Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Здравни новини Върховният съд в испанската област Страната на баските отхвърли изискването да се въведе COVID паспорт за достъп до заведенията

Върховният съд в испанската област Страната на баските отхвърли изискването да се въведе COVID паспорт за достъп до заведенията

от 23 ное 2021г., обновено на 24 ное 2021г.
Редактор: Гергана Караилиева
Върховният съд в испанската област Страната на баските отхвърли изискването да се въведе COVID паспорт за достъп до заведенията - изображение
  • Инфо
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Коментари
Свързаност

Към 23 ноември 2021 г. в автономната област Страната на баските в Испания няма висока заболеваемост от COVID-19, болниците не са подложени на натиск и 90% от хората на областта са ваксинирани. Това са основните аргументи на Върховния съд в Страната на баските, който отхвърли възможността да бъде въведен зелен сертификат като условие за посещение на ресторанти, барове, кафенета и дискотеки.

Решението на съда

Решението на Върховния съд е резултат от искането на правителството на баските да се произнесе преди COVID паспортът да стане задължителен вход за ресторанти, барове, кафенета, дискотеки, концерти.

Основните аргументи на съдиите са свързани с настоящата ситуация в Страната на баските.

Магистратите са категорични, че няма как да позволят въвеждането на сертификат, когато има само 30 души в интензивните отделения в момента, както показват данните на здравното министерство в Испания. Липсва натиск върху здравната система и това е категоричен факт.

Сами по себе си числата, които показват броя на заразените, не са достатъчни, за да бъде обоснован задължителният характер на сертификата.

Вторият изключително сериозен аргумент е, че нивото на ваксинация в Страната на баските е достигнало 90%. Това със сигурност прави въвеждането на задължителен сертификат напълно неоправдано.

Не на последно място магистратите са на мнение, че ако бъде приложена тази мярка, тя със сигурност ще бъде дискриминационна. Така е, защото COVID паспортът не е задължителен за работещите в хотели и заведения, както и за децата под 12 години.

Испанските медии припомнят днес, че съдът в Страната на баските отхвърля ограниченията на местното правителство за седми пореден път. Решението е взето и против становището на прокуратурата в полза на предложената от здравното министерство мярка.

Единственият съдия, който се противопостави на становището на колегите си и гласува в полза на задължителния характер на COVID паспорта, е Луис Гаридо.

Освен всичко останало магистратите от Страната на баските препоръчват мерките, които властта предприема, да бъдат възможно най-подходящите и най-малко ограничителните.

Местното правителство разполага с три дни, за да обжалва решението на съда, но оттам съобщават, че не смятат да го направят.

COVID сертификатът вече е в сила в Каталуния, Галисия и на Балеарските острови. Други райони на Испания обмислят въвеждането му. Арагон е поискал разрешение от съда, до дни се очаква да го направи и област Навара.

Причината е в настоящото плавно покачване на случаите на заразени в Испания. Именно то е в основата на искането от страна на автономните области да бъде въведен задължителен сертификат, а правителството да координира процедурата.

COVID-19 в Испания

Средната заболеваемост в страната в момента е 132 на 100 000 души. Здравните власти в Испания отчитат слабо покачване на заразените с COVID-19. Премиерът на страната Педро Санчес вече обяви, че регионалните кабинети трябва да вземат сами решение как да управляват пандемията и какви мерки да налагат за ограничаването й.

Според испанските медии желанието COVID сертификатът да стане задължителен е свързано с презастраховането на управляващите и страховете им да не се повтори ужасната картина отпреди година.

В момента ситуацията в Испания се определя като спокойна. В миналото са страшният натиск върху здравната система и времето, когато болниците се задъхваха, а интензивните отделения бяха препълнени.

ваксинация срещу COVID-19
Увеличава се и броят на испанците, които искат да си поставят бустерна доза. Здравните власти съобщават, че в последните няколко дни в Мадрид се извиват опашки пред павилионите за масова ваксинация. Данните на здравното министерство на Испания показват, че до момента бустерна доза от ваксина срещу COVID-19 са получили 3 600 000 испанци.

Източник:

https://www.abc.es/

Още по темата:
  • Супер зеленият сертификат е в сила от днешния 6 декември 2021 г. в Италия Супер зеленият сертификат е в сила от днешния 6 декември 2021 г. в Италия
  • 11 ноември 2021 г.: Започва издаването на зелен сертификат на хората с антитела след прекаран COVID-19 11 ноември 2021 г.: Започва издаването на зелен сертификат на хората с антитела след прекаран COVID-19
  • Зеленият сертификат отпада от 20 март 2022 г., обяви премиерът Кирил Петков Зеленият сертификат отпада от 20 март 2022 г., обяви премиерът Кирил Петков
  • Цифровият COVID сертификат за пътуване да се удължи до 30 юни 2023 г., предлага ЕК Цифровият COVID сертификат за пътуване да се удължи до 30 юни 2023 г., предлага ЕК
0.0/5 0 оценки

Коментари към Върховният съд в испанската област Страната на баските отхвърли изискването да се въведе COVID паспорт за достъп до заведенията

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Върховният съд в испанската област Страната на баските отхвърли изискването да се въведе COVID паспорт за достъп до заведенията
    www.framar.bg 
    на 06 June 2025 в 14:47
    Коментирайте "Върховният съд в испанската област Страната на баските отхвърли изискването да се въведе COVID паспорт за достъп до заведенията"

НОВИНАТА е свързана към

  • Епидемията от COVID-19 във Франция продължава да се влошава, увеличава се броят на хоспитализираните
  • Гръцки медици стачкуват против задължителната ваксинация срещу COVID-19
  • Идва ли Омикрон в България – все още само предположения и нито една потвърдена проба
  • В ловешката болница „Проф. д-р Параскев Стоянов“ лекуват двумесечни близнаци от COVID-19
  • Нов вариант на COVID-19 е установен във Франция
  • Задължителна ваксинация срещу COVID-19 за медицинските служители и работещите в социалните заведения, предлага Ангел Кунчев
  • Пандемичен комитет ще координира изпълнението и контрола на мерките срещу COVID-19
  • Нови мерки срещу COVID-19 за цялата страна предлага доц. Ангел Кунчев в доклада си от 30 август 2021 г.
  • Намаляват карантината за болните от COVID-19 от 14 на 10 дни
  • От 24 януари 2022 г. депутатите влизат в НС със зелен сертификат или тест за COVID-19
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();

ЗДРАВЕН ФОРУМ ПО ТЕМАТА

Парене в интимната област (влагалище и анус)

преди 1175 дни, 18 часа и 24 мин.

Конвертирайте Ratio към Bau/ml в COVID тест за антитела

преди 1292 дни, 18 часа и 57 мин.
Всички

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

40 години от създаването на Excel ще отбележи международната конференция Bulgaria Excel Days 2025

преди 2 часа и 37 мин.

Парасейлинг - какво представлява? Опасен ли е?

преди 4 часа и 54 мин.

Регистър на заетостта в НАП: Как да проверите вашите трудови договори онлайн

преди 1 дни, 1 час и 31 мин.

Въвеждане на еврото - най-често задаваните въпроси и отговорите от БНБ

преди 2 дни, 17 часа и 6 мин.
Всички

АНКЕТА

Как ще ни повлияе приемане на еврото?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ЧЗ ЕЛГИДИУМ ДЕЦА 2-6 г. ДРАКОН

МАЙПРОТЕИН СОЕВ ПРОТЕИН ИЗОЛАТ 1 кг

АРОМАНДИСЕ СОЛ ЗАМЕСТИТЕЛ С ЙОД 70г 797647

АРОМАНДИСЕ ЕРИТРИТОЛ ОТ ЦАРЕВИЦА 300г 797715

АРОМАНДИСЕ НЕПАЛСКИ ВЪЖЕТА ЗА ГОРЕНЕ-САНДАЛ.ДЪРВО 42бр 040115

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

ХАЙП ЛИВЪР ГАРД ВКУС МАЛИНА 196 г

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 06 юни 2025г. в 13:04:35

ЗАФРИЛА таблетки 2 мг * 28

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 06 юни 2025г. в 13:02:44

ХАЙП ЛИВЪР ГАРД ВКУС МАЛИНА 196 г

Коментар на: Н. Руменова от 06 юни 2025г. в 13:02:09

АНАФРАНИЛ таблетки 25 мг * 30

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 06 юни 2025г. в 12:55:12

АМИТРИПТИЛИН таблетки 25 мг * 60 МАЙЛАН

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 06 юни 2025г. в 12:53:20
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival