Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Научни публикации Инхибиране на HDAC ензими може да помогне в лечение на тумори и възпалителни заболявания в белите дробове

Инхибиране на HDAC ензими може да помогне в лечение на тумори и възпалителни заболявания в белите дробове

от 05 авг 2020г.
Редактор: Даниела Пройчева
Инхибиране на HDAC ензими може да помогне в лечение на тумори и възпалителни заболявания в белите дробове - изображение
  • Инфо
  • Продукти
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Продукти
Коментари
Свързаност

Изследване, проведено от учени от организацията Henry Ford Health System, беше публикувано в последния брой на списание „Nature Communications“. Според него съществува ензим, който може да изиграе важна роля в лечението на рак и автоимунни заболявания на дихателната система. HDAC са семейство ензими, които помагат за модулирането на генната експресия чрез отстраняване на ацетиловите групи от хистонови и нехистонови белтъци.

Инхибирането на HDAC ензимите може да се окаже сполучлив подход в лечението на различни видове злокачествени заболявания и възпаления

От ляво на дясно: д-р Ли Жу, д-р Юи Яо, д-р Кинг Шенг МиКинг Шенг Ми, автор на проучването, директор на Центъра по кожна биология и имунология и директор на Програмата за имунология на Института по онкология „Henry Ford“ твърди, че резултатите от изследването показват ключовата роля на ензима HDAC3, един от голямото семейство HDAC ензими, при контролиране развитието на белодробните макрофаги и хомеостазата.“ Четири pan-HDAC инхибитори бяха одобрени от Агенцията за контрол на храните и лекарствата като антитуморна терапия. Заради честите тежки странични ефекти обаче от pan-HDAC инхибиторите, основен приоритет за изследователите стана разработването на лекарства с висока селективност за отделни HDAC.

Ли Жу, доктор по медицина, вярва, че проучването ще даде нова светлина върху HDAC3 като възможна таргетна терапия при лечение на рак и автоимунни заболявания на дихателните пътища.
Белодробните алвеоларни макрофаги са имунни клетки на вродения имунитет, които живеят в алвеолите на белите ни дробове. Те са важни за поддържането на хомеостаза в дихателните пътища и често се активират при развитието на различни белодробни заболявания, включително астма и рак на белия дроб.

Юи Яо, автор на доклада, разкрива, че делецията на HDAC3 в алвеоларните макрофаги на мишки е довело до значително нарушения на процеса на тяхното развитие, узряване и регенерация.
Необходими са по-задълбочени проучвания върху механизмите, по които индивидуалните HDAC ензими регулират развитието на имунните клетки и тяхната функция. Ако учените продължат с анализите е възможно да се открият нови терапевтични подходи за лечение.

Д-р Кинг Шенг Ми вярва, че  изследването им може да помогне за включването на HDAC3 инхибитори в клинични опити за откриване на други ефикасни методи за лечение на злокачествени и възпалителни заболявания в белите дробове.

Цитати: R01AR069681; R01AR087659; T71016, T71017; Nature Communications

Източник:

Henry Ford Health System, САЩ
списание "Nature Communications"
www.newswise.com
Photo by Edward Jenner from Pexels

5.0/5 1 оценка

Продукти свързани с ПУБЛИКАЦИЯТА

ГАСТРОВАЛ капсули * 15
13.30лв. / 6.80 €

ГАСТРОВАЛ капсули * 15

КОЛОНИК ПЛЮС ЕНЗИМИ капсули * 60
45.76лв. / 23.40 €

КОЛОНИК ПЛЮС ЕНЗИМИ капсули * 60

ЛАКТАЗА ЕНЗИМИ капсули 125 мг * 60 HOLLAND & BARRETT
39.41лв. / 20.15 €

ЛАКТАЗА ЕНЗИМИ капсули 125 мг * 60 HOLLAND & BARRETT

НЕЙЧЪРС ПЛЮС АНИМАЛ ПАРАД ГОЛД АСОРТИ дъвчащи таблетки * 60
40.00лв. / 20.45 €

НЕЙЧЪРС ПЛЮС АНИМАЛ ПАРАД ГОЛД АСОРТИ дъвчащи таблетки * 60

СУОНСЪН ХРАНОСМИЛАТЕЛНИ ЕНЗИМИ таблетки * 90
49.60лв. / 25.36 €

СУОНСЪН ХРАНОСМИЛАТЕЛНИ ЕНЗИМИ таблетки * 90

ПОСТ - НЕПРОЛ М гел 50 г
34.92лв. / 17.85 €

ПОСТ - НЕПРОЛ М гел 50 г

Термолабилни

Коментари към Инхибиране на HDAC ензими може да помогне в лечение на тумори и възпалителни заболявания в белите дробове

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Инхибиране на HDAC ензими може да помогне в лечение на тумори и възпалителни заболявания в белите дробове
    www.framar.bg 
    на 19 September 2025 в 02:33
    Коментирайте "Инхибиране на HDAC ензими може да помогне в лечение на тумори и възпалителни заболявания в белите дробове"

ПУБЛИКАЦИЯТА е свързана към

  • Гама-глутамилтранспептидаза (ГГТ, ГГТП)
  • Лактат дехидрогеназа (LDH/ЛДХ)
  • Серапептазата - ензим с лечебни свойства
  • Заместително лечение с панкреасни ензими
  • FDA одобри първото по рода си хапче за рак на белия дроб
  • Алкална фосфатаза (АФ, ALP)
  • Изследване на холинестераза
  • Бромелаин - растителен източник на здраве
  • Разграждане на белтъци
  • Еньовче
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Как тялото ни се справя с болката без лекарстваКак тялото ни се справя с болката без лекарства

Как тялото ни се справя с болката без лекарства

от 18 сеп 2025г.Прочети повече
3D миниатюрни плаценти предлагат нов начин за изучаване на усложненията при бременност3D миниатюрни плаценти предлагат нов начин за изучаване на усложненията при бременност

3D миниатюрни плаценти предлагат нов начин за изучаване на усложненията при бременност

от 18 сеп 2025г.Прочети повече
Историите на трима лекари, определяни за деца - чудоИсториите на трима лекари, определяни за деца - чудо

Историите на трима лекари, определяни за деца - чудо

от 18 сеп 2025г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Характерна клинична картина на Морбус мортум

преди 1 дни, 12 часа и 29 мин.

Щракане при прозяване - спешна помощ

преди 1 дни, 14 часа и 57 мин.
Всички

АНКЕТА

На каква възраст е вашият личен лекар?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ПАНАЦЕЯ БАБИНИ ЗЪБИ ЕКСТРАКТ капсули 350 мг * 90

СУОНСЪН ЛАКТОБАЦИЛУС АЦИДОФИЛУС капсули * 100

АГИВА РОУЗЕС ПАРФЮМЕН ДЕЗОДОРАНТ FANTASY 150 мл

СУОНСЪН МУЛТИВИТАМИНИ БЕЗ ЖЕЛЯЗО таблетки * 130

ГРАСБЕРГ ОМЕГА 3 ВАЛЮ капсули 1000 мг * 60

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

7-дневна пречистваща диета и трайно отслабване с до 10 килограма

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 18 сеп 2025г. в 17:28:35

7-дневна пречистваща диета и трайно отслабване с до 10 килограма

Коментар на: Кари от 18 сеп 2025г. в 16:00:32

Лекарства, които могат да доведат до фалшиво положителен тест за наркотици

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 18 сеп 2025г. в 14:22:44

МЕЗИМ ФОРТЕ 10000 таблетки * 20 BERLIN CHEMIE

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 18 сеп 2025г. в 14:20:54

МЕЗИМ ФОРТЕ 10000 таблетки * 20 BERLIN CHEMIE

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 18 сеп 2025г. в 14:20:31
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival