Ферментиралите храни са полезни за здравето
Синьо сирене, кисело зеле, туршии - ако някога сте смятали тези храни за нездравословни, време е да промените мнението си.
Британски учени откриха, че ферментиралите храни, оставени да отлежат няколко седмици, преди да бъдат консумирани, са полезни за здравето.
"Редовната консумация на ферментирали нискомаслени млечни храни като извара и кисело мляко намалява риска от диабет от втори тип с 25 процента за 11 години", обясняват учените.
"Около 80 процента от имунните клетки са в стомаха. Ферментиралите храни стимулират бактериите, помагащи на имунитета", казва Алисън Кларк от Британската диетична асоциация.
Продукти свързани със СТАТИЯТА
МАТИСЪН БИО ЖИВА ЛИМОНАДА С ДЖИНДЖИФИЛ И КУРКУМА 500 мл
ФЕРМЕНТИРАЛ ЧАЙ ОТ ТЕСНОЛИСТНА ВЪРБОВКА 40 г
ФЕРМЕНТИРАЛ ЧАЙ ОТ ТЕСНОЛИСТНА ВЪРБОВКА С ОБЛЕПИХА 40 г
РЕГУЛАТПРО БИО солуцио 350 мл
Безплатна доставка за България!БИОТЕН ХИАЛУРОНИК ГОЛД АМПУЛИ ПРОТИВ БРЪЧКИ 1.3 мл * 7
АРОМАНДИСЕ КРЕМООБРАЗНО БЯЛО МИСО 250 г
СТАТИЯТА е свързана към
- Нашето здраве
- 10 невероятни ползи от черешите за нашето здраве
- Кефир - приготвяне у дома, ползи и рецепти
- Защо трябва да ядем горчиви храни
- Какво означават цветовете на плодовете и зеленчуците за нашето здраве
- Повече секс за по-дълъг живот
- Лецитин: полезни свойства и приложение
- Соланинът - колко опасен може да бъде?
- Пробиотици
- Лечебен ефект на алкохолните напитки
- Начинът на живот е ключов за здравето в напреднала възраст
Коментари към Ферментиралите храни са полезни за здравето