Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Здравни новини Променят наредбата за лечение с неразрешени за употреба у нас лекарства

Променят наредбата за лечение с неразрешени за употреба у нас лекарства

от 05 юли 2019г.
Редактор: Гергана Караилиева
Променят наредбата за лечение с неразрешени за употреба у нас лекарства - изображение
  • Инфо
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Коментари
Свързаност

От 5 юли до 3 август 2019-а ще продължи обсъждането на проектонаредбата, която променя съществуваща от 2011 г. наредба № 10 за лечение с медикаменти, които не притежават разрешително за употреба у нас.

Терапията с лекарства за състрадателна употреба, за която от 2004 г. съществува и европейски регламент, е важна за хора, страдащи от тежки инвалидизиращи, хронични и застрашаващи живота им заболявания, за които настоящото лечение се оказва неефективно. В тези случаи може да бъде използван медикамент, който в момента се тества клинично или за който вече са подали документи за разрешително.

Според доклада на здравния министър промените откриват нови възможности за лечение.

Изпълнителната агенция по лекарствата ще публикува информация за програмите, които се провеждат у нас, предвижда проекта.

Има изискване да бъдат посочени критериите, да се опишат процедурите и да бъдат представени основанията за избора на пациента, трябва да има още и алгоритъм на лечението, проследяване и доказателства за качеството, ефикасността и безопасността на лекарството. Терапията може да бъде провеждана единствено в онкоцентрове и болници.

Очакванията са, че програмите за състрадателна употреба ще разширят възможностите за лечение особено сега, когато нараства броят на иновативните медикаменти.

В проекта е посочено ясно, че хората, които ще осъществяват програмите за състрадателна употреба са задължени да осигурят всички финансови средства, нужни при лечението. За самите пациенти лечението е безплатно.

Източник:

mh.government.bg

Още по темата:
  • Новият здравен министър – кой ще поеме управлението на COVID кризата Новият здравен министър – кой ще поеме управлението на COVID кризата
  • Доц. Силви Кирилов е новият министър на здравеопазването Доц. Силви Кирилов е новият министър на здравеопазването
  • Д-р Галя Кондева е новият служебен министър на здравеопазването Д-р Галя Кондева е новият служебен министър на здравеопазването
  • Здравното министерство отчете работата си за седемте месеца управление на служебния кабинет Здравното министерство отчете работата си за седемте месеца управление на служебния кабинет
5.0/5 1 оценка

Коментари към Променят наредбата за лечение с неразрешени за употреба у нас лекарства

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Променят наредбата за лечение с неразрешени за употреба у нас лекарства
    www.framar.bg 
    на 12 July 2025 в 11:56
    Коментирайте "Променят наредбата за лечение с неразрешени за употреба у нас лекарства"

НОВИНАТА е свързана към

  • Новият здравен министър – кой ще поеме управлението на COVID кризата
  • Министерство на здравеопазването
  • Изпълнителна агенция "Медицински надзор"
  • Доц. Силви Кирилов е новият министър на здравеопазването
  • Д-р Галя Кондева е новият служебен министър на здравеопазването
  • Доц. д-р Петко Стефановски, д.м.
  • Съдът: МЗ е длъжно да предостави на АКФ договорите за доставката от Китай на маски и респиратори
  • Половината българи не знаят за какво служи телефон 112
  • Диабетиците с осигурен инсулин на Novo Nordisk след юни 2009-та
  • Фалшиви сайтове продават стоки от името на Министерството на здравеопазването
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();

ЗДРАВЕН ФОРУМ ПО ТЕМАТА

Нестероидни противовъзпалителни лекарства: Важни взаимодействия с храни и напитки

преди 248 дни, 23 часа и 31 мин.

Шип в носа и киста в синуса - друго лечение освен кортикостероиди?

преди 313 дни, 22 часа и 27 мин.
Всички

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Продавам ваксина StroVak

преди 53 мин.

Продавам немска ваксина StroVak

преди 1 час и 10 мин.

Къде изчезна пробиотикът Вивомикс?

преди 1 дни, 2 часа

Експертиза на трайно намалена работоспособност ТЕЛК и ЛКК - какво трябва да знаете

преди 3 дни, 1 час и 37 мин.
Всички

АНКЕТА

Как ще ни повлияе приемане на еврото?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

РИВАНА БАЗОВО МАСЛО ОТ КОКОС 55 мл

РИВАНА БАЗОВО МАСЛО ОТ ШЕА 55 мл

СИЙСТАРС СОЛИЛУГ ЧЕРНОМОРСКА ЛУГА разтвор 950 мл

АЦЕТА БИО ОРГАНИЧЕН СЛЪНЦЕЗАЩИТЕН БЕБЕШКИ ЛОСИОН 50 мл

МАНХАЕ ИНТИМА капс.*30

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

Завръщането на ирисовата диагностика

Коментар на: Стоян от 11 юли 2025г. в 16:54:11

ДИАЗЕПАМ ректална туба 5мг/2.5мл

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 11 юли 2025г. в 15:24:45

ДИАЗЕПАМ ректална туба 5мг/2.5мл

Коментар на: Tania Nikolova от 11 юли 2025г. в 15:03:39

ТИНКТУРА КАСТЕЛАНИ - ХЕФЕ 50 мл ХИМАКС ФАРМА

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 11 юли 2025г. в 14:39:29

ДОПЕЛХЕРЦ ВИТАЛ ТОНИК 750 мл

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 11 юли 2025г. в 14:33:03
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival