Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Здравни новини Болница ВИТА създаде Център за лечение на болката

Болница ВИТА създаде Център за лечение на болката

от 23 яну 2019г., обновено на 29 яну 2019г.
Болница ВИТА създаде Център за лечение на болката - изображение
  • Инфо
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Коментари
Свързаност

Повече от милиард и половина хора по света страдат от хронична болка, като това обикновено е повод те да търсят медицинска помощ и да приемат дълго време какви ли не лекарства. Най-честата болка е в кръста – 27%, следвана от главоболието и мигрената – 15%, болката във врата – 15% и на тази в областта на лицето – 4%.

На определен етап от живота си над 90% от хората имат болка в гръбнака, като причините за това могат да бъдат разнообразни. За съжаление обаче, при над 40% от дори подложилите се на операция, не се стига до облекчаване на страданието.

Болката е и един от най-неприятните симптоми на онкологичните заболявания. В напредналите стадии е налице при 50-75% от пациентите, като при 10-15% от тях тя не се поддава на фармакологично лечение. Тъжната статистика е, че около 28% от онкологично болните пациенти умират в силни болки в дома си, въпреки предписаните им обезболяващи.

Всички пациенти със средна към силна болка, която е трудна за овладяване или има потенциал за хронифициране, се нуждаят от консултация със специалист по болката, който да прецени как да се справи с нея.

Повлияването на болката е възможно по два различни начина: с лекарства или чрез интервенции. Въпреки приема на подходящите за целта медикаменти, при около 15% от пациентите така и не се постига задоволително ниво на обезболяване. Именно това са и кандидатите за използване на интервенционални техники за лечение на болката. Те могат да бъдат разделени на две големи групи:

1.Терапевтични – целта им е доказване на източника на болка и блокирането му за определен период от време.

2. Аблативни – целта им е унищожаване на отговорните за болката нервни структури и постигане на дълготрайно обезболяване.

В болница Вита вече съществува „Център за превенция и повлияване на болката“, в който работят отлично подготвени за целта специалисти. Тук пациентите могат да бъдат прегледани, консултирани, а настоящата им терапия - оптимизирана. При необходимост се предоставя информация за различните интервенционални възможности за повлияване на тяхната болка – онкологична или неонкологична. Успешно могат да бъдат лекувани:
• Онкологична болка;
• Болка в областта на главата и шията;
• Болка в областта на раменете и на гръдния кош;
• Болка в областта на гръбнака;
• Болка в областта на крайниците.

Всички нуждаещи се от помощ и лечение могат да си запишат час за преглед и уточняване на терапията при д-р Веселин Гаврилов и д-р Севим Халибрям на телефони: 02/ 4522 000 и 088/ 99 22 000 в Болница Вита.

Източник: Болница Вита

Още по темата:
  • Излезе от печат новата монография на д-р Карагьозов от ВИТА Излезе от печат новата монография на д-р Карагьозов от ВИТА
  • МБАЛ "Вита" открива ДИСПЛАЗИЯ център за диагностика и лечение на предракови състояния МБАЛ "Вита" открива ДИСПЛАЗИЯ център за диагностика и лечение на предракови състояния
  • Иновативно лечение в областта на травматологията в МБАЛ "ВИТА" Иновативно лечение в областта на травматологията в МБАЛ "ВИТА"
  • Иновативна операция за лечение на диабет тип 2 в МБАЛ ВИТА Иновативна операция за лечение на диабет тип 2 в МБАЛ ВИТА
3.0/5 2 оценки

Коментари към Болница ВИТА създаде Център за лечение на болката

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Болница ВИТА създаде Център за лечение на болката
    www.framar.bg 
    на 10 May 2026 в 08:10
    Коментирайте "Болница ВИТА създаде Център за лечение на болката"

НОВИНАТА е свързана към

  • Д-р Петър Колев: Във ВИТА използваме радиочестотна хирургия за лечение на хъркане и затруднено дишане
  • Излезе от печат новата монография на д-р Карагьозов от ВИТА
  • ГЕРБ (Гастро-езофагеална рефлуксна болест) – симптоми и лечение чрез фундопликация - д-р Спас Иванов – хирург във ВИТА
  • Д-р Ангел Митев: Избягвайте кецовете, ако искате да се спасите от гъбички
  • Д-р Емил Костадинов: Слабинна херния – как да изберем най-подходящата операция
  • Д-р Анна Савчева - Какво представляват ваксините, безопасни ли са за здравето и дали ни предпазват или вредят
  • Д-р Александър Дойчиновски: Естествено раждане или секцио - как да изберем
  • Д-р Нела Владимирова: Защо жените страдат от анемия по време на бременността
  • Д-р Живко Сиромахов: От цистит страдат 80 процента от жените в България
  • Д-р Христо Христов: Методи на лечение на изгаряния в болница Вита
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Angelini Pharma придобива Catalyst Pharmaceuticals за 4,1 милиарда USDAngelini Pharma придобива Catalyst Pharmaceuticals за 4,1 милиарда USD

Angelini Pharma придобива Catalyst Pharmaceuticals за 4,1 милиарда USD

от 08 май 2026г.Прочети повече
Какво трябва да знаете за перименопаузата, за да облекчите симптомите йКакво трябва да знаете за перименопаузата, за да облекчите симптомите й

Какво трябва да знаете за перименопаузата, за да облекчите симптомите й

от 08 май 2026г.Прочети повече
Катя Ивкова е новият министър на здравеопазванетоКатя Ивкова е новият министър на здравеопазването

Катя Ивкова е новият министър на здравеопазването

от 08 май 2026г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Тихият инсулт - когато не разбираме, че сме получили мозъчен инфаркт

преди 1 дни, 19 часа и 4 мин.

Накъде да се отварят вратите в новата ми къща - навън или навътре?

преди 5 дни, 18 часа и 4 мин.
Всички

АНКЕТА

Засегнати ли сте от липсата на вода?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ТОРН L-ТЕАНИН капсули 200 мг * 90

ПРОПАСТТА ПОМЕЖДУ НИ - ТРИТИ УМРИГАР - СИЕЛА

СУОНСЪН ГЛЮКОЗАМИН СУЛФАТ 2KCL капсули 500 мг * 250

ТОРН ФОСФАТИДИЛ ХОЛИН капсули * 60

СУОНСЪН L - КАРНИТИН таблетки 500 мг * 30

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

ТИЗАНИДИН таблетки 2 мг * 50 ТЕВА

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 08 май 2026г. в 19:22:32

КЛАБАКС таблетки 500 мг * 10

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 08 май 2026г. в 19:21:44

КСИФЛОДРОП солуцио 5 мг /мл 5 мл

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 08 май 2026г. в 19:21:09

КЛАБАКС таблетки 500 мг * 10

Коментар на: Silviq от 08 май 2026г. в 19:14:54

ТИЗАНИДИН таблетки 2 мг * 50 ТЕВА

Коментар на: Вилиана Павлова от 08 май 2026г. в 18:34:26
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2026 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival