Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Любопитно Бременност и майчинство Първите симптоми на бременността

Първите симптоми на бременността

от 19 март 2011г., обновено на 11 ное 2019г.
Първите симптоми на бременността - изображение
  • Инфо
  • Продукти
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Продукти
Коментари
Свързаност

Симптомите на ранната бременност могат да бъдат почувствани едва няколко дни след момента на зачеването, макар някои жени да не усещат почти нищо, дори след няколко седмици. Първият симптом на бременността безспорно е липсата на менструация, но тялото ви ще започне да ви изпраща най-различни сигнали, които ще се изменят седмица след седмица. Един от първите симптоми на бременността може да бъде повишеният апетит към определена храна, която до този момент може би дори не сте харесвали. През този период може да получите леко неменструално кървене вследствие на имплантирането на оплодената яйцеклетка, което не бива да ви тревожи.

Сутрешното прилошаване може да се появи много рано по време на бременността, още преди да забележите, че сте бременна. Въпреки че се нарича „сутрешно гадене", то може да се прояви по всяко време на деня. Помощ в борбата срещу това неразположение могат да бъдат малките, но чести хранения.

Повечето жени стават много чувствителни към ежедневните миризми и вкусове и дори започват да изпитват непоносимост към любимите си храни. Често бременните започват да чувстват метален вкус в устата си.

Вследствие на увеличаването на матката, натискът върху пикочния мехур нараства, което предизвиква по-честа потребност от уриниране. Ако урината е по-тъмна на цвят и с по-силна миризма - пийте повече течности.

В началото на бременността е възможно да почувствате, че гърдите ви са напрегнати и подути. Ареолите могат да променят размера си, да потъмнеят и да станат изключително чувствителни.

През първите няколко седмици от бременността може да почувствате спазми в областта на корема, подобни на тези при менструация, както и болки в гърба и кръста. Бременните страдат от главоболие по-често, поради големите хормонални промени, които настъпват в тялото.

Възможно е до края на първото тримесечие да чувствате отпадналост и слабост, в резултат на HCG хормона и прогестерона, както и поради повишената температура.

Понижената кръвна захар, свързана с отказа от храна, поради честото гадене, както и налягането и подуването на краката при продължително обездвижване, което възниква заради натиска, който матката упражнява върху вените, може да причини замайване и загуба на съзнание.

Не се изненадвайте, ако през първия триместър от бременността загубите тегло. Това се случва в резултат от намаления апетит през този период.

Хормоните през бременността забавят метаболизма, за да усвоява тялото повече хранителни вещества, необходими за растежа на бебето. Това води до секретирането на повече стомашни киселини, гадене и запек.

  По време на бременността често ще изпитвате жажда. Необходимо е да приемате допълнително количество течности, за да задоволите новите потребности на тялото си.

  Понякога е много трудно да дочакате ясен отговор дали сте бременна, или не, затова се вслушайте в тялото си - то ще ви подскаже.

 

Превод: Деница Пеева

Още по темата:
  • Пет шепи - вълшебната диета на Виктория Бекъм Пет шепи - вълшебната диета на Виктория Бекъм
  • Как да се справим с възпалените венци по време на бременността Как да се справим с възпалените венци по време на бременността
  • Консумацията на сок от нар от бременни жени подпомага развитието на мозъка на плода Консумацията на сок от нар от бременни жени подпомага развитието на мозъка на плода
  • Съвсем обикновен тест за бременност открива наличие на някои видове рак Съвсем обикновен тест за бременност открива наличие на някои видове рак
3.0/5 15 оценки

Продукти свързани със СТАТИЯТА

ТЕСТ ЗА БРЕМЕННОСТ ШУЪРЧЕК КАСЕТА
6.85лв. / 3.50 €

ТЕСТ ЗА БРЕМЕННОСТ ШУЪРЧЕК КАСЕТА

ТЕСТ ЗА БРЕМЕННОСТ ШУЪРЧЕК СТРИЙМЪР
18.48лв. / 9.45 €

ТЕСТ ЗА БРЕМЕННОСТ ШУЪРЧЕК СТРИЙМЪР

Коментари към Първите симптоми на бременността

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Първите симптоми на бременността
    www.framar.bg 
    на 23 August 2025 в 09:03
    Коментирайте "Първите симптоми на бременността"

СТАТИЯТА е свързана към

  • Бременност и майчинство
  • Бременност
  • Средства против гадене и повръщане при бременност
  • Установяване на бременност с домашни средства
  • Антибиотици по време на бременност
  • Лечение на хемороиди при бременност
  • Кои билки може да предотвратят нежеланата бременност
  • Лечение при токсоплазмоза
  • Пет шепи - вълшебната диета на Виктория Бекъм
  • Лечебни мерки при плацента превия (ниска плацента)
  • Фалшиво положителен тест за бременност
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Здравните власти в САЩ докладваха за американец, заразен с чумаЗдравните власти в САЩ докладваха за американец, заразен с чума

Здравните власти в САЩ докладваха за американец, заразен с чума

от 22 авг 2025г.Прочети повече
Лекари в Китай спасиха мъж с вътрешно обезглавяванеЛекари в Китай спасиха мъж с вътрешно обезглавяване

Лекари в Китай спасиха мъж с вътрешно обезглавяване

от 22 авг 2025г.Прочети повече
Кои лекарства причиняват синини?Кои лекарства причиняват синини?

Кои лекарства причиняват синини?

от 22 авг 2025г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Преглед при лекар, рецепти, лечение - по време на почивка

преди 37 дни, 19 часа и 45 мин.

Къде изчезна пробиотикът Вивомикс?

преди 42 дни, 23 часа и 8 мин.
Всички

АНКЕТА

Как се спасявате от летните жеги?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ХАЛЕК КАПАН КЪЩИЧКА ЗА ХЛЕБАРКИ

СОРИА НАТУРАЛ БЯЛ ТРЪН ЕКСТРАКТ 50 мл

ЧЕРВЕНО ЦВЕКЛО капсули 500 мг * 100 NATURE'S WAY

СУОНСЪН ТОНАЛИН CLA капс. * 100 SWU681

СОЛГАР ВИТАМИН А таблетки 5000 IU * 100

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

ПРОФИХОЛ ПЛЮС таблетки * 30

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 22 авг 2025г. в 17:35:25

СЕРОКСАТ таблетки 20 мг * 30

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 22 авг 2025г. в 17:35:16

ТРИТИКО таблетки с удължено освобождаване 150 мг * 20

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 22 авг 2025г. в 17:32:30

МАГНЕЗИЕВ БИСГЛИЦИНАТ капсули 200 мг * 120 НАТУРАЛ ФАКТОРС

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 22 авг 2025г. в 17:32:11

ПРОФИХОЛ ПЛЮС таблетки * 30

Коментар на: Георги от 22 авг 2025г. в 16:56:43
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival