Затварят кожно-венерическия център в Сливен
Общинският съвет на Сливен взе решение да закрие Центъра за кожно-венерически заболявания. Лечебното заведение има задължения в размер на 80 000 лв., които дължи на доставчици и на МБАЛ "Д-р И. Селимински".
След ликвидирането на дружеството ще бъде разкрито отделение за кожно-венерически болести към областната болница. Опасенията, че по този начин в региона няма да има такъв тип медицинска грижа и обслужване, не са основателни според кмета на Сливен Стефан Радев. Независимо, че мораториумът забранява разкриването на нови болници и отделения, по думите на градоначалника в случая не става въпрос за увеличаване на дейността, а за прехвърляне на една структура към друга.
След решението на сливенския Общински съвет от Министерството на здравеопазването трябва да започнат процедурата за отваряне на кожно-венерическо отделение към болницата.
По статията работи: Ирина Тенева
Източник: bnr.bg
Снимка: netinfo.bg
НОВИНАТА е свързана към
- Д-р Стоянка Цонева Жекова
- д-р Иванка Маркова Баева
- Д-р Ванушка Тодорова Иванова-Георгиева
- Проф. д-р Евгения Христакиева, д.м.
- д-р Антонина Цекова Нинова-Дишлиева
- Д-р Илияна Кръстева Манолова
- Д-р Елка Димова Тодорова
- Д-р Галина Иванова Вълчанова
- д-р Зоя Стефанова Боянова
- д-р Камелия Венциславова Николова-Йорданова
Коментари към Затварят кожно-венерическия център в Сливен