Пандемията от морбили в Европа расте
Световната здравна организация съобщи, че пандемията от морбили в Европа расте. Само за година заразените са се увеличили. Ако през 2016-а те са били 5 273, то през 2017 г. заболелите надминават 21 000.
В същото време стана ясно, че заразното заболяване е взело 11 по ред жертва в съседна Сърбия. 33-годишна жена е починала в Ниш. Здравните власти информират, че ситуацията все още не е овладяна.
В Румъния, където бяха регистрирани близо 6000 случая на заболяването, смъртните случаи надминаха 50.
Специалистите напомнят, че един от начините да се предпазим от заболяването е поставянето на ваксина.
По статията работи: Гергана Караилиева
Източник: clinica.bg
Снимка: rtbf.be
НОВИНАТА е свързана към
- Морбили (дребна шарка)
- Дребно обичниче, Демир бозан
- Епидемия от морбили отне живота на 409 деца в Бангладеш
- Джел, Самодивски чемшир, Остролист, Остролистен джел, Илекс
- Ваксина морбили паротит рубеола
- Д-р Велислава Петрова: Вирусът на морбили изтрива имунната памет на организма
- Бум на морбили в страната
- Здравният министър на САЩ препоръчва витамин А вместо ваксина срещу морбили
- Броят на болните от морбили в Русия нараства
- Усъвършенстване на ваксината срещу детски паралич и създаване на комбинирана ваксина срещу морбили, паротит и рубеола
Коментари към Пандемията от морбили в Европа расте