ЗАЩО МЪЖЕТЕ ЖИВЕЯТ 7 ГОДИНИ ПО - МАЛКО?
ОСВЕН ВСИЧКО ДРУГО СЪЛЗИТЕ ПРОЧИСТВАТ ОРГАНИЗМА И ДЕЙСТВАТ КАТО ОБЕЗБОЛЯВАЩО
Сълзите прочистват организма. Учените, които се занимават с изследване състава на сълзите, твърдят, че това е истински балсам - и то не само за душата, но и за тялото. Биохимикът Уилям Фрей от офталмологичния изследователски център в Минесота доказал, че сълзите силно се различават - техният състав завси от повода, по който ги проливаме. Най-плътни, солени и наситени са тези сълзи, които проливаме в момент на мъка и отчаяние. Те съдържат повече белтъчини. Освен това в тях са открити специфични химични елементи, които се отделят при нервно напрежение. Натрупването на тези вещества е крайно вредно. А те могат да бъдат \'\'отмити\'\' от нашия организъм единствено чрез сълзите.Освен всичко друго сълзите обезболяват. Сълзите, предизвикани от физическа болка, са истински аналгетици. В тях присъстват биологичноактивни вещества, кито действат подобно на морфин. Сълзите оказват силно антибактериално и противовирусно действие. В тях е открит ферментът лизоцим, който за 5-10 минути е способен да унищожи 95% от бактериите. Може би затова древните са измивали раните на войните си със сълзи.
Светлите сълзи, които хората проливат от радост и умиление, понижават действието на адреналина. Знаем, че неговото ниво се повишава при всякакво възбудено състояние.
СЪЛЗИТЕ, КАТО ВСЯКО ДРУГО ЛЕКАРСТВО, СА ПОЛЕЗНИ САМО В ПОДХОДЯЩА ДОЗА
Оказва се, че хем е неприятно, хем е безполезно човек да ридае скрит във възглавницата си. Лечителната сила на сълзите зависи не само от това по какъв повод плачете, но и от това пред кого го правите.
Многобройни експерименти, проведени в различни клиники на света, доказват: сълзите носят облекчение само тогава, когато осигуряват \'\'социална подкрепа\'\', т.е. помагат да се открие емоционалното разбиране и съчувствие от околните.
Смята се, че сълзите влияят негативно на красотата. Нищо подобно! Сълзите действат много деликатно. Те имат същия водороден показател за киселинност, както и кръвта на здравия човек. pH на козметичните средства за деликатна грижа за кожата около очите съвпада с pH на сълзите.
Основното обаче е, че сълзите като всяко друго лекарство, са полезни в необходимата дозировка. Не трябва да злоупотребявате с тях.
НЕИЗПЛАКАНИТЕ СЪЛЗИ МОГАТ ''ДА СЕ ИЗЛЕЯТ'' В ОНКОЛОГИЧНИ БОЛЕСТИ?!
Изливането на сълзи, т.е плачът... предпазва от рак? До известна степен това е точно така. Плачът може да се контролира. Активността на слъзните жлези може да се намали със силата на волята. Не сдържайте сълзите си.
Плачът е защитна реакция на организма, която помага да се избавим от излишното напрежение, той намалява стреса. Опасно е да вкарваме още по-дълбоко в себе си негативните емоции. Статистиката твърди, че мъжете плачат 5 пъти по-рядко от жените и живеят 7 години по-малко. Доказана е пряката връзка между потиснатите ридания и тежките разстройства на нервната система, хипертонията, язвената болест на стомаха, колита и сърдечносъдовите заболявания. Все по-често звучи следното предупреждение: неизплаканите сълзи'' могат да се излеят '' в онкологични болести.
Продукти свързани със СТАТИЯТА
БИЛКА ЧУДОДЕЙКА ТИНКТУРА БИЛКОЛЕТИЕ 100 мл
100 ГОДИНИ АКТИВЕН ЖИВОТ ИЛИ ТАЙНИТЕ НА ЗДРАВОСЛОВНОТО ДЪЛГОЛЕТИЕ - СЕРГЕЙ БУБНОВСКИ - ЖАНУА 98
БАРБА ИТАЛИАНА ГЕЛ ПОМАДА ЗА КОСА CHIANTI 120 мл.
БАРБА ИТАЛИАНА МАТИРАЩА ВАКСА ЗА КОСА NEBBIOLO 100 мл.
БАРБА ИТАЛИАНА ФИКСИРАЩА ПОМАДА ЗА КОСА BAROLO 100 мл.
БАРБА ИТАЛИАНА ОЛИО ЗА БРАДА TIZIANO 100 мл.
СТАТИЯТА е свързана към
- Знаете ли, че...
- Полов акт при жената
- Родените между 1946 и 1964 г. живеят по-дълго, но са по-болни
- Половин век заедно – приказната любовна история на Адриано Челентано и Клаудия Мори в текст и снимки
- Продължителността на човешкия живот зависи от размера на стъпалата
- Ето защо жените понякога напускат мъжете, които обичат
- Как изглежда идеалното женско тяло според науката
- Нефрит за привличане на любов, пари и дълголетие
- Семенник
- Хормонална терапия за смяна на пола
- Промени в организма на майката по време на бременността
Коментари към ЗАЩО МЪЖЕТЕ ЖИВЕЯТ 7 ГОДИНИ ПО - МАЛКО?