Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Любопитно За нашето здраве Водораслите засилват имунната система и свалят кръвната захар

Водораслите засилват имунната система и свалят кръвната захар

от 09 фев 2012г.
Водораслите засилват имунната система и свалят кръвната захар - изображение
  • Инфо
  • Продукти
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Продукти
Коментари
Свързаност
Терапия с водорасли топи излишните килограми и премахва портокаловата кожа. Капсули океанско чудо засилват имунната система, морят грипа и свалят кръвната захар. Водораслите в природата са богати на антиоксиданти и витамини от група А и B. Тези им качества ги превръщат в незаменимо средство за сияен тен в козметиката и уникална хранителна добавка за крепко здраве, обяснява хомеопатът д-р Румяна Манева.

Под алготерапия разбираме, от една страна, хранене с микроводорасли под формата на капсули, които укрепват имунната система и помагат да се борим с всякакви болести от грип до диабет. От друга - това е козметична процедура с океански растения, тиня и кал, които топят целулита и помагат в борбата с излишните килограми. Тази процедура набира все повече популярност и у нас.

"Микроводораслите на капсули, които се използват в алготерапията, са с фина клетъчна стена и се абсорбират по-лесно от организма. Те повишават жизнената енергия на клетката и й помагат да изхвърли токсините. Така оздравителният процес се ускорява", обяснява д-р Румяна Манева. Микроводораслите помагат при инфекции на горните и долните дихателни пътища. Те са отлично средство както за предпазване, така и за лечение, особено в сезона на грипа.

"Препоръчвам да се направи профилактика от октомври до април. За възрастни дозата е 4 капсули на ден, за деца - 1. Когато вече са се разболели, дозата се увеличава", казва д-р Манева. Предимство на алготерапията е, че не изисква специален хранителен режим. "Препоръчвам единствено да се пият повече течности, за да се помогне на организма да изхвърли токсините от клетките по-бързо, допълва специалистът.

Алготерапията е приложима при почти всякакви заболявания. Микроводораслите действат благотворно при лечение на тип 2 диабет при възрастни. Поддържат в норма нивата на кръвната захар. "С капсулите подаваме ензими на организма. Така задстомашната жлеза може да произвежда повече инсулин и да регулира показателите на кръвната захар", обяснява д-р Манева. Лечението в случая е по-особено. Колко дълго ще продължи алготерапията, зависи от възрастта на диабетика. Ако е на 40 г., микроводораслите се взимат минимум 4 месеца по 4 пъти на ден. Ако е на 50 - поне 5 месеца, дневната доза не се променя и т.н.

Храненето с водорасли е подходящо за всички възрасти. Алготерапията дава добри резултати при лечение на увеличена трета сливица. "Липсва здрава лигавица, която да попречи на алергените да слязат надолу и да предотврати инфекция. Резултатът е постоянен секрет в носоглътката и възпаления на ушите", обяснява д-р Манева. След неколкомесечен курс микроводорасли 2 пъти дневно състоянието на детето се подобрява, а заболеваемостта намалява като цяло.

Алготерапията може да е допълнение към всякакъв вид лечение - и традиционно, и хомеопатично. Няма противопоказания, не вреди. "Микроводораслите могат да подпомогнат и лечението на гастрит, язва и други проблеми на стомашно-чревния тракт. Приложено правилно, храненето с водорасли повишава жизнените сили на организма", категорична е д-р Манева.

Още по темата:
  • Червени водорасли се използват при рак на млечната жлеза Червени водорасли се използват при рак на млечната жлеза
  • Зелени водорасли за тонус и релакс Зелени водорасли за тонус и релакс
  • 10 лесни новогодишни обещания за по-фино тяло и по-добро здраве 10 лесни новогодишни обещания за по-фино тяло и по-добро здраве
  • Подвеждащите етикети допринасят за консумацията на храни с добавена захар от бебета и малки деца Подвеждащите етикети допринасят за консумацията на храни с добавена захар от бебета и малки деца
3.4/5 5 оценки

Продукти свързани със СТАТИЯТА

ИМУНОБОР УРО капсули * 30
14.65€ / 28.65лв.

ИМУНОБОР УРО капсули * 30

ИМУНОБОР капсули * 30
13.65€ / 26.70лв.

ИМУНОБОР капсули * 30

ИМУНОБОР БРОНХО капсули * 30
13.65€ / 26.70лв.

ИМУНОБОР БРОНХО капсули * 30

ИМУНОБОР БИОТИК капсули * 30
13.65€ / 26.70лв.

ИМУНОБОР БИОТИК капсули * 30

ИМУНОБОР КИДС капсули * 30
12.70€ / 24.84лв.

ИМУНОБОР КИДС капсули * 30

БАЗЕН ВОДОРАСЛИ капсули * 60
13.34€ / 26.09лв.

БАЗЕН ВОДОРАСЛИ капсули * 60

Коментари към Водораслите засилват имунната система и свалят кръвната захар

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Водораслите засилват имунната система и свалят кръвната захар
    www.framar.bg 
    на 02 March 2026 в 10:56
    Коментирайте "Водораслите засилват имунната система и свалят кръвната захар"

СТАТИЯТА е свързана към

  • Нашето здраве
  • Лекарства, които повишават кръвната захар
  • Как да свалим нивата на кръвна захар без лекарства
  • Карамелизирана захар - рецепта
  • Черен оман, Окопник, Зарасличе, Чернокос, Див тютюн, Мазен корен, Страсник, Голям кокеш
  • Марула
  • Водорасли АФА - с какво са полезни и какви рискове крият
  • Диабет
  • Драконов плод
  • Колко грама захар да ядем на ден
  • Манука
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
 Джърси одобри легализирането на асистираното самоубийство Джърси одобри легализирането на асистираното самоубийство

Джърси одобри легализирането на асистираното самоубийство

от 27 фев 2026г.Прочети повече
ЕК дава зелена светлина за финансиране на достъпа до безопасен абортЕК дава зелена светлина за финансиране на достъпа до безопасен аборт

ЕК дава зелена светлина за финансиране на достъпа до безопасен аборт

от 27 фев 2026г.Прочети повече
Перорално лекарство може да замени инжекциите за отслабванеПерорално лекарство може да замени инжекциите за отслабване

Перорално лекарство може да замени инжекциите за отслабване

от 27 фев 2026г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Как да предпазим децата си от инфекции и да се грижим за здравето на носа

преди 20 дни, 23 часа и 59 мин.

Инуностимулант при диабет - дайте ми предложения

преди 29 дни, 20 часа и 29 мин.
Всички

АНКЕТА

Има ли недостиг на лекарства по аптеките?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

БИФИДО КИДС СИНБИОТИК дъвчащи таблетки * 20 ДАНСОН

АКЛИЕФ крем 75 г

МАГНЕЗИЕВ ЦИТРАТ прах 150 г VIRIDIAN

АБОФАРМА ВИТАМИНИ A - Z таблетки * 30

БИЛЕРГИЯ таблетки 20 мг * 20

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

МАКМИРОР вагинален крем 30 г

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 02 март 2026г. в 10:54:44

НАЗО - ХИЛ S перорални капки, разтвор 30 мл

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 02 март 2026г. в 10:38:45

РЕСПИВАКС таблетки 25 мг * 30

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 02 март 2026г. в 09:32:11

ЛИВУРОН ФАСТ саше * 30

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 02 март 2026г. в 09:09:40

ХЮМЕКС спрей за нос 100 % 150 мл.

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 02 март 2026г. в 08:46:49
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2026 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival