Близо 400 000 души в Йемен бяха ваксинирани срещу холера

Кампанията за ваксинация срещу холера в йеменските градове Аден, Ал Хале и Таис продължи шест дни и по време на нея бяха ваксинирани почти 400 000 души, от които 65 000 деца под пет години.
Имунизацията беше извършена в тези райони, защото там има най-много случаи на холера и остра водниста диария.
Кампанията, която е организирана от здравните власти в страната, СЗО и УНИЦЕФ, беше реализирана с подкрепата на Световната банка и Алианса за ваксини GAVI.
През първите шест месеца на 2019-а в Йемен има 536 000 случая на холера, от които 773 завършват със смърт, показват данните. От 2017 г. епидемията е поразила 2 000 000 мъже, жени и деца, а смъртните случаи са 3500. Освен това в почти цялата страна са се увеличили и случаите на остра водниста диария.
Затова беше необходима бърза реакция, но и обединените усилия между здравните власти в страната, СЗО и УНИЦЕФ, неправителствения и банковия сектор, за да бъдат ваксинирани максимално голям брой хора, но и за да бъде осъществен контрол, който ще помогне да не се допускат епидемии от холера в бъдеще.
Над 800 здравни работници даваха ваксина през устата на йеменци. „Тези смели жени и мъже рискуваха живота си, за да стигнат до местата, където има холера. И изпълниха своя професионален дълг въпреки сраженията в околните райони“, заяви представителят на СЗО в Йемен Алтаф Мусани.
От своя страна Сара Нианти, която представлява УНИЦЕФ в страната, е категорична, че изключителната ангажираност и отдадеността на местните здравни работници е в основата на професионално свършената работа.
who.int
НОВИНАТА е свързана към
- Вибриони
- Създаване на "Такеда" и развитие на компанията до края на 19-ти век
- СЗО: 20 000 000 деца в света не са ваксинирани
- Омикрон и Делта са двойна заплаха, която увеличава рекордно броя на заразените, алармира СЗО
- СЗО съобщи за нов вирус от семейството на вируса ТОРС
- Екип на СЗО провежда клинични изпитания върху 3 нови имуномодулиращи медикамента срещу COVID-19
- СЗО: Разходите за здравеопазване в света нарастват много бързо
- За повече прозрачност и по-справедливи цени настояха държавите и НПО на форума за лекарства на СЗО
- Всяка година 500 000 души умират преждевременно от коронарна болест на сърцето заради трансмастните киселини
- България е на 102 място по качество на здравните услуги според доклад на СЗО
Коментари към Близо 400 000 души в Йемен бяха ваксинирани срещу холера