На 3-годишна възраст трябва да се направи първият очен преглед при децата
Първият очен преглед при децата трябва да е на 3-годишна възраст.
"Тогава се откриват най-грубите очни промени", заяви управителят на очна болница "Луксор" в Пловдив д-р Димитър Тасков. Профилактичните прегледи продължават в първи клас, а оттам нататък се следи развитието на детето в училищна възраст.
По думите на д-р Тасков голяма част от катастрофите по пътищата се дължат на недобре виждащи шофьори.
"В момента медицинското свидетелство, необходимо за издаване на шофьорска книжка, се заверява от общопрактикуващия лекар. Той не винаги е способен да "улови" симптомите на очни проблеми, а и често пациентите могат да го заблудят", уточни д-р Тасков. Той бе категоричен, че тази дейност трябва да се върне към очните лекари и те да заверяват медицинските свидетелства по отношение на зрението.
При възрастните хора най-значимото социално заболяване е глаукомата. Те трябва да ходят на очен преглед поне веднъж годишно, а при оплаквания, и по-често.
"За съжаление, очните болести са подценени у нас. Причината е, че те водят само до органна смърт, тоест загуба на зрението, а няма риск от смърт на пациента, както е при сърдечно-съдовите и онкологичните заболявания, например", обясни д-р Тасков.
Продукти свързани със СТАТИЯТА
АРМОЛАЙН ПЕНСКОП
ВИЗИОЗОН капсули 351 mg * 30 ЗОНАФАРМ
ЛУТАКС 10 ПЛЮС капсули * 30
ЧЕРНА БОРОВИНКА + БЪЗ капсули * 60 NATURE'S WAY
НАТРОЦЕВТИКА ОМЕГА 3 ФОРТЕ капсули * 60
НЕУРЕТИН капки 10 мл
СТАТИЯТА е свързана към
- Нашето здраве
- Лечение на ечемик с домашни средства
- Защо се разширяват зениците при преглед?
- Домашни средства срещу цистит при деца
- Българска маслодайна роза, Казанлъшка маслодайна роза, Българска роза, Казанлъшка роза
- Всяко четвърто британско дете ще доживее до 100 г.
- КП № 12 ДИАГНОСТИКА И ЛЕЧЕНИЕ НА ДЕТЕ С ВРОДЕНИ АНОМАЛИИ
- д-р Доси Тодоров Досев
- Кокосова палма
- Натурални средства за лечение на конюнктивит
- Стрес и емоционален живот при родители на деца със специални образователни потребности
Коментари към На 3-годишна възраст трябва да се направи първият очен преглед при децата