Здрави през грипния сезон? Възможно и лесно с инхалаторна терапия!
Захлаждането веднага пълни лекарските кабинети с пациенти. Сред тях близо 70% са децата. Тривиалните симптоми - суха кашлица, обилни секрети от носа и зачервено гърло – обикновено изреждат цялото семейство, а понякога може и да повторят. Твърде често посягаме към антибиотика като единствено решение. Но има ли по-ефективен метод от приемането на лекарствени средства пер орално?
Ако можехте директно да доставите лекарственото вещество директно до огнището на заболяването, вместо да натоварвате организма си с преработка на лекарства, бихте ли го направили?
Има лесен начин – инхалаторна терапия, която може да практикувате и у дома си.
Още в древността са открити ползите от инхалациите за горните дихателни пътища и са прилагани успешно при започващо боледуване. Разбира се, тогава начина на инхалиране е бил различен и с доста по-голяма загуба на лекарственото вещество (дори и под формата на билка).
Днес инхалаторната терапия е ефективен метод с бърз ефект върху огнищетото на заболяването, който също така намаля страничните действия на химичните вещества върху останалите органи. Клиничните изследвания сочат, че възстановяването настъпва почти 2 пъти по-бързо. Освен това инхалаторната терапия може да намали значително употребата на допълнителни лекарства. Това е особено важно при малки деца и при хора със съпътстващи заболявания и компрометиран имунитет. Не на последно място, инхалаторната терапия е най-икономичният начин за лечение от гледна точка на целевото изразходване на лекарственото вещество.
Щадяща и целенасочена, инхалаторната терапия намира употреба при много чести състояния, засягащи респираторните органи.
Подходяща е за състояния като:
- запушен нос
- фарингит
- ларингит
- ларинготрахеит
- бронхит
- бронхиална астма
- бронхиолит
- астма.
Инахалациите имат отлична поносимост и облекчават значително състоянието при първи симптоми на респираторни заболявания, като запушен нос или течащ секрет, възпалено гърло, пресипнал глас и т.н. Достатъчни са няколко процедури с физиологичен разтвор, по две инхалации на ден, сутрин и вечер, с продължителност от 5-10 минути.
Когато се налага използването на инхалации с лекарства, броят на процедурите, количеството на разтвора и видът на лекарството, се назначават от лекар.
Как се правят инхалации
Необходим ви е инхалатор, на който може да разчитате. Най-добре е да подберете такъв, който е удачен избор и за деца, и за възрастни.
- По време на инхалация се вдишва бавно и дълбоко през устата. Препоръчва се задържане на дъха за 1-2 секунди преди всяко вдишване.
- При заболявания на ларинго-фарингеалната област и трахеята, се препоръчва интензивно вдишване на аерозола през устата, след което дъхът се задържа за 1-2 секунди и се издишва през носа.
- При заболявания на носоглътката и околоносните синуси е необходимо да се използва маска. Вдишването и издишването се правят през носа. Дишането е спокойно, без напрежение.
- При децата тези условия е трудно да бъдат спазени, затова инхалациите се правят с маска, като те дишат нормално и спокойно. Изборът на инхалатор е ключов, когато използването му ще бъде предимно от деца. Той трябва да отговаря на редица условия, за да бъде възможна терапията.
- Няма никакво значение през кое време на денонощието се прави инхалацията. Често се оказва, че при малките деца и бебетата нощните инхалации са единствената възможност. За което отново е важно какъв ще бъде инхалаторът, тъй като той трябва да бъде практически безшумен и да може да работи под наклон. Какъвто е меш инхалатор AGU Tomchi. Или може да се доверите на компактен компресорен инхалатор, който работи с USB и може да ползвате дори в колата като AGU Balloon.
Инхалаторът (небулайзерът) AGU Tomchi е специално разработен, за да помогне ефективно в борбата с респираторните заболявания на дихателните пътища при децата. Частиците, които разпрашава инхалаторът, са с размер MMAD 2,9 µkm и доставят лекарството директно в огнището на заболяването. Инхалаторът се отличава с компактните си размери, изключително лек и удобен дизайн, който позволява използването му дори и самостоятелно от детето. Инхалатор AGU Tomchi работи безшумно, което позволява да се проведе инхалация докато детето се занимава с нещо любимо или пък докато спи. Инхалаторът е напълно мобилен - работи с 2 батерии тип АА 1.5 V, което позволява да го носите навсякъде с вас.
Когато течността в чашката свърши, той ще се изключи автоматично. За да се улесни почистването на уреда след употреба, е наличен режим “самопочистване“.
Компресорният инхалатор AGU Balloon е компактен и лек и е верен помощник в борбата с респираторните заболявания на дихателните пътища при децата. Лекарственото вещество се разпрашава с размер MMAD 3,6 µkm и успешно лекува и най-упоритите заболявания. Инхалаторът се отличава със своята лекота, възможността за работа с USB – т.е може да бъде използван във всякакви условия, дори по време на път. Чашката може да бъде наклонена до 45° без да се наруши процеса на инхалация, а теглото му от 170гр го прави идеален за пренос. Комплектът включва маска за дете и възрастен, както и адаптер, USB кабел, мундщук.
За финал бихме обобщили, че инхалаторната терапия е едновременно лесен и ефективен начин за борба с респираторните заболявания, който също така минимизира страничния ефект на лекарствените вещества.
Не забравяйте, че инхалаторната терапия може да се ползва и с физиологичен раствор при първи симптоми на респираторни заболявания, както и при алергични пристъпи.
Изберете своя инхалатор още днес.
Agu
Продукти свързани с ПРЕЗЕНТАЦИЯТА
КОМПРЕСОРЕН АПАРАТ ИНХАЛАТОР AGU BABY N3 BALLOON
Безплатна доставка за България!АПАРАТ ИНХАЛАТОР МЕШ AGU TOMCHI
Безплатна доставка за България!ПРЕЗЕНТАЦИЯТА е свързана към
- Инхалации при бронхит
- Инхалаторни кортикостероиди: видове, употреба, рискове
- Инхалации при деца и възрастни: видове инхалатори, използвани лекарства
- Парна инхалация
- Как да правим инхалация с босилек срещу синузит?
- Билки за външна употреба - бани, компреси, гаргара, инхалации и други
- Правете инхалации със сода и мед срещу астматичните пристъпи
- Приложете два лесни и безобидни метода срещу гърлобол при детето
- При полипи в носа правете инхалации с джоджен
- Инхалатор на Ричард от 1905 година
Коментари към Здрави през грипния сезон? Възможно и лесно с инхалаторна терапия!