИ ХИРУРГИЧНИ РЪКАВИЦИ БЕЗ ТАЛК * 100

Коментари към Кирил Ананиев подкрепи идеята за създаването на национална педиатрична болница

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Кирил Ананиев подкрепи идеята за създаването на национална педиатрична болница
    www.framar.bg 
    на 16 June 2025 в 17:47
    Коментирайте "Кирил Ананиев подкрепи идеята за създаването на национална педиатрична болница"

НОВИНАТА е свързана към

  • Доц. д-р Иван Янков
  • Ларингит при деца - какво можем да направим у дома
  • Диария при бебета и деца - домашни средства и храни
  • Д-р Жени Петрова Стоичкова
  • д-р Павлина Крумова Бинева
  • Домашно лечение на хрема при деца
  • Болки на растежа при деца - какво представляват и как да ги облекчим у дома
  • д-р Валентина Пенева Рачева
  • Домашни сиропи срещу кашлица при деца
  • д-р Станимила Милчева Петрова
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();

ЗДРАВЕН ФОРУМ ПО ТЕМАТА

Прием в болница - какво заплаща НЗОК, какви документи са необходими и колко продължава болничният престой

преди 3 дни, 1 час и 30 мин.

40 години от създаването на Excel ще отбележи международната конференция Bulgaria Excel Days 2025

преди 10 дни, 5 часа и 37 мин.
Всички

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Психотест за оръжие в България: Какво представлява и формалност ли е?

преди 3 дни, 8 часа и 31 мин.

Фармацевтични дни на кариерата - 21 юни, 2025 година - НДК

преди 7 дни, 49 мин.

Бедечка фест - На зелено 3 - 20-22 юни, 2025 година

преди 8 дни, 14 мин.

Парасейлинг - какво представлява? Опасен ли е?

преди 10 дни, 7 часа и 54 мин.
Всички

АНКЕТА

Готови ли сте у дома да полагате грижа за болен роднина?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ДЕТСКИ АПАРАТ ЗА КРЪВНО НАЛЯГАНЕ HS-20C

ПАРАКИТО РЕПЕЛЕНТНА ГРИВНА ПРОТИВ КОМАРИ ЗА ВЪЗРАСТНИ + РЕПЕЛЕНТНИ ТАБЛЕТКИ * 2

ВИТАМИКС ВИТА МЕЧЕТА желирани * 60 ФОРТЕКС

МИША MAGIC CUSHION COVER LASTING ФОН ДЬО ТЕН №25 15 г

ФИКСОДЕНТ КЪМПЛИЙТ СТРОНГ ХОЛД ФРЕШ 70 г

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

ЦИПРАЛЕКС таблетки 10 мг * 28

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 юни 2025г. в 17:07:17

ТАМИФЛУ капсули 75 мг * 10

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 юни 2025г. в 17:06:38

НАЗОПАС капки за нос 0.25 мг / мл 10 мл

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 юни 2025г. в 17:05:34

БИЗОР таблетки 5 мг * 30 ЧАЙКАФАРМА

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 юни 2025г. в 17:03:48

РЕСПИВАКС таблетки 50 мг * 30

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 юни 2025г. в 17:02:18
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival