Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Здравни новини В Германия търсят лечение за пристрастени към интернет

В Германия търсят лечение за пристрастени към интернет

от 28 сеп 2011г., обновено на 28 ное 2012г.
В Германия търсят лечение за пристрастени към интернет - изображение
  • Инфо
  • Коментари
Инфо
Инфо
Коментари
  Повече от половин милион германци са пристрастени към интернет и кам социалните мрежи, сочи безпрецедентно изследване на правителството.

  Над 1% от гражданите на възраст между 14 и 64 години не могат да контролират използването на мрежата, като по-младите потребители са най-уязвими, съобщи специалистът по пристрастявания Мештхилд Дикманс.

  Проучването, провеждано от два университета в Източна Германия, характеризира пристрастяването към интернет като прекомерна употреба, зависимост от глобалната мрежа като бягство от реалността и безразличие към сериозните последици от времето, прекарано във виртуалната реалност.

  "Това често са хора, които не са получили достатъчно признание в реалния живот и трудно намират приятели. Тези хора се чувстват по-удобно, търсейки приятели он-лайн", коментира Дикманс.

  Около 2,5 милиона от всички засегнати германци на възраст между 14 и 64 години са определени като "проблематични интернет потребители". За тях е изключително трудно да ограничат времето, което прекарват в мрежата. 5% от представителките на нежния пол, които попадат в тази група, са смятани за пристрастени към интернет, до голяма степен заради страстта си към социалните мрежи, сред които и Фейсбук.

  Господата в същата възрастова група са по-слабо засегнати, като едва 3% са пристрастени към мрежата. Те се изкушават най-вече от компютърните игри. Дикманс заяви, че правителството на Гемания цели да разработи стандартизирана диагностика, за да открие най-добрите начини за лечение.

  Изследването е осъществено въз основа на интервюта по телефона сред 15 023 германци.

2.5/5 6 оценки

Коментари към В Германия търсят лечение за пристрастени към интернет

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте В Германия търсят лечение за пристрастени към интернет
    www.framar.bg 
    на 17 December 2025 в 04:31
    Коментирайте "В Германия търсят лечение за пристрастени към интернет"
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Измамна схема: Деца с рак са излъгани с милиони, събрани за лечението имИзмамна схема: Деца с рак са излъгани с милиони, събрани за лечението им

Измамна схема: Деца с рак са излъгани с милиони, събрани за лечението им

от 16 дек 2025г.Прочети повече
Дъмпинг синдромДъмпинг синдром

Дъмпинг синдром

от 16 дек 2025г.Прочети повече
Чехия облекчава условията за употреба на псилоцибин за медицински целиЧехия облекчава условията за употреба на псилоцибин за медицински цели

Чехия облекчава условията за употреба на псилоцибин за медицински цели

от 16 дек 2025г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Да си поговорим честно за ПМС, хормоните и "онези дни"...

преди 6 дни, 15 часа и 31 мин.

Биомаркерите са ключът към правилното лечение на рака на белия дроб

преди 46 дни, 17 часа и 28 мин.
Всички

АНКЕТА

Ще гласувате ли на предсрочните парламентарни избори?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ХИАЛО ГИН ГЕЛ 30 г

СТИКС CHIN MIN БАЛСАМ СЪС CBD 150 мл

НЕСТИ ДАНТЕ НАТУРАЛЕН САПУН С ГОДЖИ БЕРИ И СТУДЕНОПРЕСОВАН ЗЕХТИН 100 г

КИНЕТИКС РИЧ КРЕМ 150 мл

ЕКОМЕДИКА СИРОП ОТ ГРАВИОЛА 500 мл

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

ЕНТЕРОЛ капсули 250 мг * 12

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 дек 2025г. в 11:41:04

НИЗОРАЛ крем 15 г

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 дек 2025г. в 11:39:47

УМКАЛОР капки перорални, разтвор 20 мл

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 дек 2025г. в 11:38:45

ЗИНАТ таблетки 500 мг * 10

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 дек 2025г. в 11:37:32

СИНУЛАН ДУО ФОРТЕ таблетки * 30 ВАЛМАРК

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 дек 2025г. в 11:36:07
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival