В Бразилия глобяват, ако се пречи на майка да накърми бебето си
В бразилския град Сао Пауло одобриха закон, който забранява на обществени и частни организации да пречат на майките да кърмят децата си на публични места.
Кърменето навън предизвика широки обществени дебати у нас, след като охраната в софийски мол забрани на майка да накърми детето си.
Макар това да е напълно нормален акт, все още има хора, които се смущават от кърмещите навън жени.
Именно това принуждава общината в Сао Пауло да приеме закон, който се очаква да бъде подписан от кмета в следващите седмици.
Според него който възпрепятства майките да хранят децата си, може да бъде глобен със сума, равняваща се на около $150.
Авторите на предложението смятат, че предразсъдъците около този акт трябва да бъдат разбити и се позовават на препоръките на Световната здравна организация.
Според нея кърмата е най-добрият хранителен източник за малките деца и те трябва да я получават най-малко през първите 6 месеца от живота си.
Това намалява риска от инфекциозни заболявания и подобрява здравето на пеленачетата.
Коментари към В Бразилия глобяват, ако се пречи на майка да накърми бебето си