Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Любопитно За нашето здраве Депресията засяга все повече млади хора

Депресията засяга все повече млади хора

от 19 май 2014г.
Депресията засяга все повече млади хора - изображение
  • Инфо
  • Продукти
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Продукти
Коментари
Свързаност

Проучвания в областта на заболяванията, които се превръщат в сериозна заплаха за здравето на хората, сочат, че през последните години депресията и сродните на нея състояния засягат все повече хора. Още по-неприятна е констатацията, че долната възрастова граница на заболелите все повече пада.

Статистика, направена на базата на информация от 17 страни по света, пък сочи, че всеки двадесети човек е изпадал поне веднъж в депресивно състояние.

Доскоро при лечението на депресии, страхови неврози, пристрастявания и потиснатост медицинската практика залагаше изключително на синтетични лекарства, които повлияват нивата на невротрансмитери в мозъка. Употребата им обаче често носи със себе си нежелани странични ефекти, част от които доста сериозни. Поради тази причина и в името на запазването на човешкото здраве, лекарите насочиха вниманието си към лечението с натурални вещества. Предимството при тях е, че се справят също толкова ефективно със симптомите, както синтетичните, без да причиняват странични ефекти.

Такъв натурален продукт представлява real SAM-e (S-Aденозил-L-метионин). Хранителната добавка се базира на изцяло билков състав и след проведени множество изпитания е доказала ефективността си при лечението на емоционален дисбаланс и различни депресивни състояния, сред които и следродилна депресия.

За разлика от антидепресантите с рецепта, естественото съединение S-Aденозил-L-метионин (молекула, получена от свързването на аминокиселината метионин с аденозин трифосфат) не причинява странични ефекти като главоболие, безсъние, умора и сексуална дисфункция.

Благоприятното и лечебно въздействие на SAM-e се основава на факта, че то се съдържа в почти всички телесни течности и тъкани и участва в десетки важни процеси в организма, част от които са свързани с действието на допамин, серотонин и други невротрансмитери в мозъка, като по този начин подобрява настроението и намалява депресията. Изключително ефективен и безопасен, SAM-е притежава още едно предимство пред синтетичните антидепресанти - ефектът от приемането му е значително по-бърз. Обикновено при антидепресантите се изискват поне 6-8 седмици прием, за да се усети въздействието им.

Клинични изследвания сочат, че естественото съединение SAM-e може да бъде използвано успешно при лечението на редица други заболявания, сред които болест на сърцето, остеоартрит, тендонит, хронични болки в кръстта, деменция и Алцхаймер, преждевременно стареене, проблеми с паметта, болести на черния дроб, Паркинсон, множествена склероза, мигрена, оловно натравяне и др.

Още по темата:
  • Депресираните хора не гледат в очите Депресираните хора не гледат в очите
  • Какво предизвиква предродилната депресия и как се лекува тя Какво предизвиква предродилната депресия и как се лекува тя
  • Депресията състарява организма? Депресията състарява организма?
  • Светлина в ухото срещу депресия Светлина в ухото срещу депресия
5.0/5 1 оценка

Продукти свързани със СТАТИЯТА

ПОРТРЕТ НА ПОЕТА КАТО МЛАД - НЕДЯЛКО СЛАВОВ - ХЕРМЕС
6.11€ / 11.95лв.

ПОРТРЕТ НА ПОЕТА КАТО МЛАД - НЕДЯЛКО СЛАВОВ - ХЕРМЕС

ПОДМЛАДЯВАЩИЯТ ЕНЗИМ - Д-Р ХИРОМИ ШИНИЯ - СИЕЛА
7.62€ / 14.90лв.

ПОДМЛАДЯВАЩИЯТ ЕНЗИМ - Д-Р ХИРОМИ ШИНИЯ - СИЕЛА

ЕТЕРИКА ЕТЕРИЧНО МАСЛО ОТ КАНЕЛА 10 мл
4.00€ / 7.82лв.

ЕТЕРИКА ЕТЕРИЧНО МАСЛО ОТ КАНЕЛА 10 мл

ВАЛЕРИАНА ОРГАНИК капсули 400 мг * 60 VIRIDIAN
24.20€ / 47.33лв.

ВАЛЕРИАНА ОРГАНИК капсули 400 мг * 60 VIRIDIAN

МАКЕДА БОТАНИКС ЕТЕРИЧНО МАСЛО ОТ БЕРГАМОТ 10 мл
12.07€ / 23.61лв.

МАКЕДА БОТАНИКС ЕТЕРИЧНО МАСЛО ОТ БЕРГАМОТ 10 мл

БИСМУТУМ 9 CH
2.92€ / 5.71лв.

БИСМУТУМ 9 CH

Коментари към Депресията засяга все повече млади хора

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Депресията засяга все повече млади хора
    www.framar.bg 
    на 19 May 2026 в 01:18
    Коментирайте "Депресията засяга все повече млади хора"

СТАТИЯТА е свързана към

  • Нашето здраве
  • Лекарства и добавки срещу нервно напрежение и стрес
  • Лечение при баланит
  • Лечение с алопуринол
  • Антиаритмични лекарства (лекарства за лечение при аритмия)
  • Лечение на бъбречна недостатъчност
  • Лечение при панкреатит
  • Кодеин
  • Лечение при ангина (остър тонзилит)
  • Лечение на синузит
  • Лечение при ларингит
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Какво е фтизиатрия?Какво е фтизиатрия?

Какво е фтизиатрия?

от 18 май 2026г.Прочети повече
PFAPA синдромPFAPA синдром

PFAPA синдром

от 18 май 2026г.Прочети повече
Халюциногенът ибогаин в борбата с посттравматичното стресово разстройствоХалюциногенът ибогаин в борбата с посттравматичното стресово разстройство

Халюциногенът ибогаин в борбата с посттравматичното стресово разстройство

от 18 май 2026г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Тихият инсулт - когато не разбираме, че сме получили мозъчен инфаркт

преди 10 дни, 12 часа и 12 мин.

Накъде да се отварят вратите в новата ми къща - навън или навътре?

преди 14 дни, 11 часа и 11 мин.
Всички

АНКЕТА

Как ни повлия приемане на еврото?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

САНАВИТА МАСАЖЕН ГЕЛ АРНИКА И ДЯВОЛСКИ НОКЪТ 30% 150 мл

АМИКС ЛИВЪР КЛЕНЗ капсули * 100

ХРИСТИНА МАСАЖНО МАСЛО ЗЛАТО 150 мл

ЕЛЛЕН ПОЧИСТВАЩА ПЯНА ЗА ИНТИМНАТА ЗОНА 150 мл

ЕЛЛЕН ПРОБИОТИЧНИ ТАМПОНИ МЕДИУМ * 22

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

ИГНАТИА АМАРА 30 СН

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 18 май 2026г. в 14:46:23

АЛОРА таблетки 100 мг * 20

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 18 май 2026г. в 14:46:12

ТИОЗИД таблетки 4 мг * 20

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 18 май 2026г. в 14:45:10

МЕЛАТОНИН АМБРОЗ УНО ФОРТЕ таблетки 1 мг * 30

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 18 май 2026г. в 14:40:08

АСАМ КРОЙТЕРХОФ ГЕЛ С ДЯВОЛСКИ НОКЪТ И ЕВКАЛИПТ 250 мл

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 18 май 2026г. в 14:18:33
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2026 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival