Освобождават от такса около 250 специализанти по медицина
До началото на юли ще бъдат приети облекчения за специализиращи млади лекари, обучаващи се в най-дефицитните специалности.
Това съобщи здравният заместник-министър Бойко Пенков.
Очаква се от тях да се възползват специализантите по анестезиология, патоанатомия, спешна медицина и инфекциозни болести.
Около 250 млади медици ще бъдат освободени от таксата в размер на 180 лева месечно за обучението си.
Междувременно стана ясно, че младите специализиращи лекари у нас искат заплата между 1000 и 1500 лева.
Според 44,4% от 1000 анкетирани наши студенти това е адекватната сума, която те трябва да получават.
НОВИНАТА е свързана към
- Министър Ивкова: Здравеопазването работи въпреки тежкото наследство в системата
- Доц. д-р Петко Стефановски, д.м.
- Здравното министерство отново предлага промени в наредбата, която регулира цените на лекарствата
- Регламентира се правото на фелдшерите да оказват спешна помощ
- ВАС отмени окончателно наредбата, определяща пакета от здравни дейности, гарантиран от бюджета на НЗОК
- МЗ изготвя нова наредба за основния пакет от дейности
- Новата наредба за специализация в медицината – начало на промените в полза на младите лекари
- Министерство на здравеопазването
- Шокиращи разлики в цените, които плащат 7 болници за едно и също лекарство
- Здравното министерство: По-малко са напусналите медици през 2015 г.
Коментари към Освобождават от такса около 250 специализанти по медицина