Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Здравни новини Иновативна операция за лечение на диабет тип 2 в МБАЛ ВИТА

Иновативна операция за лечение на диабет тип 2 в МБАЛ ВИТА

от 08 юли 2020г., обновено на 09 юли 2020г.
Редактор: Гергана Караилиева
Иновативна операция за лечение на диабет тип 2 в МБАЛ ВИТА - изображение
  • Инфо
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Коментари
Свързаност

През юни 2020-та за първи път в България хирургът д-р Ивайло Цветков от МБАЛ ВИТА направи операцията Single anastomosis sleeve ileal (SASI) bypass (Ръкавна резекция и чревно разделяне на пасажа от храна през стомаха).

Тази операция се прилага освен за хирургично лечение на болестно затлъстяване и при пациенти с Индекс на телесната маса под 35.0 със съпътстващо заболяване захарен диабет тип 2.

Комбинацията от ръкавна резекция със стомашно-илеална би-партиция и анастомоза (The single anastomosis sleeve ileal (SASI) bypass) е иновативна операция в метаболитната хирургия, базирана на комбинация от мини стомашен байпас и операция на Santoro, при която ръкавната резекция на стомаха е последвана от стомашно-чревна връзка.

Съчетава се ръкавна резекция на стомаха и стомашно-илеална бримкова връзка, а не Roux-en-Y стомашно-чревна анастомоза  на 250 см от цекума на дебелото черво. Секрецията на грелин е намалена и потокът на храна през гастро-илеостомията вместо през пилора се пренасочва хипотетично през тънкото черво, за да се намали стимулацията на хормоните и жлъчните киселини в долните отдели на тънкото черво, а не в горната му част.

иновативна операция

Подобно на операцията на Santoro, SASI е описанa като по-безопасна и по-лесна технически за изпълнение от дуоденалното изключване /DS/ и води до ефективно отслабване без дефицит на хранителни вещества или екстремна загуба на калории. Дванадесетопръстникът и папилата са ендоскопски достъпни и това позволява ендоскопски интервенции при наличие на холедохолитиаза или камъни в панкреасния канал или при необходимост от ендоскопска ехография. 

Още на третия ден кръвните захари на пациента са нормализираха и до един месец след операцията те вече са нормални. Пациентът не приема никакви медикаменти за дибет след операцията. Наблюдава се и сваляне на килограми.

Иновативният метод за хирургично лечение на затлъстяване в болница ВИТА дава нова надежда на многобройните пациенти със захарен диабет тип 2 и Индекс на телесна маса в диапазона от 27.0 до 50.0.
Основно изискване за успешно хирургично лечение на захарен диабет тип 2 е пациентите да бъдат оперирани до 9 години след откриване на заболяването според редица международни рандомизирани проучвания.

Съгласно особеностите на пациента и тежестта на диабета му в болница Вита се прилага комплекс от операции за лечение на това епидемично по размерите си заболяване.
Тази операция, илеалната транспозиция на тънко черво и тънкочревното разделяне на хранителния поток, са операции при пациенти с Индекс на телесна маса от 27.0 до 32.0 и наличен захарен диабет тип 2.

За връзка с д-р Цветков или с Центъра за метаболитна и бариатрична хирургия може да звъните на регистратура: телефони- 02/ 45 22 000 и 08899 22 000 или да ни пишете на имейл info@vita.bg.

Източник:

МБАЛ ВИТА

Още по темата:
  •  Какво трябва да знаят бъдещите бащи за раждането Какво трябва да знаят бъдещите бащи за раждането
  • Селективната остеоиндукция на тазобедрена става в болница Вита - София Селективната остеоиндукция на тазобедрена става в болница Вита - София
  • Д-р Емил Костадинов и д-р Спас Иванов вече са част от екипа на МБАЛ „Вита“ Д-р Емил Костадинов и д-р Спас Иванов вече са част от екипа на МБАЛ „Вита“
  • Болница ВИТА създаде Център за лечение на болката Болница ВИТА създаде Център за лечение на болката
5.0/5 1 оценка

Коментари към Иновативна операция за лечение на диабет тип 2 в МБАЛ ВИТА

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Иновативна операция за лечение на диабет тип 2 в МБАЛ ВИТА
    www.framar.bg 
    на 18 September 2025 в 16:46
    Коментирайте "Иновативна операция за лечение на диабет тип 2 в МБАЛ ВИТА"

НОВИНАТА е свързана към

  • Д-р Елена Бенкова: Първа помощ при различните видове изгаряния
  • Д-р Ангел Митев: Избягвайте кецовете, ако искате да се спасите от гъбички
  • Д-р Александър Дойчиновски: Естествено раждане или секцио - как да изберем
  • ГЕРБ (Гастро-езофагеална рефлуксна болест) – симптоми и лечение чрез фундопликация - д-р Спас Иванов – хирург във ВИТА
  • Д-р Емил Костадинов: Слабинна херния – как да изберем най-подходящата операция
  • Д-р Петър Колев: Във ВИТА използваме радиочестотна хирургия за лечение на хъркане и затруднено дишане
  • Стомашен ботокс – иновативна помощ при терапия на затлъстяването
  • д-р Владислав Александров Янков
  • Какво трябва да знаят бъдещите бащи за раждането
  • Д-р Мариана Мирчева - Какво представлява феталната медицина
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Историите на трима лекари, определяни за деца - чудоИсториите на трима лекари, определяни за деца - чудо

Историите на трима лекари, определяни за деца - чудо

от 18 сеп 2025г.Прочети повече
Една доза пеницилин е ефективна за лечение на ранен сифилисЕдна доза пеницилин е ефективна за лечение на ранен сифилис

Една доза пеницилин е ефективна за лечение на ранен сифилис

от 18 сеп 2025г.Прочети повече
  Един от шестима американски родители отказва да ваксинира децата си  Един от шестима американски родители отказва да ваксинира децата си

Един от шестима американски родители отказва да ваксинира децата си

от 18 сеп 2025г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Характерна клинична картина на Морбус мортум

преди 1 дни, 2 часа и 43 мин.

Щракане при прозяване - спешна помощ

преди 1 дни, 5 часа и 11 мин.
Всички

АНКЕТА

На каква възраст е вашият личен лекар?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

САРЖЕНОР перорален разтвор 1 г / 5 мл * 20

ПРЕДПАЗНО БЕЛЬО ЗА ВЪЗРАСТНИ АЛИВИО размер XL * 10 НОЩНО

СУОНСЪН ВИТАМИН B12 ЦИАНОКОБАЛАМИН 59 мл

ЗЕИН ФАРМА L - ОРНИТИН капсули * 120

АГИВА РОУЗЕС ПАРФЮМЕН ДЕЗОДОРАНТ FANTASY 150 мл

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

Лекарства, които могат да доведат до фалшиво положителен тест за наркотици

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 18 сеп 2025г. в 14:22:44

МЕЗИМ ФОРТЕ 10000 таблетки * 20 BERLIN CHEMIE

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 18 сеп 2025г. в 14:20:54

МЕЗИМ ФОРТЕ 10000 таблетки * 20 BERLIN CHEMIE

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 18 сеп 2025г. в 14:20:31

НЕОФОРМИН XR таблетки c удължено освобождаване 750 мг * 60

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 18 сеп 2025г. в 14:20:15

ГАСТРИТОЛ таблетки за смучене * 20

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 18 сеп 2025г. в 14:19:26
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival