Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Здравни новини Учени откриха ключов протеин срещу множествена склероза и Алцхаймер

Учени откриха ключов протеин срещу множествена склероза и Алцхаймер

от 12 ное 2014г., обновено на 12 апр 2019г.
Учени откриха ключов протеин срещу множествена склероза и Алцхаймер - изображение
  • Инфо
  • Продукти
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Продукти
Коментари
Свързаност

Изследователи от Университета в Пенсилвания са идентифицирали ключов протеин, който е в състояние да намали тежестта на заболяването, еквивалент на множествена склероза, при мишките.

Молекулата Del-1 е същият регулаторен протеин, за който е установено, че предотвратява възпаленията и загубата на костна маса при лабораторните мишки.

При множествената склероза имунната система неправилно атакува собствената си централна нервна система. Могат да възникнат проблеми в движението и когнитивни увреждания, след като нервните клетки бъдат увредени.

"Ние виждаме, че две напълно различни болестни състояния споделят общ патогенен механизъм", казва Джордж Хаджишенгалис, професор по микробиология и автор на проучването.

За молекулата Del-1 е установено, че е свързана не само с чувствителност към множествената склероза, но също и с алцхаймер.

Ученият установява, че венците, засегнати от пародонтит (тежка форма на заболяване на венците, свързана с възпаление и загуба на костна маса), имат по-ниски нива на Del-1 в здравата тъкан. Вкарването на молекулата директно във венците защитава от тези ефекти.

Опитите с мишки показват, че при лечение се възпрепятства рецидив на болестта.
Така приложението на разтворим Del-1 може да осигури платформа за разработването на нови терапевтични подходи за невровъзпалителни и демиелинизиращи заболявания, по-специално множествена склероза.

"Невероятно е, че нашите усилия за пародонтит намират приложение в заболяване на централната нервна система. Това показва, че зъбното заболяване може да е парадигма за други възпалителни заболявания", казва още авторът на изследването.

Още по темата:
  • Изследвания за множествена склероза с отличието Оскар за наука Изследвания за множествена склероза с отличието Оскар за наука
  • Иновативна имунотерапия подобрява състоянието на животни с множествена склероза Иновативна имунотерапия подобрява състоянието на животни с множествена склероза
  • Тестостеронът може да е ключът към лечението на множествената склероза Тестостеронът може да е ключът към лечението на множествената склероза
  • Нови методи на лечение на съдовите заболявания и авангардна терапия при множествена склероза  демонстрират  в Токуда Болница Нови методи на лечение на съдовите заболявания и авангардна терапия при множествена склероза демонстрират в Токуда Болница
5.0/5 1 оценка

Продукти свързани с НОВИНАТА

ЕНТЕРОСАН МС таблетки * 60
23.00лв.

ЕНТЕРОСАН МС таблетки * 60

Термолабилни
ХЕРИЦИУМ таблетки * 120 DXN
94.70лв.

ХЕРИЦИУМ таблетки * 120 DXN

КОРЕАВИТА ЛЪВСКА ГРИВА капсули 330 мг. * 90
49.10лв.

КОРЕАВИТА ЛЪВСКА ГРИВА капсули 330 мг. * 90

Коментари към Учени откриха ключов протеин срещу множествена склероза и Алцхаймер

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Учени откриха ключов протеин срещу множествена склероза и Алцхаймер
    www.framar.bg 
    на 19 May 2025 в 14:52
    Коментирайте "Учени откриха ключов протеин срещу множествена склероза и Алцхаймер"

НОВИНАТА е свързана към

  • Множествена склероза
  • Алтернативно лечение на болест на Паркинсон
  • Бял трън, Мариански трън, Петнист бял трън
  • Лечение с баклофен
  • Евокирани (предизвикани) потенциали
  • Изследвания за множествена склероза с отличието Оскар за наука
  • Халюцинации при деменция — как да реагираме
  • Хуперзия серата
  • Миелин базичен протеин тест
  • Лечение на множествена склероза
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();

ЗДРАВЕН ФОРУМ ПО ТЕМАТА

Международен форум "Заедно срещу сколиозата" - 7 юни, 2025 година - София

преди 21 дни, 1 час и 15 мин.

Протеин на прах - наистина ли ни е така нужен?

преди 182 дни, 3 часа и 13 мин.
Всички

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Услуги в България на speedybook.pro

преди 3 дни, 2 часа и 57 мин.

Какво представлява прозяването

преди 7 дни, 17 часа и 57 мин.

Кои са летните фестивали, които ще посетите?

преди 7 дни, 18 часа и 8 мин.

Шалгам - сок от виолетов морков за детоксикация

преди 7 дни, 18 часа и 15 мин.
Всички

АНКЕТА

Прозрачна ли е благотворителността в България?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

БИОГАЙА ПРОТЕКТИС таблетки за дъвчене с вкус на ЛИМОН * 10

ОСТРОВИТ КАЛИЕВ ЦИТРАТ таблетки 350 мг * 90

БИОХЕРБА ХЕРБАЛ ЛУКС МАСКА ЗА КОСА УЛТРА 250 мл

ОСТРОВИТ ОМЕГА 3 - 6 - 9 капсули * 180

ОСТРОВИТ ОМЕГА 3 капсули * 180

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

ФЛУАНКСОЛ таблетки 0.5 мг * 100

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 19 май 2025г. в 13:05:27

ЛОТОСОНИК таблетки * 20 ДАНСОН

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 19 май 2025г. в 13:04:30

РАБИОКСИН таблетки 20 мг * 14

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 19 май 2025г. в 13:04:16

СЕРЕНАМЕНТЕ капки 40 мл

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 19 май 2025г. в 13:00:41

СУКРАЛФАТ сироп

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 19 май 2025г. в 12:59:18
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival