Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Здравна медия Здравни новини Американското правителство ще съдейства на жените, които искат да направят аборт в друг щат

Американското правителство ще съдейства на жените, които искат да направят аборт в друг щат

от 15 юли 2022г.
Редактор: Вероника Събова
Американското правителство ще съдейства на жените, които искат да направят аборт в друг щат - изображение
  • Инфо
  • Продукти
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Продукти
Коментари
Свързаност

Президентът на Съединените щати Джо Байдън заяви, че жените, живеещи в щати, забраняващи аборта, които предприемат пътуване с цел прекъсване на нежелана бременност, ще бъдат защитени от федералното правителство.

Милиони жени в САЩ загубиха конституционното си право на аборт през юни тази година, след като Върховният съд отмени решението по делото „Роу срещу Уейд“, водено през далечната 1973 г. Това проправи път на отделни щати в страната да въведат забрана срещу процедурата.

Тринадесет щата вече са ограничили или забранили достъпа до аборт. Поради това жените, живеещи в градове, в които достъпът до аборт е ограничен или забранен, може да бъдат принудени да пътуват до други райони на страната, където процедурата е законна.

Междувременно решението на Върховния съд превърна щатите, решили да се възползват от възможността да въведат забраната, в бойни полета в борбата за отмяна или поддържане на медицинската услуга.

>>> Ще се върнат ли САЩ 50 години назад след отмяна правото на аборт на американките

Опасения за арести и преследвания

По време на виртуална среща с губернатори от Демократичната партия Джо Байдън коментира, че е възможно някои американски щати да направят опити за арести на жени, които пресичат щатските граници с цел извършване на законен аборт. „Не мисля, че хората вярват, че това е възможно. Но ще се случи.“, коментира американският президент.

Питър Боус от BBC в Лос Анджелис сподели също своите опасения, че е възможно в щатите, които ограничават абортите, служителите на реда да се опитат да получат достъп до хронологията на търсенията и данните за геолокацията на смартфони, притежавани от хора, които плануват пътуване с цел прекъсване на нежелана бременност.

Това е една от причините американската интернет и софтуерна корпорация Google да вземе решение през следващите седмици да започне да изтрива информация, когато нейните системи идентифицират пътуване до клиники за аборти, центрове за консултиране по въпросите за бременността, кризисни центрове за жертви на домашно насилие и други институции, които предоставят подобни услуги. Записите в историята на местоположението на всеки потребител ще бъдат премахвани скоро след посещението на специализираните центрове и клиники.

Хапче за аборт

По време на виртуалната среща Джо Байдън коментира също, че правителството ще осигури достъп до хапчета за прекъсване на бременността в щатите, където абортите са забранени. Но намесата на федералното правителство може да доведе до правни предизвикателства, които е възможно да стигнат чак до Върховния съд, коментира пред BBC д-р Матю Уилсън, експерт по политически науки в Южния методистки университет, особено ако щатите сметнат, че правителството „работи активно за подкопаване на щатските закони“.

>>> Маргарет Атууд за правото на аборт: Принудителното раждане е робство

Действия срещу решението на Върховния съд

Отмяната на решението по делото „Роу срещу Уейд“ предизвика масови протести и гражданско недоволство в редица градове в Съединените щати. Решението на Върховния съд гарантира, че бременните жени имат право на аборт през първите три месеца от бременността, като същевременно позволява законови ограничения и забрани през втория и третия триместър.

Според Джо Байдън само победа на демократите в междинните избори ще предоставят на Конгреса властта да възстанови конституционното право на жените за прекъсване на нежелана бременност. Това ще стане по един или друг начин след месец ноември, коментира още американския президент.

Източник:

Roe v Wade: Women travelling for abortions will be protected - Biden: https://www.bbc.com/news/world-us-canada-62018206

Още по темата:
  • Забрана на абортите в САЩ – къде е въведена и какви са ограниченията Забрана на абортите в САЩ – къде е въведена и какви са ограниченията
  • След забраната на абортите в САЩ: Жени умират от кръвозагуба при спонтанен аборт След забраната на абортите в САЩ: Жени умират от кръвозагуба при спонтанен аборт
  • Родителите във Великобритания ще имат право на отпуск след спонтанен аборт Родителите във Великобритания ще имат право на отпуск след спонтанен аборт
  • В Исландия почти не се раждат деца със синдрома на Даун В Исландия почти не се раждат деца със синдрома на Даун
5.0/5 1 оценка

Продукти свързани с НОВИНАТА

НИКОЙ НЕ ЗНАЕ ЗА НАС - СИМОНА СПАРАКО - ХЕРМЕС
14.95лв. / 7.64 €

НИКОЙ НЕ ЗНАЕ ЗА НАС - СИМОНА СПАРАКО - ХЕРМЕС

Коментари към Американското правителство ще съдейства на жените, които искат да направят аборт в друг щат

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Американското правителство ще съдейства на жените, които искат да направят аборт в друг щат
    www.framar.bg 
    на 18 August 2025 в 23:07
    Коментирайте "Американското правителство ще съдейства на жените, които искат да направят аборт в друг щат"

НОВИНАТА е свързана към

  • Древни билкови средства за предизвикване на аборт
  • Медикаментозен аборт
  • Д-р Гросман: Медикаментозният аборт е болезнен, но безопасен
  • Кюретаж
  • Билки при спонтанни аборти
  • Аборт - дефиниция, видове, последици
  • Забрана на абортите в САЩ – къде е въведена и какви са ограниченията
  • Гизела Пeрл – ангел-спасител с кървави ръце от Аушвиц
  • Здравето на жените в Туркменистан: Мълчанието ни лишава от свобода на избор
  • Почивка на легло
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Все по-малко американци пият алкохол, все повече го смятат за вреденВсе по-малко американци пият алкохол, все повече го смятат за вреден

Все по-малко американци пият алкохол, все повече го смятат за вреден

от 18 авг 2025г.Прочети повече
При кръвно над 130 – лечение и спиране на алкохолаПри кръвно над 130 – лечение и спиране на алкохола

При кръвно над 130 – лечение и спиране на алкохола

от 18 авг 2025г.Прочети повече
Диета с ниско остатъчно съдържаниеДиета с ниско остатъчно съдържание

Диета с ниско остатъчно съдържание

от 18 авг 2025г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Преглед при лекар, рецепти, лечение - по време на почивка

преди 33 дни, 9 часа и 49 мин.

Къде изчезна пробиотикът Вивомикс?

преди 38 дни, 13 часа и 11 мин.
Всички

АНКЕТА

Как се спасявате от летните жеги?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ДУРЕКС ОВЛАЖНЯВАЩ ГЕЛ REAL FEEL 50 мл

АНАНТРА ФИМЕЙЛ ЗА ЖЕНИ таблетки * 14

АРТРОАКТАЛ тинктура 100 мл

ДОКТОР УАКДЕС КАНЧНАР ГУГУЛ капсули * 60

ТЕНА ИЗМИВАЩА ПЯНА 3 в 1 БЕЗ ИЗПЛАКВАНЕ 400 мл

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

САМ - Е НАТУРАЛ таблетки 400 мг * 20 ХЕРБАМЕДИКА

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 18 авг 2025г. в 18:16:45

КОЛОН КЛИЙНЪР ПЛЮС 449 мг капсули * 60 БИОТИКА

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 18 авг 2025г. в 18:16:02

САМ - Е НАТУРАЛ таблетки 400 мг * 20 ХЕРБАМЕДИКА

Коментар на: Ани от 18 авг 2025г. в 17:39:06

КОЛОН КЛИЙНЪР ПЛЮС 449 мг капсули * 60 БИОТИКА

Коментар на: Лия от 18 авг 2025г. в 17:27:12

СТАФИСАГРИА D6 пилули 10 гр.

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 18 авг 2025г. в 15:56:30
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival