Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Любопитно Знаете ли, че... Генетични предимства предопределят дълголетието

Генетични предимства предопределят дълголетието

от 12 дек 2011г.
Генетични предимства предопределят дълголетието - изображение
  • Инфо
  • Продукти
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Продукти
Коментари
Свързаност
  Гените решават колко дълго да живеем. Не може да не е така, щом и хора, водили нездравословен начин на живот, надхвърлят стоте. Коя ли е печелившата генна комбинация? Наградата за верния отговор е 10 милиона долара.

  Професор Томас Пърлс от Бостънския университет е убеден, че не можеш да надхвърлиш 100 години, ако нямаш известни генетични предимства. В момента Пърлс набира кандидати за един проект на фондация "Х prize", обявила премия от 10 милиона долара за този, който успее да разчете пълния генетичен код на сто души на възраст над 100 години, ала това ще бъде само първата стъпка.

  "Необходими са ни 10 000, а не само 100 гена, за да можем да установим връзката между генетичния материал, болестите и здравето", подчертава пионерът на генетичните изследвания Крейг Вентър, който е в комисията на обявения от фондацията конкурс.

  Един от участниците в проекта - Джордж Ебърхарт, е навършил наскоро 107 години. Дали неговият генетичен материал ще бъде от полза, щом никой от рода му не е доживял до 100 години, а малцина са достигнали 90. Защо тъкмо той е достигнал тази пределна възраст, припомня Дойче веле. Ебърхарт шармантно приписва дълголетието си на своя здрав брак - женен е за Мари вече цели 70 години. Тя от своя страна уверява, че мъжът й бил в такава страхотна форма благодарение на разнообразните си интереси.

  Подобни обяснения за съжаление не вършат никаква работа на науката. Те не могат да обяснят и странния на пръв поглед факт, че до дълбока старост достигат и хора, водили абсолютно нездравословен начин на живот. Според учения Нир Барзилай от Медицинския колеж "Алберт Айнщайн" в Ню Йорк генетичният строеж явно е в състояние да компенсира частично вредите от нездравословния живот.

  В хода на изследванията си върху начина на живот на столетниците Барзилай се е натъквал на много хора, които са били прекалено пълни, които са пушели, не са спортували и изобщо не са се хранили здравословно. Най-възрастната участничка в неговата програма, която починала малко преди 110-ия си рожден ден, е пушила до края на живота си.

  "Тя имаше гени, които я защитаваха от въздействието на околната среда", обяснява Барзилай. Това тълкуване се подкрепя и от данните за семейството й: една от сестрите й е умряла на 102 години, а брат й е на 105 и все още управлява един хеджфонд.

Още по темата:
  • Можем съзнателно да подобрим своята наследственост Можем съзнателно да подобрим своята наследственост
  • Доброто здраве се предава по наследство Доброто здраве се предава по наследство
  • Повече секс за по-дълъг живот Повече секс за по-дълъг живот
  • 72-годишният д-р Лайф се посвещава на здравословния начин на живот и борбата срещу стареенето 72-годишният д-р Лайф се посвещава на здравословния начин на живот и борбата срещу стареенето
2.8/5 4 оценки

Продукти свързани със СТАТИЯТА

БИЛКА ЧУДОДЕЙКА ТИНКТУРА БИЛКОЛЕТИЕ 100 мл
24.00лв. / 12.27 €

БИЛКА ЧУДОДЕЙКА ТИНКТУРА БИЛКОЛЕТИЕ 100 мл

ДЖЕНТИК ДЪЛГОЛЕТИЕ ЗДРАВО СЪРЦЕ капсули * 60
89.99лв. / 46.01 €

ДЖЕНТИК ДЪЛГОЛЕТИЕ ЗДРАВО СЪРЦЕ капсули * 60

ГЛАУКОМА - КЛИНИЧЕН СПРАВОЧНИК - ЙОЗЕФ ФЛАМЕР
35.00лв. / 17.90 €

ГЛАУКОМА - КЛИНИЧЕН СПРАВОЧНИК - ЙОЗЕФ ФЛАМЕР

МИСИЯ "МАЙКА" - ВЕЧНИТЕ ВЪПРОСИ ЗА БРЕМЕННОСТТА - ИЛИЯН НАЙДЕНОВ
39.90лв. / 20.40 €

МИСИЯ "МАЙКА" - ВЕЧНИТЕ ВЪПРОСИ ЗА БРЕМЕННОСТТА - ИЛИЯН НАЙДЕНОВ

АТЛАС ПО РЕНТГЕНОГРАФСКА ТЕХНИКА - ТОРСТЕН МЬОЛЕР, ЕМИЛ РАЙФ
24.00лв. / 12.27 €

АТЛАС ПО РЕНТГЕНОГРАФСКА ТЕХНИКА - ТОРСТЕН МЬОЛЕР, ЕМИЛ РАЙФ

БЕЗ БОЛКА - ПРЕРАБОТЕНО И ДОПЪЛНЕНО ИЗДАНИЕ - ПИЙТ ЕГОСКЮ - СИЕЛА
18.00лв. / 9.20 €

БЕЗ БОЛКА - ПРЕРАБОТЕНО И ДОПЪЛНЕНО ИЗДАНИЕ - ПИЙТ ЕГОСКЮ - СИЕЛА

Коментари към Генетични предимства предопределят дълголетието

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Генетични предимства предопределят дълголетието
    www.framar.bg 
    на 17 August 2025 в 16:39
    Коментирайте "Генетични предимства предопределят дълголетието"

СТАТИЯТА е свързана към

  • Знаете ли, че...
  • 5 лесни тибетски упражнения за здраве и дълголетие
  • Лечебен ефект на алкохолните напитки
  • Наследствена болест ли е шизофренията?
  • Методи за лечение на анорексия
  • Нефрит за привличане на любов, пари и дълголетие
  • Уголемената езична сливица е локално състояние и не води до увреждане на далечни органи
  • ПИЙТЕ ПОНЕ ПО 1 ЧАША КАФЕ ВСЕКИ ДЕН
  • Диета с ниско съдържание на мазнини
  • Защо някои жени имат по-голям корем от други?
  • Мечтаете за дълголетие - сключете брак
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
ДефибрилацияДефибрилация

Дефибрилация

от 16 авг 2025г.Прочети повече
Инфекция с Вибрио вулнификус (Vibrio vulnificus) - заразяване, симптоми, лечениеИнфекция с Вибрио вулнификус (Vibrio vulnificus) - заразяване, симптоми, лечение

Инфекция с Вибрио вулнификус (Vibrio vulnificus) - заразяване, симптоми, лечение

от 16 авг 2025г.Прочети повече
Назначението на антиваксъри в Комитета по ваксинационни политики разбуни ИталияНазначението на антиваксъри в Комитета по ваксинационни политики разбуни Италия

Назначението на антиваксъри в Комитета по ваксинационни политики разбуни Италия

от 15 авг 2025г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Преглед при лекар, рецепти, лечение - по време на почивка

преди 32 дни, 3 часа и 21 мин.

Къде изчезна пробиотикът Вивомикс?

преди 37 дни, 6 часа и 43 мин.
Всички

АНКЕТА

Как се спасявате от летните жеги?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ПОСТ - НЕПРОЛ М гел 50 г

ЛАЙФ ЕКСТЕНШЪН ФУКОИДАН капсули * 60

МЕТАЛЕН КАПАН ЗА ПЛЪХОВЕ K - 3003

ОЛАНЗАКОН таблетки 10 мг * 28 ФАРМАКОНС

АБОФАРМА МАГНЕФОРС ЛИКУИД + В6 СТИК с вкус на кола * 20

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

ТАВАНИК таблетки 500 мг * 7 САНОФИ

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 авг 2025г. в 22:57:26

ТАВАНИК таблетки 500 мг * 7 САНОФИ

Коментар на: Петко Стоянов от 16 авг 2025г. в 21:18:41

ПРИМЛАЙФ ВЕЧЕРНА ИГЛИКА капсули 500 мг * 100

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 авг 2025г. в 19:21:00

Възпаление на кръвоносните съдове

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 авг 2025г. в 19:19:52

СИОФОР таблетки 1000 мг * 30 BERLIN CHEMIE

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 авг 2025г. в 19:16:30
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival