Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Любопитно Отслабване и спорт Домашният фитнес - новата мода у нас

Домашният фитнес - новата мода у нас

от 24 яну 2011г.
Домашният фитнес - новата мода у нас - изображение
  • Инфо
  • Продукти
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Продукти
Коментари
Свързаност
  Домашният фитнес става все по-популярен в България, показа проверка сред продавачите на фитнес уреди. Търсенето е нараснало чувствително в сравнение с миналата година, и то не само по празниците, коментират търговците. Някои от тях дори са очаквали спад в продажбите след Коледа и Нова година, но опасенията им не са се сбъднали и клиентите продължават да идват. Най-често те не са професионалисти, а хора, които искат да тренират вкъщи. Вече не е задължително да си богат, за да си купиш фитнес уред и повечето купувачи изглеждат от "средната класа", които са си отделили пари специално за това, а не милионери, са наблюденията на продавачите. Много от клиентите били семейни двойки. Не само сравнително младите българи купуват фитнес уреди. Често се случвало в магазините да влязат и хора доста над средната възраст. Имало случай дори, когато млада жена купила велоергометър за подарък за баба си.

  Един от предпочитаните уреди е кростренажорът. Добър кростренажор може да се намери между 400 и 900 лева и рядко хората купуват по-скъпите модели. Те са предназначени за професионалисти и някои достигат до 5000 лева. Този уред е любим основно на жените, макар че и някои мъже го харесват за тренировките си. Силният пол като цяло обаче се интересува от комбинираните уреди, които помагат за трупане на мускулна маса, а не толкова за изгаряне на калории и отслабване. Обикновено цените им са от 750 до 1400 лева, макар че има и за над 5000 лева.

  Някои клиенти си купуват за вкъщи и "бягащи пътеки", които са доста по-скъпо удоволствие. Приличен модел струва около и над 1000 лева, а професионалните достигат 7000 лв. Много полезен според познавачите е гребният тренажор, който имитира гребане, а то включва участието на голяма част от мускулите. Той може да се намери за малко над 200 лева, а по-претенциозните трябва да отделят около 1000 лева. Велоергометрите, които имитират каране на колело, струват от 200 лева до 4000 лева, но не били много популярни, според продавачите.

  Някои от клиентите си купували дори по два-три уреда с намерението да си направят своеобразна домашна фитнес зала. Преимуществата да тренираш вкъщи са, че можеш да се съобразиш със свободното време, да си избереш музиката за тренировка или да гледаш филм, обяснява Веселина Тенева, която е на 40 години и си търси подходящ уред. Тя обаче признава, че домашният фитнес си има и недостатъци - няма да имаш голям избор от тежести и уреди, често отлагаш или направо пропускаш тренировката, а и нямаш инструктор, какъвто има във фитнес залите.

  За тренировка в зала само на уредите цената на повечето места в София е 7-8 лева. Предлагат се и абонаментни карти. Малко по-скъпо излиза, ако се прави индивидуална програма. Повечето фитнес зали предлагат тренировка плюс релакс - например сауна, парна баня или солариум след натоварването.

Още по темата:
  • Полезни или вредни са цветята в дома ни Полезни или вредни са цветята в дома ни
  • Създадоха домашен тест за бащинство Създадоха домашен тест за бащинство
  • Домашните растения са опасни за човешкото здраве Домашните растения са опасни за човешкото здраве
  • Как да направим дома по-топъл и уютен през зимата Как да направим дома по-топъл и уютен през зимата
3.6/5 5 оценки

Продукти свързани със СТАТИЯТА

ИНХУА СЛИМ капсули * 36
6.80€ / 13.30лв.

ИНХУА СЛИМ капсули * 36

АУРА СЛИМ КРЕМ ЗА ОТСЛАБВАНЕ 75 мл
6.80€ / 13.30лв.

АУРА СЛИМ КРЕМ ЗА ОТСЛАБВАНЕ 75 мл

ХИМАЛАЯ АЮРСЛИМ капсули * 60
7.65€ / 14.96лв.

ХИМАЛАЯ АЮРСЛИМ капсули * 60

ЗАХИР капсули * 80
16.45€ / 32.17лв.

ЗАХИР капсули * 80

Коментари към Домашният фитнес - новата мода у нас

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Домашният фитнес - новата мода у нас
    www.framar.bg 
    на 10 April 2026 в 15:55
    Коментирайте "Домашният фитнес - новата мода у нас"

СТАТИЯТА е свързана към

  • Отслабване и спорт
  • Фитнес център "Ялта", гр. Русе
  • Преразтягане и разкъсване на бицепса при спортисти
  • Навяхване и изкълчване на пръстите на ръката при спорт
  • Навяхване на глезена в спорта
  • Карнитин (L-Carnitine): действие, полезни ефекти, приложение
  • Ползите от използването на фитнес топки вместо столове
  • Индийски бял живовляк, Псилиум
  • Плантарен фасциит в спорта
  • Загряване и разпускане на мускулите преди и след тренировка
  • Как да се справим с най-честите травми на коляното свързани със спорт
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
ХамартомХамартом

Хамартом

от 10 апр 2026г.Прочети повече
AI инструмент предсказва риска от развитие на сърдечна недостатъчностAI инструмент предсказва риска от развитие на сърдечна недостатъчност

AI инструмент предсказва риска от развитие на сърдечна недостатъчност

от 09 апр 2026г.Прочети повече
Спасиха момче на 14 години с рядък тумор на бронхаСпасиха момче на 14 години с рядък тумор на бронха

Спасиха момче на 14 години с рядък тумор на бронха

от 09 апр 2026г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Как да предпазим децата си от инфекции и да се грижим за здравето на носа

преди 60 дни, 3 часа и 58 мин.

Инуностимулант при диабет - дайте ми предложения

преди 69 дни, 28 мин.
Всички

АНКЕТА

Лечение в Турция - на какво мнение сте?

Виж резултатите
Още интересни публикации
Спортувате ли активно? Спортувате ли активно?

Спортувате ли активно?

от 26 яну 2026г. Прочети повече
Густав Зандер - пионерът на фитнеса и на сложните тренировъчни машини Густав Зандер - пионерът на фитнеса и на сложните тренировъчни машини

Густав Зандер - пионерът на фитнеса и на сложните тренировъчни машини

от 12 сеп 2025г. Прочети повече
Контрол на кръвното налягане Контрол на кръвното налягане

Контрол на кръвното налягане

от 08 дек 2022г. Прочети повече
Саркоплазмен ретикулум Саркоплазмен ретикулум

Саркоплазмен ретикулум

от 24 юни 2022г. Прочети повече

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

СИМВАКОР таблетки 20 мг * 30 ЧАЙКАФАРМА

ПAСТА ЗА ЗЪБИ СЕНСОДИН РИПЕЪР ЕНД ПРОТЕКТ КУУЛ МИНТ 15 мл

ТЕРАВИТАЛ МАСКА ЗА ЛИЦЕ ЗА МАЗНА КОЖА 30 мл.

ТЕНА ЕДНОКРАТНИ ЧАРШАФИ 60/60 * 30

ТЕНА МЕН УРОЛОГИЧНИ ПОДЛОЖКИ LEVEL 2 MEDIUM * 20

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

НАТАСПИН H капсули * 30 ВАЛЕНТИС

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 09 апр 2026г. в 18:22:13

МАКСБАЛАНС капсули * 60 PHYTO LIFE

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 09 апр 2026г. в 18:19:18

МАКСБАЛАНС капсули * 60 PHYTO LIFE

Коментар на: Ели Найденова от 09 апр 2026г. в 17:23:59

д-р Румяна Славева Даскалова

Коментар на: М.Б. от 09 апр 2026г. в 17:06:37

НАТАСПИН H капсули * 30 ВАЛЕНТИС

Коментар на: Ирина Костова от 09 апр 2026г. в 13:59:54
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2026 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival