Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Здравни новини Здравната каса плаща на джипитата, работещи при неблагоприятни условия, по нова методика

Здравната каса плаща на джипитата, работещи при неблагоприятни условия, по нова методика

от 23 март 2012г., обновено на 28 ное 2012г.
Здравната каса плаща на джипитата, работещи при неблагоприятни условия, по нова методика - изображение
  • Инфо
  • Коментари
Инфо
Инфо
Коментари
През 2012 г. Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) заплаща месечните суми на общопрактикуващите лекари, които работят в практики с неблагоприятни условия съгласно „Методика за определяне на месечното заплащане за работа в населени места - център на практики с неблагоприятни условия на работа на изпълнители на първична извънболнична медицинска помощ за 2012 година".

Съгласно изискванията на методиката, директорите на Районните здравноосигурителни каси (РЗОК) правят писмено предложение за включване в списъка на населени места - център на практики със съответния брой точки. Този списък се определя при отчитане на пет критерия:

- отдалеченост на практиката от други лечебни заведения;

- трудна достъпност (пресечена местност, лоши пътища);

- разпръснатост на практиката (амбулатория, обслужваща две или повече населени места);

- обслужван контингент; екологично замърсен район.

 

За всяко населено място се определя сумарен брой точки от петте критерия. Новото през 2012 г. е, че този сумарен брой точки се умножава по стойността на една точка, която е една и съща за цялата страна и е утвърдена в Методиката. Така се получава крайната сума за заплащане на всяка практика с неблагоприятни условия.

С новите моменти в Методиката се цели по-справедливо разпределение на средствата по региони. Премахнат е дисбаланса за еднакъв брой точки населените места, определени като неблагоприятни от различните региони да получават различни суми.
Във връзка с получени сигнали за проблеми с разпределянето на средствата за неблагоприятни практики, в НЗОК беше проведена среща с представители на Българския лекарски съюз.

През следващата седмица ще се проведе втора среща, на която ще бъдат разгледани всички проблемни моменти и ще се обсъдят предложения за допълване на Методиката, след което тя ще бъде предложена за утвърждаване от Надзорния съвет на НЗОК.

4.0/5 5 оценки

Коментари към Здравната каса плаща на джипитата, работещи при неблагоприятни условия, по нова методика

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Здравната каса плаща на джипитата, работещи при неблагоприятни условия, по нова методика
    www.framar.bg 
    на 05 October 2025 в 04:13
    Коментирайте "Здравната каса плаща на джипитата, работещи при неблагоприятни условия, по нова методика"
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Новородено почина от морбили в канадската провинция АлбъртаНовородено почина от морбили в канадската провинция Албърта

Новородено почина от морбили в канадската провинция Албърта

от 03 окт 2025г.Прочети повече
Защо музикантите изпитват по-слаба болка от останалитеЗащо музикантите изпитват по-слаба болка от останалите

Защо музикантите изпитват по-слаба болка от останалите

от 03 окт 2025г.Прочети повече
Използването на отрова от скорпион в лечението на мозъчни тумори дава надеждаИзползването на отрова от скорпион в лечението на мозъчни тумори дава надежда

Използването на отрова от скорпион в лечението на мозъчни тумори дава надежда

от 03 окт 2025г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Колоездачен клуб Берое ви кани на спортно състезание с кауза в Стара Загора - 5 октомври 2025 г., неделя, от 10:00 ч.

преди 8 дни, 11 часа и 9 мин.

Характерна клинична картина на Морбус мортум

преди 17 дни, 14 часа и 9 мин.
Всички

АНКЕТА

Как се променя нагласата ви спрямо безопасността на ваксините?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ПАРАЗИТОЛ-121 ТИНКТУРА 50 мл ЕЛИС ХЕРБС

ПАНИКСЕН дъвчащи таблетки * 30

ОРТОТЕХ ОРТЕЗА ЗА РЪКА СТАНДАРТ V ЛЪЧ M

ЛАБОФЛОРАЛ БАОБАБ капсули * 50 PHYTOMOINSCHER

L - КАРНИТИН капсули 500 мг * 60 ДАНСОН

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

МЕНТА, ГЛОГ, ВАЛЕРИАНА + МАТОЧИНА таблетки * 60 АРО ЛАЙФ

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 03 окт 2025г. в 18:56:49

ФЛОТЕН капсули * 20

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 03 окт 2025г. в 18:56:37

МЕНТА, ГЛОГ, ВАЛЕРИАНА + МАТОЧИНА таблетки * 60 АРО ЛАЙФ

Коментар на: Звездица от 03 окт 2025г. в 18:55:53

ФЛОТЕН капсули * 20

Коментар на: Б.С от 03 окт 2025г. в 18:23:28

ГЕЛОМИРТОЛ ФОРТЕ капсули 300 мг * 20

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 03 окт 2025г. в 16:20:28
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival