Британски учени създадоха устройство, което проследява емоционалното състояние в реално време
Учени от британския университет Ланкастър разработиха иновативно устройство, което проследява в реално време емоционалното състояние на притежателя си.
Всъщност се оказва, че са създадени няколко версии, като всички използват сензори в долната си част, за да откриват колебанията в електрическата проводимост на кожата на потребителя – това е известно като галваничен отговор на кожата и варира в зависимост от емоционалната възбуда на лицето, което го използва.
Едно от предизвикателствата при справянето с депресия, тревожност или биполярно разстройство е фактът, че емоциите могат да контролират човек, без дори той да осъзнава, че това се случва. Експерименталната гривна помага ефективно, тъй като предупреждава хората кога трябва да променят емоционалното си състояние.
Въпреки че настройките на устройството не могат да идентифицират отделни емоции, изследователите заявяват, че ниската възбуда има тенденция да се свързва с чувства на тъга, докато високото възбуждане е индикатор за тревожност.
Някои от прототипите притискат китката на потребителя, за да го предупредят за промени в емоциите, докато другите варианти вибрират или нагряват ръката.
При тестването на технологията, доброволци носят устройството в продължение от 8 до 16 часа на ден, докато играят игри, работят, разговарят, гледат филм, смеят се, почиват си или изпитват чувство на страх. Констатациите показват, че след само два дни употреба, участниците започват по-умело да разпознават емоционалните реакции, с които преди това не са били наясно.
„Искахме да създадем евтини прости прототипи, за да подпомогнем разпознаването на емоциите в реално време.“, казва докторантът Мохамед Умайр, съавтор на доклада от изследването. „Идеята е да се разработи технология за самопомощ, която да се използва в ежедневието. Гривните за китката могат да послужат като мост между ума и тялото и наистина да помогнат на хората да се свържат с чувствата си.“
newatlas.com
- Експериментално лекарство спасява 13-годишната Алис от Т-клетъчна остра левкемия
- Нискобюджетен микроскоп с награда за постижение в биомедицинския инженеринг в конкурса на Националния здравен институт, САЩ
- Нов метод за изследване на протеини може да подпомогне създаването на иновативни лекарства
- В Новосибирск започват производството на биопокритие за протези
Продукти свързани с НОВИНАТА
КРАТКА ИСТОРИЯ НА ИНОВАЦИИТЕ - МАТ РИДЛИ - СИЕЛА
ТЯЛОТО И ЗВЕЗДИТЕ - Д-Р СТЕФАНИ МАРАНГО И РЕБЕКА ГОРДЪН
СМЕЛИЯТ МОРИС ЕДНА СЕДМИЦА С ГЛАВАТА НАДОЛУ - КАРЛ - ЙОХАН ФОРСЕН ЕРЛИН - ХЕРМЕС
КАК СЕ ЧУВСТВАШ ДНЕС - МОЛИ ПОПЪР - ХЕРМЕС
КОЛЕДНА ТАЙНА - КАРЪН СУОН - СИЕЛА
КАК ДА РАЗВИЕМ ПОТЕНЦИАЛА НА ДЕТСКИЯ МОЗЪК - д-р ДАНИЕЛ СИЙГЪЛ И д-р ТИНА ПЕЙН БРАЙСЪН - ХЕРМЕС
НОВИНАТА е свързана към
- Катарзис – дефиниция, приложения и ползи от емоционалното разтоварване
- Асоциативни корови зони
- Енергийни точки за облекчаване на стрес, депресия и емоционален дисбаланс
- Какво представлява екстернализацията като вид психично разстройство
- Поведение
- Какаово дърво
- Как да регулираме емоциите си – 3 практични съвета
- Висши функции на нервната система
- 11 стъпки за изразяване на емоциите
- Какво стои зад гнева и как да се освободим от него
Коментари към Британски учени създадоха устройство, което проследява емоционалното състояние в реално време