Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Любопитно Бременност и майчинство След раждане жените са изложени на по-висок риск от заразяване с туберкулоза

След раждане жените са изложени на по-висок риск от заразяване с туберкулоза

от 31 март 2014г.
След раждане жените са изложени на по-висок риск от заразяване с туберкулоза - изображение
  • Инфо
  • Продукти
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Продукти
Коментари
Свързаност

След раждане жените са изложени на по-висок риск от заразяване с туберкулоза, смятат учени от Агенцията за защита на здравето и Университета на Източна Англия, които проведоха съвместно проучване.

Изследването е извършено, за да се открие по-добра профилактика и лечение на коварната болест, която е от основните и най-важни причини за преждевременна смърт сред жените между 15 и 44 години.

Тревожен факт, според специалистите е, че в последните години се наблюдава сериозно увеличение на заболеваемостта от туберкулоза сред бременните жени, включително и в развитите държави.

Изследователите анализирали честотата на случаите с туберкулоза по време на бременност, 6 месеца след раждането и при жени, които не са бременни.

Докато стандартното лечение на туберкулоза по време на бременност е ефективно и се прилага навреме, то при жените в майчинство болестта все по-късно се диагностицира. Това забавя лечението и значително влошава прогнозата за възстановяване на организма.

За да се предотвратят неблагоприятните резултати е добре да се извършват редовни, чести прегледи за туберкулоза, както сред бременните жени, така и сред скоро родилите.

По този повод учените решили да разберат дали има връзка между бременността и риска от заразяване с туберкулоза. Те анализирали данни за всички случаи на бременност през последните десет години.
В проучването са включени 192 801 жени, които са имали общо 264 136 бременности по време на периода на изследване. Проучването идентифицирало 177 случая на туберкулоза, 22 от които настъпили по време на бременността, а другите - в рамките на 180 дни след раждането.

След отчитане на резултатите според възрастта, региона и социално-икономическия статус на изследваните, е установено, че рискът от развитие от заразяване с туберкулоза е най-висок малко след раждането - 95%.

Според консултантите по респираторни заболявания към Агенция за защита на здравето, се предполага повишен риск от инфекция, в рамките на 6 месеца след раждането. Има увеличен риск и през бременността.

Още по темата:
  • Рискът от рак при жените зависи от техния ръст Рискът от рак при жените зависи от техния ръст
  • 53 грама сирене дневно увеличават риска от рак на гърдата 53 грама сирене дневно увеличават риска от рак на гърдата
  • Eдин прост начин да се предскаже рискът от фрактури при възрастните жени Eдин прост начин да се предскаже рискът от фрактури при възрастните жени
  • Ниският тестостерон е здравно обстоятелство, което може да застраши живота на човека Ниският тестостерон е здравно обстоятелство, което може да застраши живота на човека
5.0/5 1 оценка

Продукти свързани със СТАТИЯТА

МОЯТА ПРОГРАМА. ЙОГА ЗА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ СЛЕД РАЖДАНЕ - СВЕТЛА ИВАНОВА - СИЕЛА
7.67€ / 15.00лв.

МОЯТА ПРОГРАМА. ЙОГА ЗА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ СЛЕД РАЖДАНЕ - СВЕТЛА ИВАНОВА - СИЕЛА

ПОДЛОЖКИ УНИВЕРСАЛНИ МАКСИ * 10
1.64€ / 3.21лв.

ПОДЛОЖКИ УНИВЕРСАЛНИ МАКСИ * 10

ДАМСКИ ПРЕВРЪЗКИ ПАЛОМИТА ЗА РОДИЛКИ С КРИЛА ПАМУЧНИ  * 10 бр.
1.99€ / 3.89лв.

ДАМСКИ ПРЕВРЪЗКИ ПАЛОМИТА ЗА РОДИЛКИ С КРИЛА ПАМУЧНИ * 10 бр.

КАНПОЛ БИКИНИ ЗА СЛЕД РАЖДАНЕ ЗА ЕДНОКРАТНА УПОТРЕБА размер M * 5 9/598
3.94€ / 7.71лв.

КАНПОЛ БИКИНИ ЗА СЛЕД РАЖДАНЕ ЗА ЕДНОКРАТНА УПОТРЕБА размер M * 5 9/598

КАНПОЛ БИКИНИ ЗА СЛЕД РАЖДАНЕ ЗА ЕДНОКРАТНА УПОТРЕБА размер L * 5  9/599
3.94€ / 7.71лв.

КАНПОЛ БИКИНИ ЗА СЛЕД РАЖДАНЕ ЗА ЕДНОКРАТНА УПОТРЕБА размер L * 5 9/599

КАНПОЛ БИКИНИ ЗА СЛЕД РАЖДАНЕ ЗА ЕДНОКРАТНА УПОТРЕБА размер XL * 5 9/600
3.94€ / 7.71лв.

КАНПОЛ БИКИНИ ЗА СЛЕД РАЖДАНЕ ЗА ЕДНОКРАТНА УПОТРЕБА размер XL * 5 9/600

Коментари към След раждане жените са изложени на по-висок риск от заразяване с туберкулоза

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте След раждане жените са изложени на по-висок риск от заразяване с туберкулоза
    www.framar.bg 
    на 26 February 2026 в 05:40
    Коментирайте "След раждане жените са изложени на по-висок риск от заразяване с туберкулоза"

СТАТИЯТА е свързана към

  • Бременност и майчинство
  • Проба на Манту (Туберкулинов кожен тест)
  • Туберкулоза
  • Ползи и рискове от консумацията на фурми по време на бременност
  • За жената с любов: 9 български стихотворения за 8-ми март
  • Полов акт при жената
  • Лечебни мерки при плацента превия (ниска плацента)
  • Сауна: лечебни ефекти, ползи и рискове
  • Ритуали и поверия, свързани с раждането през Средновековието
  • Рифампицин
  • Кава-кава, Кава, Метистинов пипер
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Тайната на имунологичната памет: Как ваксините изграждат дълготрайна защитаТайната на имунологичната памет: Как ваксините изграждат дълготрайна защита

Тайната на имунологичната памет: Как ваксините изграждат дълготрайна защита

от 25 фев 2026г.Прочети повече
99% от хората над 40 години страдат от проблем с ротаторния маншон на рамото99% от хората над 40 години страдат от проблем с ротаторния маншон на рамото

99% от хората над 40 години страдат от проблем с ротаторния маншон на рамото

от 25 фев 2026г.Прочети повече
Скритата заплаха: Как ежедневни дейности поддържат смъртоносни болестиСкритата заплаха: Как ежедневни дейности поддържат смъртоносни болести

Скритата заплаха: Как ежедневни дейности поддържат смъртоносни болести

от 25 фев 2026г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Как да предпазим децата си от инфекции и да се грижим за здравето на носа

преди 16 дни, 18 часа и 43 мин.

Инуностимулант при диабет - дайте ми предложения

преди 25 дни, 15 часа и 13 мин.
Всички

АНКЕТА

Има ли недостиг на лекарства по аптеките?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

НАНГА АРДЖУНА капсули * 10

ВИТАУЪРЛД CoQ10 УБИКВИНОН капсули 100 мг * 100

ВИТАУЪРЛД СПЕРМИДИН ПЛЮС капсули * 60

ВИТАУЪРЛД ЛИПОЗОМЕН ВИТАМИН C 250 мл

БИЛКОВА АПТЕКА ТИНКТУРА ЕХИНАЦЕЯ, ПРОПОЛИС И БЪЗ + ВИТАМИН B6 50 мл

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

ДЕФЕНДИЛ ИМУНОГЛЮКАН P4H ФОРТЕ сироп 100 мл

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 25 фев 2026г. в 17:01:31

ЛИВУРОН ФОРТЕ капсули * 30 НАТУРФАРМА

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 25 фев 2026г. в 16:18:49

ТЕРБИНАФИН таблетки 250 мг * 28

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 25 фев 2026г. в 16:17:14

ФАСТУМ ГЕЛ 2.5% 50 г BERLIN CHEMIE

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 25 фев 2026г. в 16:16:19

НИСТАТИН АБР крем 15 г

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 25 фев 2026г. в 16:14:43
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2026 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival