Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Любопитно Грижа за детето На 1 юни отбелязваме Международния ден на детето

На 1 юни отбелязваме Международния ден на детето

от 01 юни 2012г.
На 1 юни отбелязваме Международния ден на детето - изображение
  • Инфо
  • Продукти
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Продукти
Коментари
Свързаност
Международният ден на детето 1 юни води началото си от Световната конференция по въпросите на детското здраве, състояла се в Женева през 1925 година.

Първи юни е официално обявен за Международен ден за защита на децата през 1949 г. Една година по-късно 1 юни за първи път е честван едновременно в 51 страни по света.

Международният ден на детето ще се отбележи с различни прояви в столицата. Днес от 10,30 часа, пред Националния дворец на децата, заместник-министърът на образованието, младежта и науката Милена Дамянова ще открие тържество, посветено на Международния ден на детето. Празникът започва с концерт, след който заместник-министър Дамянова ще връчи награди на изявилите се най-добре млади таланти от школите на Националния дворец на децата. В компанията на Ути Бъчваров и Пеньо Иванов, заедно с присъстващите деца, Дамянова ще се включи в приготвянето на най-дългия сандвич от екологични продукти.

Програмата на празника включва още парад на домашни любимци, дресировка на кучета, разнообразни игри с томбола, театрална постановка на трупата "Звездни мигове", дискотека. Празничният ден ще завърши с тържествен концерт на представителни формации на Националния дворец на децата в зала 11 на НДК. В 14 ч. в Министерството на образованието, младежта и науката заместник-министър Милена Дамянова ще връчи наградите на победителите в конкурса "Вълшебният свят на приказките" за деца от 3 до 7 годишна възраст. Първите 30 класирани творби са изложени във фоайето на 5 етаж на МОМН. От 19,00 часа в Столичен куклен театър, Милена Дамянова, заместник-министър на образованието, младежта и науката, ще присъства на връчването на наградите "Златна ябълка".

По случай Международния ден на детето Столичната дирекция на вътрешните работи, Столичната община и Съюзът на българските автомобилисти организират детски празник по безопасност на движението на площад "Св. Александър Невски". Инициативата започва тази сутрин в 8.30 часа - деца, пътни полицаи и представители на СБА ще раздават листовки за пътна безопасност на възлови кръстовища в столицата. От 10.30 часа на площад "Св. Александър Невски" са предвидени автомобилни демонстрации от известни български състезатели. Състезанието "Пътен полицай на СДВР" - дисциплина за майсторско управление на полицейски автомобил, ще протече в два етапа - от 11.00 до 12.00 часа и от 12.50 до 13.40 часа.

Състезанието по приложно колоездене за деца в защитена зона при създадена реална пътна обстановка започва в 12 часа. Награждаването на призьорите от двете състезания ще започне в 13.40 часа.

Също по повод днешния празник Столичната община и Съветът по безопасност на движението на децата в София организират и откриване на площадка по безопасност на движението по пътищата в ЦДГ 87 "Буката". Събитието ще започне от 10.30 часа. ЦДГ 87 "Буката" се намира в район "Триадица", ул. "Цар Петър" №5. "Софийска вода" организира детски празник, който ще се състои от 11:00 ч. в Зоологическата градина в София. Пред входа на къщата на видрите, които бяха осиновени от компанията през януари, ще бъде изградена арт инсталация, изобразяваща пътя на водата от природата до домовете на хората.

Днес - 1 юни - в болница "Лозенец" ще преглеждат безплатно всички деца /до 18-годишна възраст/.

Представители на Съвета на децата към Държавната агенция за закрила на детето /ДАЗД/ ще гостуват на Народното събрание днес. В 10.00 часа в зала "Запад" младежите ще разговарят с председателя на Народното събрание Цецка Цачева, с председателя на Комисията по образованието, науката и въпросите на децата, младежта и спорта Огнян Стоичков и с депутати от комисията. Сред обсъжданите теми ще бъде приемането на проектозаконите за детето и за предучилищното и училищното образование, както и създаването на консултативни органи за деца на местно, регионално и национално ниво. Младежите ще коментират и тревожните данни за броя на изоставените деца, на отпадналите от училище деца и проявите на насилие над деца.

Представителите на Съвета на децата към ДАЗД ще се запознаят с историята и дейността на българския парламент. В 11.00 часа в пленарната зала на Народното събрание гостите ще бъдат поздравени по повод Международния ден на детето. Съветът на децата към ДАЗД включва по един представител на децата от всяка административна област. От създаването си през 2003 г. досега в Съвета са членували 84 деца.

От 15.00 ч. до 19.00 ч., в парковото пространство на НДК, в алеите до "Моста на влюбените" ще се проведе празник за Международния ден на детето, организиран от Столична община. Празнична забавна програма с песни и игри ще бъде представена на специално изградена сцена. Ще участват театър "Пан", Театрална формация "Сириус", Музикални формации "Радиодеца" и "Смехоранчета". В обособени пространства ще има различни атракции за децата: с Фондация "Изкуство за детето" ще се изработват хартиени кукли и пластични картини; ще работи фотостудио на открито; ще гостува списание National Geographic; ще бъдат прожектирани анимационни филми; ще има рисунки и моделиране герои на "Дисни Ченъл".

Художници ще гримират децата и ще ги превърнат в приказни герои. Ще има много игри и състезания с награди - Театър "Пан" ще подари велосипед БМХ за победителя във викторина, а фирма "Зайо Байо" ще подари детски електромобил като награда в томбола. В 17.00 ч., на Моста на влюбените ще бъде открита фотографска изложба посветена на децата.

Още по темата:
  • На 4 юни отбелязваме Международния ден за защита на децата, жертви на агресия На 4 юни отбелязваме Международния ден за защита на децата, жертви на агресия
  • На 22 април отбелязваме Международният ден на Земята На 22 април отбелязваме Международният ден на Земята
  • По празници мъжете изпадат в депресия По празници мъжете изпадат в депресия
  • Специалисти обясняват как се преодолява следпразничната депресия Специалисти обясняват как се преодолява следпразничната депресия
3.5/5 4 оценки

Продукти свързани със СТАТИЯТА

СВАТБАТА - ПРАЗНИК НА ПРАЗНИЦИТЕ В БЪЛГАРСКИЯ СЕМЕЕН КАЛЕНДАР - ЛИЛИЯ СТАРЕВА - ХЕРМЕС
19.95лв.

СВАТБАТА - ПРАЗНИК НА ПРАЗНИЦИТЕ В БЪЛГАРСКИЯ СЕМЕЕН КАЛЕНДАР - ЛИЛИЯ СТАРЕВА - ХЕРМЕС

БАБЕ ПЕДИАТРИК ИЗМИВАЩ ДУШ ГЕЛ 100 мл
10.10лв.

БАБЕ ПЕДИАТРИК ИЗМИВАЩ ДУШ ГЕЛ 100 мл

ДР. БОБ МУЛТИВИТАМИНИ + ЦИНК + ЙОД дражета * 45
18.10лв.

ДР. БОБ МУЛТИВИТАМИНИ + ЦИНК + ЙОД дражета * 45

ГАРДЪН ОФ ЛАЙФ ПРАЙМЪЛ ДИФЕНС ПРОБИОТИК ЗА ДЕЦА 81 г
107.30лв.

ГАРДЪН ОФ ЛАЙФ ПРАЙМЪЛ ДИФЕНС ПРОБИОТИК ЗА ДЕЦА 81 г

ДВАНАДЕСЕТ ПРИНЦЕСИ - ИВО СИРОМАХОВ - СИЕЛА
25.00лв.

ДВАНАДЕСЕТ ПРИНЦЕСИ - ИВО СИРОМАХОВ - СИЕЛА

ЧЕТКА ЗА ЗЪБИ CURAPROX 5500 ULTRA SOFT ЗА ДЕЦА
14.20лв.

ЧЕТКА ЗА ЗЪБИ CURAPROX 5500 ULTRA SOFT ЗА ДЕЦА

Коментари към На 1 юни отбелязваме Международния ден на детето

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте На 1 юни отбелязваме Международния ден на детето
    www.framar.bg 
    на 03 July 2025 в 12:20
    Коментирайте "На 1 юни отбелязваме Международния ден на детето"

СТАТИЯТА е свързана към

  • Грижа за детето
  • Домашни средства срещу цистит при деца
  • д-р Жоро Христофоров Борисов
  • д-р Тони Цветанов Григоров
  • Д-р Иванка Иванова Кьолиева
  • д-р Веселина Тодорова Илчевска
  • д-р Петя Василева Петришка
  • д-р Анета Веселинова Славова
  • Функции и задачи на Детска педагогическа стая
  • д-р Илка Йорданова Папазова-Колева
  • д-р Станимила Милчева Петрова
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();

ЗДРАВЕН ФОРУМ ПО ТЕМАТА

Международен форум "Заедно срещу сколиозата" - 7 юни, 2025 година - София

преди 65 дни, 22 часа и 43 мин.

Международен форум "Заедно срещу сколиозата" - 29 юни, 2024 година - София

преди 379 дни, 3 часа и 56 мин.
Всички

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Защо не трябва да пием кафе преди кръвни изследвания - всичко което трябва да знаете

преди 5 дни, 20 часа и 31 мин.

Безплатна консултация за деца с витилиго - Габрово, юли, 2025 година

преди 7 дни, 13 часа и 12 мин.

Прием в болница - какво заплаща НЗОК, какви документи са необходими и колко продължава болничният престой

преди 19 дни, 20 часа и 4 мин.

Психотест за оръжие в България: Какво представлява и формалност ли е?

преди 20 дни, 3 часа и 5 мин.
Всички

АНКЕТА

Пушите ли?

Виж резултатите
Още интересни публикации
Оставяте ли децата сами у дома? Оставяте ли децата сами у дома?

Оставяте ли децата сами у дома?

от 14 май 2025г. Прочети повече
Кафяви водорасли Кафяви водорасли

Кафяви водорасли

от 24 апр 2024г. Прочети повече
Витамини и минерали за деца-какво трябва да знаем Витамини и минерали за деца-какво трябва да знаем

Витамини и минерали за деца-какво трябва да знаем

от 05 фев 2024г. Прочети повече
Лечение на възпалено гърло при деца Лечение на възпалено гърло при деца

Лечение на възпалено гърло при деца

от 08 дек 2022г. Прочети повече

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

УРИНАЛ сироп 150 мл ВАЛМАРК

БИОНИКЕ TRIDERM INTIMATE УСПОКОЯВАЩ ИНТИМЕН ГЕЛ С pH 7.0 ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА И НЕТОЛЕРАНТНА КОЖА 500 мл

НУТРИКОМП Д НЕУТРАЛ ЕНТЕРАЛНА ХРАНА 500 мл

ШИПКА С КАРАМФИЛ 150 г БИОНИА

ДЕРМОКСЕН ХИДРА вагинални овули * 7

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

ФИБРОЗИМ стомашно - устойчиви капсули * 30

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 03 юли 2025г. в 11:29:57

МАКМИРОР вагинални глобули * 12

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 03 юли 2025г. в 11:28:39

МАКМИРОР вагинални глобули * 12

Коментар на: Камелия от 03 юли 2025г. в 10:38:34

УРОФИТ таблетки * 120 ТОШКОВ

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 03 юли 2025г. в 10:32:41

УРОФИТ таблетки * 120 ТОШКОВ

Коментар на: Дида от 03 юли 2025г. в 06:55:06
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival