Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Здравни новини Нов метод за терапия на костни метастази при пациенти с карцином на простатата стартира пилотно в УМБАЛ "Александровска"

Нов метод за терапия на костни метастази при пациенти с карцином на простатата стартира пилотно в УМБАЛ "Александровска"

от 13 юли 2016г., обновено на 19 юли 2016г.
Нов метод за терапия на костни метастази при пациенти с карцином на простатата стартира пилотно в УМБАЛ "Александровска"  - изображение
  • Инфо
  • Продукти
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Продукти
Коментари
Свързаност

Radium 223 е пръв по рода си лекарствен продукт за лечение на костни метастази от простатен карцином. Изотопът има не само симптоматично, но и действително терапевтично действие, водейки до редуциране на броя и обема на костните промени.

Препаратът бе пилотно и успешно приложен в Клиниката по нуклеарна медицина на УМБАЛ "Александровска", която единствена в страната притежава лиценз за извършване на тази дейност.

Radium 223 е първият алфа-емитиращ лекарствен продукт със силен противотуморен ефект. Чрез лечебно действие директно върху костните метастази, лекарственият продукт води до удължаване на общата преживяемост и на времето до симптоматични скелетни събития, намаляване на болката и подобряване на качеството на живот.

Данните от проучванията показват, че Radium 223 има много добър профил на безопасност. Това позволява да се прилага в стационарни условия, а на пациентите да се приберат вкъщи веднага след инжектирането, без ограничения по отношение на контакти с други хора. Благодарение на иновативния механизъм на действие, Radium 223 може да предложи нов стандарт за лечение на пациенти с простатен карцином, които са развили костни метастази.

Лекарственият продукт все още не е включен в Позитивния списък на НЗОК и се заплаща изцяло от пациента. Тел. за информация: 02/ 9230 561.

Още по темата:
  • Тропомиозин – протеинът, който закрепва клетките към колагена в човешкото тяло Тропомиозин – протеинът, който закрепва клетките към колагена в човешкото тяло
  • Откриха защо метастазите на рака са неуязвими Откриха защо метастазите на рака са неуязвими
  • Изобретиха подкожни импланти, улавящи метастазите в организма Изобретиха подкожни импланти, улавящи метастазите в организма
  • Молекулата Fento-1 причинява смърт на ракови клетки, резистентни на лечение Молекулата Fento-1 причинява смърт на ракови клетки, резистентни на лечение
4.3/5 3 оценки

Продукти свързани с НОВИНАТА

#НА ЖИВО ОТ СОФИЯ - АЛЕКСАНДЪР ШПАТОВ - СИЕЛА
19.90лв.

#НА ЖИВО ОТ СОФИЯ - АЛЕКСАНДЪР ШПАТОВ - СИЕЛА

Коментари към Нов метод за терапия на костни метастази при пациенти с карцином на простатата стартира пилотно в УМБАЛ "Александровска"

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Нов метод за терапия на костни метастази при пациенти с карцином на простатата стартира пилотно в УМБАЛ "Александровска"
    www.framar.bg 
    на 03 July 2025 в 19:56
    Коментирайте "Нов метод за терапия на костни метастази при пациенти с карцином на простатата стартира пилотно в УМБАЛ "Александровска" "

НОВИНАТА е свързана към

  • Проф. д-р Румен Пандев, д.м.
  • д-р Антоанета Живкова Дончева
  • Рак на простатата
  • Д-р Александър Карамешев
  • Медицински институт – МВР
  • д-р Никола Славчев
  • Лекува ли витамин В17 рак?
  • Д-р Борис Петков Борисов
  • д-р Дамян Атанасов Стойков
  • д-р Лора Ромеова Смилянова
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();

ЗДРАВЕН ФОРУМ ПО ТЕМАТА

Дали това е базоцелуларен карцином - снимка

преди 149 дни, 16 часа

Безплатни консултации на пациенти с чернодробни заболявания, проф. Бюлент Юнал, 30 май, 2024 година

преди 416 дни, 2 часа и 28 мин.
Всички

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Защо не трябва да пием кафе преди кръвни изследвания - всичко което трябва да знаете

преди 6 дни, 4 часа и 6 мин.

Безплатна консултация за деца с витилиго - Габрово, юли, 2025 година

преди 7 дни, 20 часа и 48 мин.

Прием в болница - какво заплаща НЗОК, какви документи са необходими и колко продължава болничният престой

преди 20 дни, 3 часа и 39 мин.

Психотест за оръжие в България: Какво представлява и формалност ли е?

преди 20 дни, 10 часа и 40 мин.
Всички

АНКЕТА

Какво би задържало младите лекари в България?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ДАРОВИТА КОНОПЕНО СЕМЕ БЕЛЕНО 200 г

ЛЮКСЕОЛ ЧАЙ Ф-Р РАСТЕЖ КОСА * 30 337925

ЛЮКСЕОЛ МАСЛО СУХО КОСА/ТЯЛО 100мл 335419

КОЛОР & СОЙН БОЯ ЗА КОСА № 6 G ЗЛАТИСТО ТЪМНО КЕСТЕНЯВО

БЕТИНА БАРТИ СВЕЖА МЕНТА ДУШ ГЕЛ 500 мл

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

СПРЕЙ ЗА ПОЧИСТВАНЕ НА КЛИМАТИЦИ - РЕФРЕШ ЕЪР - 500 мл

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 03 юли 2025г. в 17:45:48

СПРЕЙ ЗА ПОЧИСТВАНЕ НА КЛИМАТИЦИ - РЕФРЕШ ЕЪР - 500 мл

Коментар на: Дамян Стоянов от 03 юли 2025г. в 17:15:49

Задължително ли е да купите подарък на лекуващия лекар/персонала след изписване от болницата?

Коментар на: Дафи от 03 юли 2025г. в 16:33:57

Ревматоиден артрит

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 03 юли 2025г. в 16:11:03

СОДА ЗА ПИЕНЕ таблетки * 30 НИКСЕН

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 03 юли 2025г. в 16:09:18
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival