Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Здравни новини Първи случаи на коронавирус регистрираха в Румъния, Северна Македония, Дания, Естония и Норвегия

Първи случаи на коронавирус регистрираха в Румъния, Северна Македония, Дания, Естония и Норвегия

от 27 фев 2020г.
Редактор: Вероника Събова
Първи случаи на коронавирус регистрираха в Румъния, Северна Македония, Дания, Естония и Норвегия - изображение
  • Инфо
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Коментари
Свързаност

В Румъния потвърдиха първия случай на заразен с коронавирус COVID-19. Става въпрос за мъж от град Горж, който е с положителна проба за новия вирус.

По думите на здравния министър Виктор Костаче мъжът е осъществил директен контакт с италиански гражданин, пребивавал в Румъния в периода от 18 до 22 февруари. В момента пациентът е в добро здравословно състояние, без симптоматика за заболяването, и ще бъде преместен в инфекциозна болница в Букурещ.

Изследвани са и членовете на семейството на мъжа, които са дали отрицателни проби за коронавируса, но ще останат под карантина за 14 дни.

Регистриран е първият случай на заразата и в Северна Македония. Жената, дала положителна проба за коронавируса, е родена през 1970 година и в момента е настанена в Клиника по инфекциозни заболявания в Скопие. Тя се е разболяла по време на пътуване в Италия, където е диагностицирана с вируса. Преминала е антибиотично лечение, като по време на транспортирането е нямало опасност от предаване на заразата.

Първи потвърдени случаи вече има и в Естония, Норвегия и Дания.

Най-сериозно обаче остава положението в Италия. Болните от коронавирус COVID-19 в страната надхвърлят 450 души, а жертвите му са 12. Населените места под карантина в Италия са общо 11. Увеличава се броят на заразени и в Германия, където през последното денонощие са потвърдени осем нови случая, с които общият им брой става 27.

Във Франция няма епидемия, има индивидуални случаи на заразени с коронавируса COVID-19, заяви френският министър на здравеопазването Оливие Веран. Той беше категоричен, че всички политически решения, които взимат, се основават на експертното мнение на медицинските специалисти. До момента във Франция са потвърдени 18 случая на коронавируса COVID-19. 12 от заразените са излекувани, четирима все още са хоспитализирани, смъртните случаи са два.

Министър Оливие Веран подчерта, че основният ангажимент е да бъдат защитени и предпазени жителите на страната. Възможности затова има, тъй като Франция е сред най-добре подготвените страни, когато става дума за пандемия. Експертен доклад постави страната на 6-то място по отношение на превенцията и на първо в борбата с антимикробната резистентност. Оливие Веран успокои французите, които ще останат в домовете си заради спазването на карантина, че няма да има проблеми с работодателите и изплащането на обезщетения за този период.

Извън Европа Алжир, Бразилия и Пакистан също съобщиха за първите случаи на коронавирусна инфекция. В Иран заразата постепенно се разпространява през последната седмица. Регистрирани са 139 случая, а жертвите са 19.

По последни данни броят на заболелите в световен мащаб са над 82 000, а смъртните случаи 2801. До момента излекувани от коронавируса са над 32 800 души.

Източник:

bbc.com, straitstimes.com, dailymotion.com, pixnio.com

Още по темата:
  • В Дания започват клинични изпитвания на лекарството „Никлозамид“ за лечение на COVID-19 В Дания започват клинични изпитвания на лекарството „Никлозамид“ за лечение на COVID-19
  • Да бъдат защитени медицинските специалисти, които са на първа линия в борбата с коронавируса COVID – 19 поискаха от СБМС Да бъдат защитени медицинските специалисти, които са на първа линия в борбата с коронавируса COVID – 19 поискаха от СБМС
  • Затвориха Спешното отделение на ямболската болница за 24 часа заради случай на  COVID-19 Затвориха Спешното отделение на ямболската болница за 24 часа заради случай на COVID-19
  • Нови 13 случая на заразени с COVID-19 на 25 април 2020-а Нови 13 случая на заразени с COVID-19 на 25 април 2020-а
0.0/5 0 оценки

Коментари към Първи случаи на коронавирус регистрираха в Румъния, Северна Македония, Дания, Естония и Норвегия

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Първи случаи на коронавирус регистрираха в Румъния, Северна Македония, Дания, Естония и Норвегия
    www.framar.bg 
    на 17 September 2025 в 15:38
    Коментирайте "Първи случаи на коронавирус регистрираха в Румъния, Северна Македония, Дания, Естония и Норвегия"

НОВИНАТА е свързана към

  • В Дания започват клинични изпитвания на лекарството „Никлозамид“ за лечение на COVID-19
  • 10 песни, които да пеете, докато си миете ръцете срещу вирусите
  • Първи съмнения за коронавирус в България
  • Над 3,5 милиона души в световен мащаб са заразени с COVID-19
  • Д-р Георги Тодоров: Извънредното положение не е оправдание за погазване на права и компромис с медицинската наука!
  • Бойко Борисов: Нулевият пациент с коронавирус е дошъл от Гърция
  • Двете жени от Габрово, заразени с коронавирус, не са били контактни
  • Националният оперативен щаб ще дава пресконференция веднъж седмично
  • В България няма нови случаи на коронавирус
  • 57 са новите случаи на COVID-19 у нас, общият брой на заразените е 1689
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Най-скъпите лекарства в САЩ през 2025-аНай-скъпите лекарства в САЩ през 2025-а

Най-скъпите лекарства в САЩ през 2025-а

от 17 сеп 2025г.Прочети повече
АтеректомияАтеректомия

Атеректомия

от 17 сеп 2025г.Прочети повече
Как да подготвим детето за посещение при зъболекарКак да подготвим детето за посещение при зъболекар

Как да подготвим детето за посещение при зъболекар

от 17 сеп 2025г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Характерна клинична картина на Морбус мортум

преди 1 час и 34 мин.

Щракане при прозяване - спешна помощ

преди 4 часа и 2 мин.
Всички

АНКЕТА

На каква възраст е вашият личен лекар?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ФИТОТЕРАПИЯ КАНЕЛА капс 250мг * 50 016724

ФИТОТЕРАПИЯ ЛЮЦЕРНА капс 220мг * 50

ФИТОТЕРАПИЯ БАМБУК 125мл 015901

ПЕЛЕНИ ГАЩИ ПУФИС ФЕШЪН №6 15+ кг * 36

НОКТАЙ ОРИГИНАЛ ПАСТА ЗА ЗЪБИ 25 г

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

ПРОПРАНОЛОЛ АКТАВИС таблетки 20 мг * 50 ТЕВА

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 17 сеп 2025г. в 14:10:41

ФОРКСИГА филмирани таблетки 10 мг * 30

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 17 сеп 2025г. в 14:00:16

УРИНАЛ АКУТ таблетки * 10 ВАЛМАРК

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 17 сеп 2025г. в 13:57:07

ЕУЦЕРИН УРЕЯ РИПЕЪР ПЛЮС 30% ЛОСИОН ЗА ЛОКАЛНО ТРЕТИРАНЕ 75 мл

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 17 сеп 2025г. в 13:52:05

АНАФРАНИЛ таблетки 10 мг * 30

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 17 сеп 2025г. в 13:51:12
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival