Температурата на Земята ще продължи да се повишава през следващите 5 години
Температурата на Земята ще продължи да се повишава през следващите 5 години.
Върху температурите влияние ще оказват високото ниво на емисии на парникови газове и природният феномен Ел Ниньо.
"2016 г. ще бъде най-топлата за цялата история на метеорологичните наблюдения", прогнозират учените.
"Не можем да си позволим да даваме по-конкретни прогнози, тъй като те се основават на данните за емисиите на вредни газове. Температурата на океанската вода не може с точност да бъде предсказана, а тя също е важен фактор", коментират още учените.
Синоптиците от цял свят модифицират използваната в момента система "Арго". С нея се измерват степента на соленост и температурата на водата на дълбочина до 2000 метра.
Продукти свързани с НОВИНАТА
ЗА НЕВИДИМИТЕ СВЕТОВЕ - ПЕТЪР ДЪНОВ - ХЕРМЕС
АСА В НЕБЕТО - ДЖОРДЖ Р. Р. МАРТИН - СИЕЛА
ПРЕОБРАЗЕНАТА ЗЕМЯ - ПИТЪР ФРАНКОПАН - СИЕЛА
ЕЛЕКТРОНЕН ИНФРАЧЕРВЕН ТЕРМОМЕТЪР МИКРОЛАЙФ NC 200
ЛАЙКА ИНФРАЧЕРВЕН ТЕРМОМЕТЪР модел TH1004
БОИРЕР БЕЗКОНТАКТЕН ТЕРМОМЕТЪР модел FT 70
НОВИНАТА е свързана към
- 23 удивителни неща, които не знаехме за Антарктида
- Как щеше да изглежда животът на Земята, ако тя беше плоска
- Картите, които ще променят възприятието ви за живота на Земята
- Терморецептори
- Екстремните температури са свързани с над половин милион смъртни случая от инсулт годишно
- 6 неща, за които всички сме чували, но никога не сме виждали
- 22 факта за света, които ще променят разбиранията ви за него
- Какво ще стане ако кислородът на Земята изчезне за 5 минути?
- Опасни горещини застрашават здравето на футболистите на Световното първенство
- Студеното жилище провокира покачване на кръвното налягане
Коментари към Температурата на Земята ще продължи да се повишава през следващите 5 години