Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Здравни новини Личните лекари: Ние ще искаме болните от шизофрения да си влязат в психодиспансерите при психиатрите

Личните лекари: Ние ще искаме болните от шизофрения да си влязат в психодиспансерите при психиатрите

от 29 сеп 2011г., обновено на 28 ное 2012г.
Личните лекари: Ние ще искаме болните от шизофрения да си влязат в психодиспансерите при психиатрите - изображение
  • Инфо
  • Коментари
Инфо
Инфо
Коментари
  Семейните лекари настояват да имат право така, както пациентите се отказват от тях и избират джипи два пъти в годината, така и те да решават кого не желаят да лекуват.

  Отказването от страна на лекаря ще става с едномесечно предизвестие, обясниха медиците. По този начин личният лекар ще може да се застрахова, когато става въпрос за конфликтни пациенти, агресивни, пияни, такива, които постоянно тормозят специалистите, притискат ги за талони и дори налитат на бой, коментира д-р Нели Михнева от УС на софийското сдружение на личните лекари.

  Не са малко и проблемите, които създават и шизофрениците. На всеки 6 месеца те посещават кабинета на личния си лекар, за да вземат направление за психиатър.

  "Ние ще искаме болните от шизофрения да си влязат в психодиспансерите при психиатрите", коментира д-р Михнева. По думите й и близките им не могат да се справят с тях, а често не им купуват и лекарствата. Тя добави, че вероятно с колегите й от софийското сдружение ще добавят нови предложения.

  Сред другите искания на личните лекари е пациентите да имат правото да ги сменят само по веднъж годишно - от 1 до 31 декември. Сега това е възможно и от 1 до 30 юни.За пререгистрацията при нов лекар не е нужно гражданинът сам да се отписва от листата на досегашния си лекар. Това, както и включването в пациентската листа на новоизбрания лекар, се извършва по служебен път.

  Друго предложение е да отпаднат фиксираните дни за посещения на новородените, които на практика са неприложими, твърдят от сдружението. Според организацията, в първите 24 часа след раждането си детето все още не е записано при личен лекар поради липса на ЕГН. Възможен вариант е до 28-ия ден от раждането на детето то да бъде посетено в дома му от лекар.

  От най-старите искания на джипитата, които вече почти са осъществени, е отпадането на 24-часовия им ангажимент за осигуряване на непрекъснатост на медицинските грижи. Още в края на 2010 г. джипитата обявиха, че не трябва да имат ангажимент към пациентите си между 20 и 8 ч.

  С писмо до здравния министър лекарите предложиха да отпадне и възможността пациентите им да ги търсят за консултация по телефона в почивните и празничните дни.

  Превърнахме се в телефонисти, а семействата ни нямат покой, коментира д-р Нели Михнева. Лекарката посочи, че ако всеки един от 20000 пациенти се сети да се обади на джипито за нещо, включително коя смяна е на следващия ден, то трябва да дежури само до слушалката. Според общопрактикуващите лекари може да се обучат медицински сестри в бъдещия кол-център на Спешна помощ, които да дават точни напътствия и съвети на нуждаещите се от медицинска помощ.

  Направените досега предложения и искания на общопрактикуващите лекари вече са представени пред здравното министерство, Лекарския съюз, Здравната каса и парламентарната комисия по здравеопазване.

4.3/5 3 оценки

Коментари към Личните лекари: Ние ще искаме болните от шизофрения да си влязат в психодиспансерите при психиатрите

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Личните лекари: Ние ще искаме болните от шизофрения да си влязат в психодиспансерите при психиатрите
    www.framar.bg 
    на 21 August 2025 в 20:24
    Коментирайте "Личните лекари: Ние ще искаме болните от шизофрения да си влязат в психодиспансерите при психиатрите"
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
В Израел ще бъде направена първата трансплантация на гръбначен мозъкВ Израел ще бъде направена първата трансплантация на гръбначен мозък

В Израел ще бъде направена първата трансплантация на гръбначен мозък

от 21 авг 2025г.Прочети повече
Диабетна комаДиабетна кома

Диабетна кома

от 21 авг 2025г.Прочети повече
Хапчето за аборт мифепристон забавя развитието на рака на гърдатаХапчето за аборт мифепристон забавя развитието на рака на гърдата

Хапчето за аборт мифепристон забавя развитието на рака на гърдата

от 21 авг 2025г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Преглед при лекар, рецепти, лечение - по време на почивка

преди 36 дни, 7 часа и 7 мин.

Къде изчезна пробиотикът Вивомикс?

преди 41 дни, 10 часа и 29 мин.
Всички

АНКЕТА

Как се спасявате от летните жеги?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

КАНПОЛ ТУПФИ (КЛЕЧКИ) ЗА УШИ С ОГРАНИЧИТЕЛ * 56

ПАСТА ЗА ЗЪБИ СЕНСОДИН ФЛУОРИД 75 мл

ПАСТА ЗА ЗЪБИ СЕНСОДИН ЕКСТРА УАЙТЪНИНГ 75 мл

ОСТРОВИТ BCAA 20:1:1 прах 400 г

БИОТЕЧ МЕГА ОМЕГА 3 капсули * 180

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

ТРОКСЕВАЗИН ГЕЛ 40 г ТЕВА

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 21 авг 2025г. в 18:09:31

ТРОКСЕВАЗИН ГЕЛ 40 г ТЕВА

Коментар на: никола от 21 авг 2025г. в 17:41:34

СИЛИКОНОВА ФЛУОРИСЦЕНТНА ГРИВНА С АРОМАТ НА ЦИТРОНЕЛА АРОМА ДИФЕНС

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 21 авг 2025г. в 14:44:34

БУТАРЕН капсули * 90

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 21 авг 2025г. в 14:43:56

БЛАНД таблетки * 30 ПРИ СТРЕС БОТАНИК

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 21 авг 2025г. в 14:37:46
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival