Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Здравни новини Клиничните пътеки няма да стават диагностично свързани групи

Клиничните пътеки няма да стават диагностично свързани групи

от 12 окт 2011г., обновено на 28 ное 2012г.
Клиничните пътеки няма да стават диагностично свързани групи - изображение
  • Инфо
  • Коментари
Инфо
Инфо
Коментари

  Работим по модернизация на спешната помощ и до края на 2012-та ще има вече конкретни резултати, каза в понеделник във Варна здравният министър д-р Стефан Константинов. Той посочи, че от понеделник вече има десет нови линейки, осигурени от спонсор.

  Клиничните пътеки няма да стават диагностично свързани групи, те ще отпаднат и се надявам това да е скоро, каза министърът.

  Той припомни, че публичните разходи за здравеопазване са 58 на сто, останалото пациентите си плащат, но те дават пари за лекарства и за стоматологична помощ. Министърът на здравеопазването д-р Стефан Константинов преряза вчера лентата на две нови клиники по нефрология и вътрешни болести, и на две нови отделения по ортопедия и неврохирургия в университетската болница "Св. Марина" във Варна.

  Инвестицията е за над 6,5 милиона лева. Осигурени са собствени средства на здравното заведение, което навършва тази година четвърт век от създаването си.

  С гербери, вместо с пациенти докторите демонстрираха пред министъра визуализация с хай-дефинишън техника в новите отделения, която е без аналог за последните 30 години в страната. Възможностите в отделението по неврохирургия, която е бутикова специалност е като във водещите европейски, американски и азиатски клиники.

  Операционната разполага с уникална за страната апаратура от последно поколение, като операционен микроскоп с възможност за интраоперативна флуоресценция, ултразвук - базирана невронавигация и др. В отделението по ортопедия има две нови операционни, в които вече са оперирани първите пациенти. Оборудването е за имплантиране на всички типове изкуствени стави, има и дигитална рентгенова апаратура с уникален за България немски софтуер.

  МБАЛ "Св. Марина" ще стане мощен център за онкологични заболявания, като в 2013 г. ще й бъде осигурен линеен ускорител, увери министърът.

3.0/5 5 оценки

Коментари към Клиничните пътеки няма да стават диагностично свързани групи

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Клиничните пътеки няма да стават диагностично свързани групи
    www.framar.bg 
    на 04 February 2026 в 13:10
    Коментирайте "Клиничните пътеки няма да стават диагностично свързани групи"
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Планират се промени в диагностичния наръчник на психичните разстройстваПланират се промени в диагностичния наръчник на психичните разстройства

Планират се промени в диагностичния наръчник на психичните разстройства

от 04 фев 2026г.Прочети повече
Учени предупреждават за разпространението на опасни амебиУчени предупреждават за разпространението на опасни амеби

Учени предупреждават за разпространението на опасни амеби

от 03 фев 2026г.Прочети повече
Трансплантират лице на жена с тежка некроза от донор, претърпял евтаназияТрансплантират лице на жена с тежка некроза от донор, претърпял евтаназия

Трансплантират лице на жена с тежка некроза от донор, претърпял евтаназия

от 03 фев 2026г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Инуностимулант при диабет - дайте ми предложения

преди 3 дни, 22 часа и 43 мин.

Алергия към фъстъци: Симптоми, причини и лечение

преди 6 дни, 2 часа и 15 мин.
Всички

АНКЕТА

Спортувате ли активно?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

БЕНЕСЕНС ВИТАМИН C сироп 120 мл

ПЕЛЕНИ ПУФИС ФЕШЪН & НЕЙЧЪР №4 9-14 кг * 54

ЛЕКАДОЛ КОМПЛЕКС таблетки 200 мг / 500 мг * 10

ЦИНАБСИН таблетки * 60

БОДРОСТ ЗА БАЛАНСИРАНА ЧРЕВНА ФЛОРА капсули * 10

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

ЛЕВАКСАН капсули 80 мг * 14

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 04 фев 2026г. в 11:57:38

СТОМАХОН капсули * 30 НАТУРФАРМА

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 04 фев 2026г. в 11:55:21

ЦИКАТРИДИНА маз 60 г НАТУРФАРМА

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 04 фев 2026г. в 11:54:10

ПИКОЗИТОЛ саше * 30 ФОРТЕКС

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 04 фев 2026г. в 11:50:29

МАГНАЛАБС СИНУС МАГНА сироп 125 мл

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 04 фев 2026г. в 11:49:02
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2026 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival