В Сиера Леоне останаха само двама души, болни от Ебола
В Сиера Леоне са останали само двама души, болни от Ебола. Президентът Ърнест Баи отмени карантината, която бе наложена над село Масесбе в северния район на страната.
В селото бяха изолирани над 500 души в продължение на 21 дни.
В страната вече повече от седмица не са регистрирани нови случаи на болестта. Към момента под карантина са само 86 души.
От края на 2013 г. вирусът на Ебола е убил 11 300 души. Над 99 процента от смъртните случаи са в Гвинея, Либерия и Сиера Леоне.
НОВИНАТА е свързана към
- Преболедувалите ебола могат да се сблъскат с трайни неврологични и психични проблеми
- Вирусът ебола - история на откриването му и на неговата еволюция
- Вирусът Ебола: мистериозен и опасен
- Британски учени разработват спешно ваксина срещу ебола
- Клинична патология на ебола
- Забраняват на жителите на Сиера Леоне да напускат домовете си
- В САЩ започват първите пълноценни изпитания на ваксината срещу вируса ебола
- Канадска ваксина е почти 100 процента ефикасна срещу Ебола
- СЗО обяви извънредна ситуация заради огнището на ебола в Африка
- При завръщане от африканска държава, засегната от ебола, уведомете личния си лекар
Коментари към В Сиера Леоне останаха само двама души, болни от Ебола