ДОБРИТЕ БАКТЕРИИ ПОМАГАТ ДА СЕ СПРАВИМ С МНОГО БОЛЕСТИ
Кожата, храносмилателният тракт и влагалището при жените са населени от милиарди бактерии, които имат съществено значение за правилното им функциониране. Тези бактерии съставляват бактериалната флора на организма. Най-голям е броят им в храносмилателния тракт - 500 различни вида. Тяхната общност оформя чревната флора. Тя е отговорна за редица дейности, някои от които са ясно свързани с имунната система, храненето и интоксикацията на организма. Високата концентрация на „добрите бактерии" в червата оказва много благотворни въздействия. Сред тях са: подобрено храносмилане, повишен имунитет, понижен риск от чревни заболявания, вкл. Рак, по-добро усвояване на важни хранителни вещества, като протеини, минерали и витамини.
Качеството на чревната микрофлора се определя от равновесието на различните видове бактерии. При нормални условия всеки вид контролира останалите, като не им позволява да се размножават прекомерно. Това екологично равновесие може да бъде нарушено от определени фактори, като диета, хроничен стрес, хирургична операция, чревни инфекции от бактериален или вирусен характер, прием на лекарства - най-често антибиотици и противозачатъчни.
Терапията с какъвто и да е антибиотик /особено широкоспектърните/ и продължителното приемане на антибиотици /което се налага често в ежедневието/ са в състояние да променят естествената микрофлора на червата и да предузвикат стомашно-чревни смущения, като най-уязвими са малките деца. Често оплакванията се изразяват в гадене и тъпа болка, поява на диария /може би най-често срещаният страничен ефект на антибиотичното лечение/, газове, подуване на корема и загуба на апетит. Дълготрайните промени варират от алергии, периодично повтарящи се инфекции, синдром на раздразнено дебело черво до хронична кандидоза.
За да се намалят тези прояви и да се възстанови възможно най-бързо чревната флора, днес в световен мащаб се препоръчва употребата на про-биотични култури от полезни бактерии както по време на лечението с антибиотик, така и поне седмица след спирането му. Все по-често за целта се употребяват хранителни добавки под формата на пробиотични капсули, съдържащи само Lactobacillus acidophilus или в комбинация с други полезни бактерии. Невъзможността да се приемат големи количества живо кисело мляко /особено от децата/, непоносимостта на някои хора към него, както и влошените му качества при индустриалното му производство правят подобен род продукти отличен източник на млечно-кисели бактерии, които защитават от страничните ефекти на антибиотиците. Изследванията на редица специалисти в областта на позитивното влияние на пробиотиците към човешкия организъм доказват, че те:
- подобряват смилаемостта на млечните продукти и други протеини;
- стимулират абсорбцията на лактоза при хора, които я усвояват трудно;
- подпомагат цялостното храносмилане и потискат прекомерното размножаване на болестотворни микроорганизми;
- потискат гнилостните процеси в стомаха и червата;
- предотвратяват редица случаи на диария;
- намаляват риска от болести на стомаха;
- намаляват риска от тумори на дебелото черво;
- възстановяват нормалната чревна микрофлора, нарушена от приема на антибиотици и други.
Продукти свързани със СТАТИЯТА
ФЕМИФЛОРА вагинални супозитории * 10 ФОРТЕКС
АЛКАДЖИН вагинални овули * 10
ПЕСАР PORTEX PVC N 71 мм.
ВАГИЗАН CREMOLUM овлажняващи овули * 16
СИЛВЕРЖИН ПЛЮС вагинални капсули * 10 ЕКОФАРМ
ВАГИУЕЛ ДИЛАТАТОР КОМПЛЕКТ размер L * 3
Безплатна доставка за България!СТАТИЯТА е свързана към
- Нашето здраве
- СПЕЦИФИЧНИЯТ ВКУС В УСТАТА МОЖЕ ДА Е ПРИЗНАК НА СКРИТО ЗАБОЛЯВАНЕ
- Антибиотици
- Състоянието на ноктите на ръцете предупреждава за евентуални заболявания
- Влагалище
- Хлорамфеникол
- Д-р Иванка Иванова Кьолиева
- д-р Елка Маринова Станчева
- д-р Мима Димитрова Димитрова
- д-р Васил Иванов Иванов
- д-р Георги Николов Георгиев
Коментари към ДОБРИТЕ БАКТЕРИИ ПОМАГАТ ДА СЕ СПРАВИМ С МНОГО БОЛЕСТИ